Skip to Content

رئیس پلیس راهور استان یزد خبر داد


رئیس پلیس راهور استان یزد گفت: از اوايل سال جاري به‌واسطه این‌که بسياري از اقدامات گذشته كمرنگ شده است مجدداً سهم متوفيان تصادفات عابرين پياده به 40 درصد افزايش داشته است.

به گزارش خبرنگار يزدبانو، سرهنگ رضا زارع، پیش از ظهر یکشنبه در نشستی خبری با اصحاب رسانه از محدودیت‌های ترافیکی ۳۱ شهریورماه، هم‌زمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: به دليل برگزار رژه نيروهاي مسلح در ميدان امام حسين (ع) محدودیت‌های ترافيكي پیش‌بینی‌شده است.

وي ادامه داد: مسير رفت‌وبرگشت بلوار كوثر حدفاصل ميدان امام حسين (ع) و میدان امام علي (ع) مسدود است همچنين کوچه‌ها و معابر منتهی به بلوار كوثر نيز به‌طور كامل مسدود است. مسير جايگزين براي بلوار كوثر بلوار امام خامنه‌ای و بلوار جانباز است كه همشهريان می‌توانند از اين مسيرها عبور كنند.

رئیس پلیس راهور استان یزد بابیان این‌که بلوار شهید بهشتی از میدان مهدیه به میدان امام حسین (ع) نيز مسدود است افزود: ورودي بلوار باهنر به ميدان امام حسين  مسدود است و تردد صرف از زيرگذر انجام خواهد شد و هيچ ترددي از سمت بلوار شهيد بهشتي و بلوار باهنر به سمت ميدان نخواهد شد.

زارع با اشاره به شروع مدارس در اول مهرماه و افزايش ترافيك اظهار داشت: پلیس راهور امسال نيز طبق سنوات گذشته در آماده‌باش کامل است و با هماهنگی‌های انجام‌شده با آموزش‌وپرورش  مدارس حاشیه راه شناسایی‌شده‌اند و نیروهای پلیس راهور و خودروهاي پليس  در مقابل این مدرسه‌ها مستقر خواهند شد.

وي بابیان این‌که پليس راهور سرويس مدارس را ازلحاظ داشتن مجوز لازم، سرنشين اضافي و امكاناتي كه بايد داشت باشند را كنترل می‌کند ادامه داد:  با توجه به شلوغي و افزايش ترافيك، پليس موضوع روان‌سازی ترافيك معابر و آرام‌سازی سرعت را در معابر جلوي مدارس را در 2 هفته اول مهرماه در دستور كار  دارد.

زارع بابیان این‌که در سطح كل استان 60 هزار سرويس مجاز مدارس شناسایی‌شده‌اند كه مجوزهاي لازم را دريافت کرده‌اند اذعان داشت: پليس با سرویس‌های مدارس فاقد مجوز برخورد می‌کند و حتي پیگیری‌های لازم در حال انجام است تا  با دستور دادستان اين خودروها توقيف و به پاركينگ منتقل شود. همچنين با رانندگان سرويس مدارس كه بيش از ظرفيت خودرو مسافر سوار كنند نيز برخورد خواهد شد.

وي اظهار داشت:مهم‌ترین معضل پليس استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت است كه خطرات خاص خود را دارد به‌طوری‌که  در سال 97 در شهر يزد پنج نفر از فوت‌شدگان حوادث موتورسيكلت دانش آموزان بوده‌اند كه به دليل واژگوني موتور و يا برخورد با وسیله ديگر جان خود را ازدست‌داده‌اند كه در اين خصوص نقش مديران مدارس بسيار پررنگ است تا علاوه بر ورود موتورسيكلت به مدارس خانواده‌ها و دانش آموزان را به عدم استفاده از موتورسيكلت تشويق كنند.

رئیس پلیس راهور استان یزد اعلام كرد: مدتي است كه هم‌زمان با سراسر كشور قبوض دستي جمع‌آوری‌شده و كليه پرسنل كادر پليس براي اعمال قانون از موبايل استفاده می‌کنند و  اگر مأمور تخلفي را ببيند سريع اعمال قانون می‌کند و پيامك آن نيز در كمتر از چند دقيقه براي مالك خودرو ارسال می‌شود.

زارع در خصوص حوادث عابرین پياده گفت: در سال‌های 94 الي 96 با اقدامات بسیار خوبی كه از سوي شهرداري انجام‌شده بود سهم تصادفات عابر پياده از 35 درصد به 13 درصد کاهش‌یافته بود اما  از اوايل سال جاري به‌واسطه این‌که بسياري از اقدامات گذشته كمرنگ شده است مجدداً تصادفات عابرين  پياده به 44 درصد افزايش داشته است.

وي بابیان این‌که روزانه شاهد حجم بالاي تصادفات عابرین پياده هستيم به‌طوری‌که در فقط در شهریورماه امسال از هفت نفر فوتي در حوادث درون‌شهری پنج نفر  عابر پياده بوده‌اند كه جان خود را ازدست‌داده‌اند.

زارع اعلام كرد: در شش‌ماهه نخست امسال 40 درصد از متوفيان حوادث رانندگي درون‌شهری عابریم پياده و 44 درصد موتورسیکلت‌سواران بوده‌اند همچنين 14 درصد مجروحين عابر پياده و 62 درصد نيز موتورسیکلت‌سواران بوده‌اند.

وي افزود: مجموع آمار فوتی‌های عابر پیاده در شش‌ماهه اول امسال ۱۹ نفر بوده است. كه سن عابران پیاده فوتی زیر ۱۰ سال شش نفر و بالای ۵۰ سال نیز شش نفر بوده است.

زارع  بابیان این‌که بیشترین زمان حوادث رانندگی در شهر یزد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ بوده است گفت: بيشترين علت تصادفات در معابر درون‌شهری  عدم رعايت حق تقدم با 52 درصد و عدم توجه به جلو 39 درصد و عدم توانايي در كنترل وسيله نقليه  نيز 9 درصد بوده است.

وي در خصوص محلات پر تصادف شهر يزد گفت:  خيابان امام، بلوار گلستان شرقي و غربي آزادشهر، خيابان سيد گل سرخ، بلوار شهيد بهشتي، بلوار بسيج و خيابان شهيد رجائي بيشترين حوادث رانندگي جرحي و فوتي را به خود اختصاص داده‌اند.

زارع با بیان این‌که در سال 97 در سطح استان 16 دانش آموز در حوادث رانندگي درون‌شهری جان خود را از دست‌ داده‌اند افزود: 12 نفر از آن‌ها در شهر يزد و 4 نفر در ساير شهرستان‌ها فوت‌شده‌اند كه در شهر يزد 5 نفر از آن‌ها موتورسیکلت‌سوار و يك نفر نيز دوچرخه‌سوار بوده‌اند. همچنين در سه‌ماهه نخست امسال نيز 3 دانش امور در حوادث رانندگي فوت کرده‌اند كه 2 نفر از آن‌ها موتورسیکلت‌سوار و يك نفر نيز عابر پياده بوده است.

رئیس پلیس راهور استان یزد اعلام كرد: در شش ماهه نخست امسال  بر اثر حوادث ترافیکی در معابر شهری ۳هزار و ۳۲ نفر مجروح و ۵۶ نفر کشته شده اند و ۲۸۰ نقطه حادثه خیز در شهرستان یزد شناسایی شده که البته رفع این نقاط زمان بر است.

انتهاي پيام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری