Skip to Content

امام جمعه تفت تشریح کرد


امام جمعه تفت گفت: میزان زکات فطره امسال در استان یزد، برای کسانی که قوت غالب آن ها نان است، به ازای هر نفر 6 هزار تومان؛ معادل سه کیلوگرم گندم است.

به گزارش یزدبانو ، امام جمعه تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت با اشاره به اهمیت زکات و جایگاه رفیع آن را در اسلام، اظهارداشت: هر کس اندکی با اسلام و احکام آن آشنایی داشته باشد، به خوبی می داند که زکات در این دین مبین جایگاه ویژه ای دارد.

حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری،  با بیان اینکه زکات اقسام گوناگونی دارد، افزود: زکات فطره، یکی از اقسام واجب زکات است؛ این زکات به بدهکاری که نمی تواند قرض خود را ادا کند، کسی که از طرف امام یا نایب امام مسئول جمع آوری آن است، مسکین، فقیر، ابن سبیل، فی سبیل الله و  امور عام المنفعه تعلق می گیرد.

وی در رابطه با میزان زکات فطره امسال گفت: بر اساس آنچه اعلام شده، میزان زکات فطره امسال در استان یزد، برای کسانی که قوت غالب آن ها نان است، به ازای هر نفر 6 هزار تومان؛ معادل سه کیلوگرم گندم است

غفوری اضافه کرد: و هر کسی که موقع شب عید فطر بالغ، عاقل و هشیار باشد و فقیر و بنده کسی دیگر نیست باید برای خودش و کسی که نان خور اوست این زکات را بپردازد.

وی با بیان اینکه بر اساس فتوای مقام معظم رهبری احتیاط واجب آنست که قبل از اقامه نماز عید، زکات فطره پرداخت شود، تصریح کرد: اگر کسی نماز عید را نمی خواند، می تواند تا نماز ظهر به تاخیر بیاندازد و گرنه باید مبلغ فطره را از مال خود خارج کرده و کنار بگذارد.

امام جمعه تفت همچنین در مورد میزان کفاره روزه خواری امسال، گفت: کفاره روزه خواری افراد با عذرشرعی 2000 تومان و کفاره افرادی که بدون عذر شرعی با طعام حلال افطارکرده اند60 روز روزه یا اطعام 60 فقیر می باشد که برای هر فقیر باید 750 گرم طعام در نظر گرفته شود؛ کفاره افرادی هم که با حرام روزه خواری کرده اند کفاره جمع یعنی 60 روز روزه و اطعام60 فقیر است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری