Skip to Contentمدیرکل ثبت احوال استان یزد با بیان اینکه آمار ازدواج و طلاق در استان یزد بسیار نگران کننده است گفت: سال 96 استان یزد با 17 درصد کاهش ازدواج روبه رو بوده است.

به گزارش یزدبانو، محمد‌علی مکرمی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله محمد‌رضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در سال 96 بیش از 25 هزار شناسنامه خردسال زیر 15 سال در استان یزد تعویض و صادر شد اظهار داشت: همچنین در سال گذشته بیش از 65 هزار و هشتصد شناسنامه بزرگسال بالای 15 سال در استان یزد تعویض و صادر شد.
مدیر کل ثبت احوال استان یزد افزود: این تعداد به این علت بود که افرادی اقدام به تغییر نام و فامیل خود کردند که در سال گذشته آمار همگی به ثبت رسید.
صادر بیش از 8هزار شناسنامه المثنی در سال 96 در استان یزد
وی با بیان اینکه در سال 96 قریب به 8 هزار شناسنامه المثنی در استان یزد صادر شد خاطرنشان کرد: همچنین 860 مورد تغییر نام  در سال گذشته توسط ثبت احوال استان یزد به ثبت رسیده است.
مکرمی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه‌های اداره ثبت احوال برای تغییر نام افراد، فراوانی است گفت: در این شاخصه، به عرف مراجعه کردیم به این معنا که هر نامی که مردم بیشتر انتخاب کردند آن اسامی بهتر است و یا بر اساس موقعیت طرف آن اسامی را تغییر دادیم.
مدیر‌کل ثبت احوال استان یزد عنوان کرد: در سال گذشته بیش از 2 هزار تغییر نام خانوادگی را در استان یزد داشتیم اضافه کرد: برای اتباع بیگانه که به صورت قانونی وارد کشور شده باشند گواهی ولادت صادر می‌کنیم که در سال گذشته 45 مورد در ثبت احوال استان یزد به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه سال گذشته 117 مورد فوت اتباع خارجی یزد به ثبت رسید خاطرنشان کرد: مراجع دولتی در سال 96 بیش از 11 هزار استعلام از اداره ثبت احوال استان یزد گرفتند.
مکرمی به بیان 10 نامی که در سال گذشته مردم یزد برای فرزندانشان انتخاب کردند پرداخت و ادامه داد: "امیر علی "،"امیر حسین "، "ابوالفضل "، "علی "، "حسین "، "امیر عباس "، "محمد "، "علیرضا "،"محمد طاها " و "محمد حسین " این اسامی به ترتیب بیشترین انتخاب خانواده برای فرزندان پسرشان در استان یزد بوده است.
مدیر کل ثبت احوال استان یزد افزود: "فاطمه "،"زهرا "، "زینب "،"حلما "، "نازنین زهرا "، "ریحانه "، "یسنا "، "فاطمه زهرا "، "ثنا " و "محیا " به ترتیب بیشترین انتخاب خانواده‌های یزدی برای فرزندان دختران در سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به اینکه ولادت در سال 95 در استان یزد 25 هزار 479 مورد بوده است گفت: در سال 96، 24 هزار 626 مورد ولادت به ثبت رسید که نشان از کاهش 853 ولادت در یک سال است و با 3 درصد کاهش تولد و 4 درصد افزایش در وفات در سال 96 نسبت به سال 95 روبه رو بودیم که در سال‌های آینده سبب مشکلاتی در کشور می‌شود.
بحث ازدواج و طلاق در استان یزد بسیار نگران کننده است
مکرمی با تأکید بر اینکه بحث ازدواج و طلاق در استان یزد بسیار نگران کننده است اظهار داشت: در سال 95، 8 هزار 555 مورد ازدواج در استان یزد صورت گرفت که در سال 96 به 7 هزار و 76 مورد رسید که نشان از کاهش 17 درصدی ازدواج در سال گذشته است که این آمار به شدت نگران کننده است.
مدیر کل ثبت احوال استان یزد با اشاره به اینکه در سال 95، هزار و 638 مورد طلاق در استان یزد به ثبت رسید گفت: در سال 96 به هزار و 660 مورد رسید که نشان از افزایش یک درصد طلاق در استان یزد در سال گذشته است.
تاکنون 481 هزار کارت هوشمند در استان یزد صادر شده است
وی به آمار صادر شده کارت‌های هوشمند در استان یزد در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: 213 هزار در سال 96 کارت هوشمند در استان یزد به صادر شد که جمعاً به 481 هزار رسید.
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری