Skip to Content

گزارش مشروح / معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد دریزد؛

سایه شبکه های اجتماعی تلفن همراه بررسانه های جهان/ مطبوعات نیازمند تشکل های قوی هستند


معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد درآیین افتتاحیه سومین جشنواره استان یزد ودومین جشنواره منطقه ای هشدار داد: شبکه های اجتماعی وموبایلی نقش وتاثیر رسانه های ملی و کشوری را درکل دنیا کمرنگ می کند.

به گزارش خبرنگار یزد بانو، سومین جشنواره مطبوعات استان یزد ودومین جشنواره منطقه ای با حضوراستان های فارس وخراسان جنوبی عصرسه شنبه ( پنجم بهمن 93 ) همزمان با میلاد حضرت زینب(س) با حضور جمعی از مسئولان استانی و کشوری، مسئولان فرهنگی و جمعی از خبرنگاران استانی و منطقه ای در تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزارشد.
دکتر«حسین انتظامی» در آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای مطبوعات استان یزد، اظهار داشت: امیدواریم این جشنواره سال آینده توسط صنوف مطبوعاتی برگزار شود.
انتظامی با تاکید بر اینکه اجرای این قانون نیازمند برخی پیش‌نیازهاست، خاطر نشان کرد: فضاسازی، آموزش مردم و مدیران از پیش‌نیازهای اصلی اجرای این قانون است و این مسئولیتی است که رسانه‌ها باید آن را به انجام برسانند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از شعارها و برنامه‌های دولت، واگذاری امور به مردم است و تنها آن دولتی که در عمل به نفع صنوف عقب‌نشینی کند و فقط به امور حاکمیتی بپردازد، به این شعار پایبند است.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد در ارتباط با اهمیت مطبوعات محلی، گفت: الگوی مصرف رسانه‌ای با تغییراتی مواجه شده و این موج ادامه پیدا می‌کند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزرات فرهنگ و ارشاد گفت: شبکه‌های اجتماعی و موبایلی یکی از رسانه‌هایی است که جایگزین این فضا می‌شوند.
وی ادامه داد: در این روند روز به روز نقش و تاثیر رسانه‌هایی با گستره ملی و کشوری در کل دنیا کاهش پیدا می‌کند و کمرنگ‌تر می‌شوند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد خاطر نشان کرد: اگر رسانه‌های محلی با کاهش مخاطب مواجه هستند، موضوعی جداست که باید به آن پرداخته شود اما مهم‌ترین راهکار برای رفع این مشکل، ایجاد الگوهای جدید است.
انتظامی تصریح کرد: عصر امروز عصر انواع رسانه‌های اجتماعی، رسانه‌های تخصصی، رسانه‌های بین‌المللی و رسانه‌های محلی است و مطبوعات محلی، رادیو و تلویزیون محلی و سایر رسانه‌های محلی در عصر جدید با فرصت‌های خوبی مواجه هستند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: مدیران ما باید آموزش ببینند و شهروندان باید به این حق خود واقف شوند،واین کارباید توسط رسانه‌ها انجام شود.
انتظامی، نقش تشکل‌ها را در رسانه‌ها بسیار تاثیرگذار دانست و بیان کرد: امروز بسیاری از امور مربوط به صنف‌های مختلف توسط تشکل‌ها دنبال می‌شود و رسانه‌ها و مطبوعات نیز نیازمند تشکل‌های قوی هستند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد بیان کرد: به این وسیله هزینه نظارت کشور هم کاهش پیدا می‌کند چون همه شهروندان خودشان می‌توانند یک ناظر بر فعالیت دستگاه‌های مختلف باشند.
*محمدعلی طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد، سخنان کوتاهی در مورد خبر وخبرنگاری بیان کرد وبه شرکت کنندگان در مراسم خیرمقدم گفت.
*مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد و میرمحمدی استاندار یزد ازدیگر سخنرانان این مراسم بودند که مشروح گزارش آن گزارش های بعدی منتشر می شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری