Skip to Content

گزارش / کارشناس مذهبی در یزد

زنان و جوانان باید از افسران جنگ نرم باشند


کارشناس دینی در مراسم روز اربعین حسینی گفت : شما زنان و جوانان باید امروز از افسران جنگ نرم باشید و اجازه ندهید که دشمنان با فراهم کردن زمینه های فساد خصوصا از طریق فضاهای مجازی شما را به انحراف بکشانند.

به گزارش خبرنگاریزدبانو، حجةالاسلام شیخ حسین کارگر در ویژه برنامه  روز اربعین در «حسنیه امام » محله امام شهر یزد در جمع عزادران حسینی اشاره به جریان کربلا و تلاش امام حسین (ع) برای هدایت انسانها به یک نمونه از اقدامات امام اشاره کرد و گفت : امام حسین (ع) در جریان تشنگی علی اصغر(ع) به حضرت زینب (س) فرمودند : می دانم این طفل دیگر زنده نمی ماند ولی او را مقابل این لشکر خواهم برد شاید یکی به خاطر آب دادن به  او نجات پیدا کند ولی شخصی ظالمانه مشکی آب را مقابل دیدگان حسین (ع) به روی زمین ریخت و گفت : آرزوی آب را دردلت می گذارم.

کارگردلائل شهادت امام حسین (ع) را غفلت، عمل نکردن  به احکام شرعی و دنیا طلبی برشمرد و خطاب به زنان و جوانان گفت : شما امروز باید از افسران جنگ نرم باشید و اجازه ندهید که دشمنان با فراهم کردن زمینه های فساد خصوصا از طریق فضاهای مجازی شما را به انحراف بکشانند.

*طراحی پیام های فاسد شبکه های مجازی در اتاق فکر صهیونیسم

وی اضافه کرد : باید پیامهای فاسدانه برخی شبکه های اجتماعی و مجازی در موبایلها را قطع کرد و پاسخ نگفت که برنامه ریزی برخی ازسیستم های فضای مجازی دراتاق های فکر یهود و صهیونیسم است .

این کارشناس مذهبی با اشاره به برخی مفاسد فضاهایی چون وایبر و واتساپ  افزود : دشمنان دارند روی مغز بچه های ما کار می کنند و موجب رواج برخی مفاسد جنسی درجامعه و خانواده ها شده اند و زنان باید حواسشان را جمع کنند که اگر آنان در فضای مجازی دنبال برخی برنامه ها بروند مردان در فضای حقیقی به دنبال مفاسد حرکت می کنند.

حجت الاسلام کارگر با هشدار نسبت به برنامه حساب شده دشمن در شبکه های ماهواره ای و فضاهای مجازی در تمسخر علما و مراجع تقلید خاطرنشان کرد : اگر این کار برنامه ریزی شده نیست چرا دشمن رئیس جمهور آمریکا اوباما یا صهیونیسم ها را به تمسخر نمی گیرد و عالمان دین را مسخره می کند ؟! و برخی از ما با کمال تأسف  به خاطر غفلت  از ترفند دشمن چندین هزار پیامک این شکلی را برای هم می فرستیم و به مرجع تقلیدمان می خندیم !

وی در ادامه افزود  : برخی افراد شخصیت های اسطوره ای  چون  کورش ایرانی را بالا می برند، ولی  به امام حسین (ع) که می رسد می گویند مربوط به 1400 سال پیش است چرا برایش گریه می کنید  و روضه می گیرید !

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه با وجود همه  مسائل  امروزهم  مثل دوران دفاع مقدس  و انقلاب اسلامی جوانانی افتخارآفرین  و پاک و مؤمن داریم گفت : برای اولین بار نمازجماعت 30 کیلومتری شیعان درمسیرکربلا  و نجف  را داشتیم که واقعا موجب افتخار وعظمت شیعه است .

گفتنی است : مراسم بزرگداشت اربعین حسینی صبح امروز در"حسنیه امام " محله امام شهر یزد با قرائت زیارت عاشورا شروع شد  و با خواندن زیارت اربعین، تلاوت قرآن، اقامه نماز ظهر و عصر و سخنرانی  کارشناس مذهبی ادامه یافت و درپایان با پذیرایی ازعزاداران حسینی خاتمه یافت.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری