Skip to Content

گفتگو/ عضو جمعیت زنان فرهیخته استان یزد


عضوجمعیت جامعه زنان فرهیخته استان یزد گفت : در شب یلدا ضمن حفظ حرمت ایام شهادت، به سفارش پیامبر(ص) در مورد صله رحم و احترام به بزرگترها عمل کنیم.

به گزارش خبرنگاریزدبانو، سیما راغبیان پیرامون تقارن شب یلدا با ایام پایانی ماه صفردر گفتگویی  با یزدبانوانجام داده است که شما را به خواندن آن دعوت می کنیم:

راغبیان درابتدا ی این گفتگو درمورد شب یلدا گفت : شب یلدا یا شب چهله یکی ازسنت های ملی ایرانیان است و به خاطر برخی کارهای خوبی که دراین شب انجام می شود، حفظ آن به عنوان یک میراث ملی قلمداد می شود.

وی تصریح کرد : از خوبی های شب یلدا که هم  در دین ما مورد تأکید قرار گرفته است و هم مورد پسند ائمة  و بزرگان دین است صله رحم  و احترام به بزرگترها است.

 عضو فرهیخته جمعیت زنان استان یزد با اشاره به تقارن این شب با ایام شهادت پیامبر(ص) و معصومین علیهم السلام گفت : دراین شب ضمن حفظ حرمت و پرهیزاز برخی حاشیه هایی که وجود دارد  و البته درهیچ زمانی نباید باشد؛ باید خصوصا به سفارش پیامبر(ص) درمورد صله رحم  و احترام به بزرگترها عمل کنیم  و از فرصت دورهم بودن و حضوردر کنار بزرگترهای فامیل دراین شب بهترین استفاده را ببریم.

راغبیان با اشاره به  فواید  و برکات صله رحم برای همه فامیل افزود : امروز امکانات بیشتر و بهتر شده است ولی با توجه به مشغله های فراوان امروزی ارتباط  و صله رحم کاهش یافته است و شب یلدا بهانه ای است که فامیل به  دورهم جمع شده  و احوال یکدیگر را جویا شوند و احیانا اگر به خاطرگرفتاریهایشان دررفع مشکل هم کوتاهی کرده اند آن را جبران کنند.

وی با توصیه به برگزاری این رسم  و سنت  به دوراز تشریفات  و تجمل تصریح کرد : در این شب با پرهیز از تجمل  و حرمت شکنی محیط باصفایی داشته باشیم.

این پژوهشگر اظهارداشت : در برگزاری این سنت ها هدف اصلی باید حفظ شود وازجمله برنامه هایی که دراین شب می توانیم درکنارهم داشته باشیم؛ دعا کردن، خصوصا درخواست خیر و برکت ازخداوند و تشکیل مجالس پند و نصیحت و رفع کدورت ها است.

راغبیان تصریح کرد : دراین شب بزرگترها کوچکترها را نصیحت کنند  و جوانان هم با بیان مشکلات خود برای رفع آن از بزرگترها کمک  و همفکری بخواهند تا گرفتاری ها حل شود .
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری