Skip to Content

کارشناس مسائل مذهبی در یزد:


کارشناس مذهبی گفت: ترقه بازی روز هفدهم خرداد نباید باعث فراموشی بمب خیانت سند 2030 شود؛ این سند ذلت بار همان برنامه بلند مدت استکبار برای انحراف جامعه اسلامی است.

به گزارش یزدرسا، حجت الاسلام یوسف کریمی کارشناس فرهنگی مذهبی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به حوادث تروریستی 17 خرداد در تهران ضمن تسلیت خانواده‌های شهدای این حادثه، اظهار کرد: تقریبا همه دنیا الان متوجه این نکته شده‌اند که دولت ایالات متحده آمریکا و همپیمانانش برای بازسازی امپراطوری تسلط بر منابع جهان اسلام و قلع وقمع کردن حکومت های سد راه خودشان با جهان اسلام وارد یک جنگ نیابتی شده‌اند و این اعتراف بزرگ را هم از زبان خانم کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا می‌توان شنید که ما داعش را در عراق و سوریه به وجود آوردیم، یا بطور مثال" ادوارد اسنودن" پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در همان آغاز حملات داعش فاش کرد که هدف اصلی عملیات لانه زنبور تامین امنیت اسرائیل و تشکیل دولتی به نام دولت اسلامی عراق و شام است.

وی ادامه داد: کشورهای مبارزه کننده با تروریسم که در خط مقدم آن ایران اسلامی وجود دارد هدف این حمله قرار دارند، اما چون دارای قدرت بازدارندگی فوق العاده زیادی در منطقه هست پس باید ابتدا برخی از شاخ و برگ های این درخت تنومند ساقط شود، لذا در این صورت ابتدا به سراغ سوریه و بعد از آن به سراغ عراق رفتند اما همه می‌دانند که هدف ایران است.

یوسفی افزود: دولت آمریکا و همپیمانان عبری-عربی آن برای مهار ایران اسلامی مقاوم طرح هائی را دارد که هم کوتاه مدت است و هم بلند مدت و هم میان مدت. یعنی از جنگ تحمیلی گرفته تا تحریم های فلج کننده و محاصره اقتصادی تا الان که رسیدیم به ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی.

وی تصریح کرد: برنامه‌ای که استکبار جهانی با همراهی مرتجع عرب منطقه دنبال می‌کند، فرو بردن کشور در یک درگیری تمام عیار باگرو‌ه‌های تکفیری است که شاید برخی از آنها وطنی هم باشند، یا از یک قوم و مذهب خاصی دیگری هم باشند که از آن می‌توان به عنوان «جنگ اعتقادی» یاد کرد. البته به لطف خدا تاکنون موفق نشده‌اند و اینگونه وحشی‌گری‌ها هیچ خللی در اراده پولادین مردم ما  ندارد اگرچه امکان دارد برخی در این راه به شهادت برسند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اهداف و تهدیدات بلند مدت دشمن گفت: دشمن دین خدا دقیقا مانند ابلیس گام به گام سنگرهای ایمان را فتح می‌کند یعنی همان فرمایشی که حضرت امیر سلام الله علیه در خطبه 119 نهج البلاغه دارند که شیطان سیاست گام به گام تسخیر را در انحراف انسان برعهده دارد و اگر بخواهیم نمونه این فرمایش را بیان کنیم سند 2030 است که اخیرا امضا شده است و حتی به اجرا نیز درآمده.

وی تصریح کرد: این سند ذلت بار همان برنامه بلند مدت استکبار برای انحراف جامعه اسلامی است که به دست خودمان نسل‌های آینده کشور را بی دین، لاابالی، بی قید و بند به مسائل شرع مقدس به بار می‌آوریم.

حجت الاسلام یوسفی تأکید کرد: ترقه بازی روز هفدهم خرداد نباید باعث فراموشی بمب خیانت سند 2030 شود، همه اندیشمندان، طلاب و فضلا، دانشجویان بیدار خط امام و رهبری و همه کسانی که به نوعی در عرصه جنگ نرم فعالیت می‌کنند باید در خصوص این سند ذلت بار واکنش عقلائی داشته باشند.

وی با اشاره به واکنش مقام معظم رهبری و برخی آیات عظام در مورد سند 2030 افزود: امام(ره) همواره می‌فرمودند که دشمن برای سرنگونی نظام اسلامی لحظه ای آرام و قرار ندارد و مقام  معظم رهبری نیز در این دیدار اخیر با دانشجویان یک اصطلاح کاملا نظامی و قابل استفاده در جنگ سخت را برای افسران جنگ نرم بکار بردند بنام آتش به اختیار، که زمانی به کار می‌رود که که دشمن از هر طرف با انواع و اقسام حربه‌ها حمله کرده و به نوعی ارتباط هم با قرارگاه مرکزی برقرار نیست یا اختلال وجود دارد اینجا آن فرمانده میدان است که تصمیم می‌گیرد با دشمن چگونه بجنگد؛ نمونه نظامی آن در دفاع مقدس را امثال شهید چمران و مرتضی جاویدی انجام داده‌اند.

یوسفی ادامه داد: لذا سند 2030 یک پروژه عظیم جاسوسی و ضد امنیتی، دارای قابلیت نفوذ بالا در سطوح آموزشی و پژوهشی کشور است و اساسا هیچ انسان عاقل و دارای شعوری اجازه نمی‌دهد تا دشمن در این سطح به اطلاعات آموزشی و پژوهشی و حتی سبک زندگی جامعه‌اش دسترسی داشته باشد.

وی تأکید کرد: سند 2030 یک شبیخون فرهنگی است و آن کسی که می‌گوید ما سند را بررسی و موارد خلاف آن را حذف می‌کنیم خیانت می‌کند چرا که اصلا این سند با روح اسلام مخالف است تا چه برسد با فرهنگ اسلامی، ایرانی ما.

این کارشناس مذهبی یادآور شد: بنده به عنوان یک طلبه  به هم لباسی‌های خودم عرض می‌کنم ما در پیشگاه خداوند متعال و امام زمان(عج) متعهد شدیم که «الذین یبلغون رسالات الله یخشونه و لا یخشون احدا الا الله و کفی بالله حسیبا»، منتها برخی از عزیزان ترس از دست دادن محراب و منبر را دارند، اما این نکته را باید یادآور شد که اگر خدائی ناکرده این سند ذلت بار اجرائی شود تا سال 2030 اثری از محراب و منبر باقی نمی‌ماند که ما غصه از دست دادنش را بخوریم. چرا در موارد خلاف اسلام موضع صریح و شفاف نداریم؟

وی افزود: چرا برخی از روحانیون دارای تریبون همانند مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید صریحا اعلام موضع نمی‌کنند؟ جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در میان ما طلاب کجاست؟ برخی بواسطه عقب نشینی مدرسین حوزه‌های علمیه پرچم دار تحرکات ضد دینی در جامعه شده‌اند و ابائی هم ندارند که مخالفت خودشون را با اسلام با صدای بلند بیان بکنند، چرا ما در نقطه مقابل آنها قرار نگیریم؟ بنده امیدوارم طلاب و روحانیون دغدغه‌مند نسبت به مسائل کشور فعال شوند و اهداف دشمن را خوب شناسائی بکنند چون بهانه از همه گرفته شده است و به نوعی حجت بر همه تمام شد و آقا فرمودند «آتش به اختیار».

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری