Skip to Content

آیت الله ناصری در خطبه‌های نماز جمعه یزد:


خطیب جمعه یزد با اشاره به ضرورت نشان دادن اقتدار در برابر دشمن گفت: احساس ضعف و خود کم‌بینی را از خود دور کنیم زیرا تقویت این نگاه سبب مسلط شدن دشمن بر ما می‌شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از خبرنگاریزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نمازجمعه یان هفته یزد با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز و سفر گردشگران داخلی و خارجی به یزد بیان کرد: مسائل دینی و عقیدتی نباید فدای گردشگری شود و افراد متصدی باید خودشان افرادی با وقار و با حجاب باشند.

امام جمعه یزد افزود: هتلداران نیز هم باید تلاش کنند کارکنان آنها از نظر حجاب و تقوا افرادی قوی باشند و هم تلاش کنند در حق مردم اجحاف نکنند. نیروی انتظامی، بسیج و روحانیون ما نیز باید به این مسائل توجه داشته باشند و تذکر لازم را به افراد بدهند.

خطیب جمعه یزد خطاب به نمازگزاران نیز بیان کرد: در خریدهای عید اسراف نکنید و به اندازه خرید کنید و تلاش کنید تا شادی‌های خود را بین قوم و خویش و همسایگان تقسیم کنید. صله رحم یکی از رسوم خوب این ایام است اما باید مراقب بود که برای افراد مزاحمت ایجاد نکرد و دید و بازدیدها را با آداب خاص خود انجام دهید.

آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن اظهار داشت: زن، اساس و پایه خانواده است اما دشمنان تلاش می‌کنند با انجام اقدامات ضد فرهنگی بنیان خانواده را سست کنند. دشمنان لذت زندگی و در کنار هم بودن را با شبکه‌های اجتماعی و اینترنت و ... برده‌اند و همه افراد خانواده را به این فضاها مشغول کرده‌اند به نحوی که دیگر نه مادر می‌تواند حق مادری‌اش را به جا بیاورد و نه پدر و این امر در تربیت فرزندان نیز اثرگذار بوده است.

ناصری تاکید کرد: تربیت فرزندان و خانه‌داری نباید در چشم دختران و مادران ما کوچک شمرده شود زیرا تربیت درست فرزندان بهترین اقدامی است که یک زن می‌تواند انجام دهد زیرا تربیت صحیح از هدایت جوانان به سمت فساد و اعتیاد و ... جلوگیری می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در خصوص انتخابات شورای شهر نیز تصریح کرد: شهر ما نیاز به شورایی دارد که اعضای آن عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فکر و عمل کنند نه اینکه زمان خود را برای سیاسی‌کاری صرف کنند. باید افرادی باتجربه، کارکشته و دارای اطلاعات عمرانی و فرهنگی وارد شورای شهر یزد شوند و مردم نیز باید با افرادی که تجربه کافی و دغدغه دینی و فرهنگی مردم را داشته باشند، رأی دهند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: مردم باید به نحوی انتخاب کنند که نتیجه انتخاب آنها، حضور افرادی در شوراها و ریاست جمهوری باشد که تصمیم‌های آنها بر اساس صلاح مردم باشد نه برای خوشایند عده‌ای یا به گونه‌ای نباشد که تصمیم‌های آنها سبب گیر افتادن مردم در جاده‌ها و خیابان‌ها باشد.

وی خطاب به داوطلبین کاندیداتوری در انتخابات شورای اسلامی شهر یزد نیز گفت: حزب و گروه بازی را کنار بگذارید و برای خدمت به مردم و شهر کار کنید.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه احساس قدرت در برابر دشمنان مؤلفه‌ای است که باید مدنظر داشته باشیم، تصریح کرد: همه ما به ویژه مسؤولان باید در امور مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی در برابر دشمن از خود اقتدار نشان داده و احساس ضعف و خود کم‌بینی را از خود دور کنیم زیرا تقویت این نگاه سبب مسلط شدن دشمن بر ما می‌شود.

ناصری تصریح کرد: این حس باید به ویژه در مسؤولان و دولتمردان تقویت شود و آنها باید این معنا را درک کنند که عزت و سربلندی و اقتدار در برابر دشمن، تا چه اندازه می‌تواند در دستیابی به موفقیت‌ها اثرگذار باشد.

انتهای پیام/آ
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری