Skip to Content

گفتگوی تفصیلی/ متخصص طب سنتی

زوجین قبل از بارداری وضعیت مزاجی خود را بررسی کنند


دکتر افسانه شاکری در یک گفتگوی تفصیلی،تدابیر قبل از بارداری از جمله ضرورت پاکسازی مزاجی بدن زوجین و عوامل تأثیر گذار مثبت و منفی در انعقاد نطفه را تشریح کرد.

به گزارش یزدبانو، دکتر افسانه شاکری متخصص طب سنتی از امروز قصد دارد در گفتگو با یزدبانو سلسله مباحثی را در باب بارداری آغاز کند و در آن به تدابیر قبل از بارداری، ارتباط تغذیه با جنسیت جنین، بایدها و نبایدهای زمان بارداری  و درمان برخی مشکلات رایج در زمان بارداری و... بپردازد که در این گفتگو به بیان تدابیر قبل از بارداری پرداخته شده است.

*تدابیرقبل ازبارداری
وی در تعریف تدابیر قبل از بارداری گفت : تدابیر قبل از بارداری یعنی هر آنچه لازم است تا زن ومرد قبل از اقدام به بارداری رعایت نمایند تا جنین بهترین وضعیت مزاجی ممکن را داشته باشد.


*عوامل تأثیر گذار بر عدم انعقاد نطفه
این متخصص طب سنتی در ادامه اظهار داشت : هر سوء مزاجی که به افراط بر رحم غالب شود مانع قرارگیری نطفه می شود .

*پاکسازی بدن زوجین
دکتر شاکری اولین گام  در تدابیر قبل از بارداری را پاکسازی بدن زوجین قبل از لقاح دانست و عنوان کرد : پس از پاکسازی عمومی بدن چون  رحم عضو پرورش دهنده ی جنین است به تنقیه و پاکسازی رحم  و سپس تقویت آن پرداخته می شود.

وی تصریح کرد : برای رسیدن به این هدف ابتدا لازم است زوجین بررسی شوند و اگر ماده ای در بدن غلبه نداشت و سوء مزاجی غالب نبود تنها به تعدیل مزاج پرداخته و در صورت غلبه ی ماده به دفع آن پرداخت.


*تأثیر سوء مزاجات زن ومرد بر بارداری
این متخصص طب سنتی در پاسخ به این سؤال که آیا سوء مزاجات مختلف بر رحم تأثیر گذاراست ؟ اظهار داشت : سوء مزاجات مختلفی از جمله سوء مزاج سرد، سوء مزاج گرم، سوء مزاج تر و سوء مزاج سرد و خشک می تواند بر رحم غلبه کند که به تبع آن یا بارداری صورت نمی گیرد و یا اگر صورت گرفت احتمال سقط جنین بالا خواهد بود.

دکتر شاکری افزود : گاهی سوء مزاجاتی در بدن مرد وجود دارد که مانع بارداری شده و یا جنین خوبی تشکیل نمی شود که اینگونه موارد نیز با پاکسازی عمومی بدن قبل از بارداری قابل اصلاح می باشد.

وی درادامه تأکید کرد : در نتیجه لازم است قبل از بارداری زوجین بویژه خانمها توسط متخصص طب سنتی که دانش و مهارت کافی را دراین زمینه دارد ویزیت شوند و در صورت وجود هریک از این سوء مزاجات به اصلاح آن بپردازد.

این متخصص طب سنتی با یادآورشدن این نکته که دربحثهای آتی برخی علائم این سوء مزاجات را بطوراجمال بیان خواهد کرد اظهار امیدواری کرد : تمام تلاش ما در انجام مراقبتهای قبل از بارداری و آموزش تدابیر قبل از بارداری به افراد این است که بارداری دربهترین حالت ممکن انجام پذیرد و جنین بهترین وضعیت مزاجی را  داشته باشد چرا که زندگی فرد بستگی بسیار زیادی به مزاج پایه ی اولیه در زمان تشکیل نطفه و زندگی جنینی او دارد.

گفتنی است : مخاطبان می توانند سؤالات خود را درباره این موضوع و طب سنتی به آدرس  پست الکترونیک Drshakeri60@yahoo.com و یا اینفوی سایت به آدرس info@yazdbanoo.irارسال کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری