Skip to Content

مولاوردی از برنامه‌هایش در فیس‌بوک نوشت؛

سخنرانی‌ معاون زنان رئیس‌جمهور در نیویورک با محوریت «برابری جنسیتی»


معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده که برای شرکت در پنجاه و نهمین اجلاس کمیسیون مقام زن (پکن+20) روز یکشنبه وارد نیویورک شد در یادداشتی به برنامه‌های خود در این اجلاس اشاره کرد.

به گزارش یزدبانو به نقل از پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس؛  شهیندخت مولاوردی پس از ورود به نیویورک در صفحه فیسبوک خود در ارتباط با این اجلاس نوشت: امروز اولین روز اقامت در نیویورک است و همراهان در حال آماده شدن برای دریافت کارت ورود به اجلاس هستند که به دلیل زیادی شرکت کنندگان صف‌های طولانی هم دارد.
اجلاس رسما از 9 مارس آغاز می شود و امروز روز جهانی زن است و نهاد زنان ملل متحد امسال را «توانمند سازی زنان، توانمندسازی بشریت» نامگذاری کرده است.
همچنین نشست یک روزه پارلمانی با حضور نمایندگان مجالس قانونگذاری کشورها ١١مارس برگزار خواهد شد که از ایران دو نفر از خانم های نماینده شرکت خواهند داشت. عنوان این نشست پارلمان‌ها برای برابری جنسیتی، اولویت‌های پکن +٢٠ و فراتر از آن اعلام شده است.
طبق برنامه ای که دیروز نهایی شد غیر از سخنرانی افتتاحیه در روز دوشنبه 18 اسفند (٩ مارس) که مشابه سال قبل اولین نفر هستم، در روز سه شنبه (١٠ مارس) در میزگرد وزرا تحت عنوان سرمایه گذاری برای برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان و در روز چهارشنبه در میزگرد وزرا تحت عنوان مکانیزم های ملی برای برابری جنسیتی سخنرانی خواهم داشت.
همچنین هیأت دولتی در روز چهارشنبه (11 مارس) با مشارکت دفتر نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در پنلی به معرفی دستاوردهای زنان ایرانی بیست سال پس از پکن خواهند پرداخت.
انجام حدود ١٠ ملاقات و دیدارهای دو جانبه در حاشیه اجلاس و شرکت در صبحانه کاری عالی رتبه به میزبانی مدیر اجرایی نهاد زنان ملل متحد از سایر برنامه های هیات دولتی ایران است.
تفصیل برنامه ها را به مرور اطلاع رسانی خواهم کرد با اینکه خواب از سرمان پریده و سرعت اینترنت هم وسوسه انگیز است این مقدار برای امروز کفایت می کند.....

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری