Skip to Content

امام جمعه ابرکوه:

زنان در سبک زندگی مهدویت حرف اول را می زنند


امام جمعه ابرکوه در خصوص نقش بانوان در زندگی منتظران گفت: جایگاه ارزشی زن و مادران در اسلام و جامعه اسلامی بسیار والا و بالاست و این قشر عظیم و اثر گذار جامعه در سبک زندگی مهدوی می توانند حرف اول را بزنند.

به گزارش یزدبانو به نقل از سرو ابرکوه،حجت الاسلام والمسلمین  حسینی در خطبه های نماز جمعه  در خصوص وظیفه بانوان در فرهنگ زندگی منتظران اظهار داشت: زنان همچون مردان سهمی بسزا و نقشی موثر در این زمینه دارند.

حجت الاسلام حسینی با یادآوری روایت شریفه نبویه افزود: اگر کسی در حالیکه امام زمان خود را نشناخته بمیرد، به مرگ دوران جاهلیت مرده است! شناخت حجة خدا به درک، معرفت، حقیقت وجودی و آثار و برکات آن وجود مبارک است.

حسینی ابراز کرد: انجام وظیفه آماده سازی فضا، افکار و اندیشه های عمومی تکلیفی است که برای زن و مرد یکسان است بلکه ارتباط عاطفی با آن وجود مبارک در زنان، بسیار آسان تر از مردان است و به همین دلیل است که زنان عاطفی تر، مهربان تر و انعطاف پذیرتر از مردانند.

وی مطرح کرد: چنانچه باور ما بر این است که اوج دلبستگی مردم به اهل بیت (ع) هدیه و میراث گرانبهای مادران به فرزندان است که در دامن پرمهر خود فرزندان را با عشق به اهل بیت پرورش داده اند و لذا نقش زنان در ایجاد جامعه مهدوی نقشی بسیار بارز و اثر گذار است و در نتیجه و خروجیش، اصلاح جامعه، رشد و تعالی آن می باشد.

امام جمعه ابرکوه تصریح کرد: جایگاه ارزشی زن و مادران در اسلام و جامعه اسلامی بسیار والا و بالاست و این قشر عظیم و اثر گذار جامعه در سبک زندگی مهدوی می توانند حرف اول را بزنند.

حسینی گفت: همه ما موظفیم در مهدوی کردن جامعه تلاش کنیم زیرا مأموریت منتظران مصلح جهانی، زن یا مرد، گسترده تر از ایجاد تحول در حوزه زندگی شخصی و خصوصی است و باید جامعه را جهت دهی نمائیم و ارزش های اخلاقی و دینی، عفاف و حجاب، انصاف و عدالت، ایمان و معنویت را برای جامعه جهانی ترویج کنیم تا الگوی رفتاری و ارتباطی، همه و همه بر اساس ارزش های دینی برای جامعه و جوانان شکل گیرد.

وی تاکید کرد: انتظار جزء لا ینفک ایمان است و نمی توان مومنی را یافت که منتظر فرج نباشد یا بی ایمانی که از منتظران فرج حضرت حجت باشد. پس باید بپذیریم که دین بدون مفهوم انتظار هویت و اعتبار اصیل و الهی ندارد بلکه هویتی تحریف شده دارد.

امام جمعه خاطر نشان کرد: آموزه انتظار سبز این است که منتظر مصلح جهانی، رابطه ای بنیان دار و مستحکم با خدا دارد و از رابطه های ناخالص و عرفان های بشری جدا شده و خداگرایی، خدایابی و خداشناسی را در اوج می بیند. انسان پرورش یافته در فرهنگ سبز انتظار چون به تحولی بنیادی نرسیده تحول بخش جامعه می باشد همواره به جایگاه و منزلت انسانی الهی خود و فرازمندی جامعه می اندیشد.

منتظران عدالت محور، هرگز در تعامل اجتماعی رابطه استثمارگرانه و سلطه جویانه و زالو صفتانه با مردم ندارند و منتظران مصلح، خود مصلحند یعنی وظیفه خود می دانند که به اصلاح خود و جامعه بپردازند.

 

انتهای پبام/

 


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری