Skip to Content

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد:


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: سند ملی حمایت از حقوق کودک یک کنوانسیون بین المللی است که کلیه حقوق کودک اعم از معنوی، اجتماعی، سیاسی اقتصادی و فرهنگی را دربرمی‌گیرد.

به گزارش یزدبانو؛ فاطمه دانش‌یزدی پیش از ظهر امروز در همایش تخصصی حمایت و معاضدت از حقوق کودکان در دادگستری استان یزد اظهار کرد: سند ملی حمایت از حقوق کودک یک کنوانسیون بین المللی است که کلیه حقوق کودک اعم از معنوی، اجتماعی، سیاسی اقتصادی و فرهنگی را دربرمی‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در رابطه با سند ملی حمایت از حقوق کودک اظهار داشت: اکثر کشورها در کنوانسیون حقوق کودک عضو هستند؛  در سند 10 ساله حمایت از حقوق کودک، راهبردهایی در راستای ارتقای وضعیت حقوق بنیادین کودکان، روابط خانوادگی و مراقبت‌های جایگزین، تامین سلامت و رفاه اولیه کودکان و غیره در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول هدف از ایجاد کنوانسیون حقوق کودک را زندگی بهتر برای کودکان و  تلاش در راه رشد هماهنگ و متعادل کودکان عنوان کرد و افزود: در حقیقت در این سند سعی شده است تا چهار محور اصلی رشد کودک و نوجوان در نظر گرفته شود.

دانش‌یزدی در پایان بیان داشت: خوشبختانه یک برش استانی در سال 95 طبق همین کنوانسیون ملی حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تهیه شده و وظایف و راهبردهایی در این راستا به تمامی دستگاه‌های ابلاغ شده است.

انتهای پیام/3857

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری