Skip to Content

امام جمعه بهاباد:

سکوت سازمان‌های مدعی حقوق بشری در برابر جنایات عربستان در یمن


امام جمعه بهاباد با محکوم کردن حمله نظامی عربستان به یمن اظهار داشت: یمن امروز دولتی مستقل، با ملتی فهمیده و دانایی بوده و نیازی به دخالت سایر ملت‌ها در امور داخلی خود ندارند این در حالی است که متاسفانه سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری در عکس‌العمل به این جنایت سکوت کرده‌اند.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزد رسا از بهاباد، حجت الاسلام سیف الله دهقانی خطیب جمعه بهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، با اشاره به انتخاب شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی که سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نام گرفته است بیان کرد: این نام برای ما ملت ایران در بردارنده پیام‌های بسیار بزرگی است، که دولت و ملت باید همبستگی خود را حفظ کرده و هم‌دل و هم‌زبان باشند تا اجازه هیچ‌گونه اختلاف‌افکنی را به دشمنان ندهند.
 
 
وی افزود : نام گذاری سال به «همدلی و همزبانی دولت و ملت» در سایه وحدت و رشد و بالندگی است و ما باید بکوشیم تا در این سال با وحدت و همدلی و کمک دولت وملت به رشد و بالندگی برسیم.
 
 
دهقانی افزود: در سال دولت وملت همدلی و همزبانی مردم باید دولت را کمک و همراهی کنند و دولت هم وظیفه دارد با همه وجود خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد.
 
 
حجت الاسلام دهقانی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در جوار حرم حضرت امام رضا علیه السلام اشاره کرد و افزود: سخنان معظم له در جوار حرم رضوی می تواند خط و نشانی باشد برای هر کسی که می خواهد در این  دنیا یک زندگی آبرومندی داشته باشد.
 
 
وی گفت : معظم له در بیاناتشان به موضوع های مختلفی از جمله حمایت از دولت ، حمایت از تیم مذاکره کننده 1+5 و بحث اقتصاد مقاومتی  را مطرح کردند که هر کدام از این موضوعات پیام هایی را هم در پی داشت.
 
 
امام جمعه بهاباد در مورد بحث اقتصاد کشور گفت: در عرصه اقتصاد ما باید نگاه به درون داشته باشیم نه به بیرون زیرا اگر دشمنان چراغ سبزی نشان دادند هدفشان طعمه قرار دادن ایران اسلامی است.
 
 
امام جمعه بهاباد در خصوص اصل مذاکرات و حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده گفت:  اصل مذاکره با اجازه رهبری بوده است که مقام معظم رهبری در این زمینه می فرمایند تیم مذاکره کننده سربازان نظام جمهوری اسلامی هستند.
 
 
وی یاد آور شد: باید در مذاکرات خط و خطوط قرمز رعایت شود یعنی در مذاکرات باید خطوط قرمز منافع ملی و ارزش ما در حد معنوی حفظ شود و شعار هیهات من الذله در مذاکرات بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
 
 
دهقانی با محکوم کردن حمله نظامی عربستان به یمن اظهار داشت: یمن امروز دولتی مستقل، با ملتی فهمیده و دانایی بوده و نیازی به دخالت سایر ملت‌ها در امور داخلی خود ندارند این در حالی است که متاسفانه سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشر در عکس‌العمل به این جنایت سکوت کرده‌اند و آل سعود که خود را خادم حرم الشریفین معرفی می کند در عمل اینگونه ظلم ها را به مردم مظلوم و بی گناه یمن روا داشته است.
 
 
امام جمعه بهاباد به فرارسیدن 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود : 12فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت. 
 
 
در 12فروردین 1358 ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.
 
 
در این روز ملت ایران با رای 2/98 درصدی خود ساختار سیاسی ، اجتماعی ایران را تغییر داد و جمهوری اسلامی مستقر شد. به همین سبب این روز مبارک از آن پس روز «جمهوری اسلامی» نام گرفت. 
 
 
حجت الاسلام دهقانی با بیان اینکه روز 12 فروردین روز پیروزی مستضعفین بر مستکبرین  و روز تثبیت انقلاب اسلامی است گفت : روز دوازده فروردین، روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران، روز پیروزی مستضعفین بر مستكبرین و روز تثبیت انقلاب اسلامی است كه بی هیچ ریب و شكی زمینه ساز حكومت عدل اسلامی در سراسر جهان خواهد بود.
 
 
تشکیل انجمن رشد و توسعه شهرستان با حضور بهابادی های مقیم تهران و شهرستان های دیگر کشور در بهاباد از دیگر موضوعاتی بود که حجت الاسلام دهقانی امام جمعه بهاباد به آن اشاره کرد.
انتهای پیام/عرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری