Skip to Content

گفتگوی تفصیلی/ مسئول ستاد بازسازی ستاد عتبات عالیات استان یزد:


مسئول ستاد بازسازی ستاد عتبات عالیات استان یزد آخرین آمار و ارقام کمک های مردم استان به ویژه بانوان یزدی را در کمک به بازسازی عتبات عالیات اعلام کرد و از پیشرفت 57درصدی ساخت صحن حضرت زهرا(س) خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزد بانو،  عشق و علاقه وافری که مردم دارالعباده و متدین استان به ائمه اطهار علیهم السلام دارند، آنها را به جایگاه ویژه ای سوق داده است.
مشارکت مردم استان درداین امر مقدس نام یزد را در همه صحن های مطهر کربلا، نجف ، کاظمین و سامراء تثبیت کردند و یکی از آنها بافتن فرش بصورت گروهی است که آن را به حرم ائمه اهداء می کنند.
دراین رابطه گفتگویی با مسئول ستاد بازسازی ستاد عتبات عالیات استان  «محمدرضاجعفری خرمی» داشته ایم که در ادامه می خوانید:


هدف از تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات چیست؟
باسازی عتبات عالیات استان هدف از این ستاد را، سازماندهی کمک های خیرین و نیروهای متخصص داوطلب و مشارکت در امر مقدس باسازی حرم های مطهر ائمه علیهم السلام می داند.

 

تأمین کننده اصل بودجه ساخت و ساز و مرمت حرمها و انجام پروژه های نوسازی و باسازی را چه کسانی به عهده می گیرند؟
این نذورات و کمک های مردم ولایت مدار عاشق اهل بیت علیهم السلام است و این ستاد با برنامه ریزی امکان مشارکت عاشقان اهل بیت را در امر بازسازی ، نوسازی و توسعه حرمها را فراهم نموده است.

استان چه فعالیت هایی در امر بازسازی داشته است؟
باتوجه به این که فعالیت های این استان در امر بازسازی چشمگیر بوده است، پروژه نور نجف اشرف، مشارکت در ساخت ضریح جدید کربلا و نجف، نماکاری بیمارستان 120تختخوابی حضرت امام سجاد(ع)، ساخت پنجره رواق های سامراء و ترمه زرباف روکش قبور حرمین امامین عسکریین و مشارکت در طلاکاری گنبد مطهر حضرت امام جواد و امامین عسکریین علیهم السلام از این فعالیت ها بوده است.


نذورات غیرنقدی این ستاد را بفرمائید؟
نذورات نقدی و غیرنقدی خادمین و خیرین در 9 ماهه امسال ، تعداد15 تخته فرش دستی، مقدار دو کیلوگرم  طلا، تعداد2050 تخته پتو، 700مترموزاییک، 6500 متر موکت، 4000 عدد چفیه و5000 عدد پیشانی بند بوده است.

 

چه مقدار نذورات به حساب ستاد واریز شده است؟
900 میلیون تومان نذورات نقدی به حساب ستاد مرکزی واریز شده است و 256 نفر نیروی متخصص اعم از استاد کار، کارگر ساده آشپز و غیره متبرعا در عتبات عالیات خدمت نموده اند.

آیا بانوان هم نقشی در ساخت حرمین داشته اند؟
بله، بانوان نیز از این امر مستثنی نبوده و بعضا آنچه طلا به همراه داشتند که شاید تمام ثروت آنان نیز بوده است در امرساخت این حرمین نثار کردند.

 

پروژه بزرگ صحن حضرت زهرا(س)چند درصدپیشرفت داشته و شامل چه بخش هایی است؟
  این پروژه 57 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و شامل دو بخش زیارتی و خدماتی (عمومی و فضاهای جانبی) است که بخش زیارتی آن مساحتی در حدود109 هزار متر مربع و بخش خدماتی آن 97 هزارو950 متر مربع مساحت دارد که شامل موزه، کتابخانه، اداری اطلاع رسانی، مهمانسرا و غیره است.


شبستان حضرت زهرا(س) به اتمام رسیده است؟
شبستان حضرت زهرا(س) به عنوان بزرگترین پروژه جهان اسلام با مجموع 220 هزارو830 متر مربع مساحت در چندین طبقه هم اکنون در نجف اشرف و بدست نیروهای ستاد باسازی عتبات عالیات در حال اجرااست.

مردم  برای کمک به عتبات عالیات و حرمین عسکریین چگونه می توانند اقدام کنند؟
خیرین و خادمین می توانند حضوری به ستاد استان یا شهرستان های تابعه مراجعه و یا با واریز وجوهات نقدی خود به شماره حسابهای بانکهای انصار3428814301651، ملت(خاص صحن حضرت زهرا47/18909090)، صادرات0208010103004 و ملی 0108279445003 استان اقدام نمایند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری