رئیس مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد:تاثیرات فاجعه بار آب هوشمند بر سلامت دیابتی ها/درمان دیابت با آب هوشمند کذب محض - نمایش محتوا - یزد بانو
Skip to Contentریس مرکز تحقیقاتی- درمانی دیابت یزد با اشاره به خبر منتشر شده در فضای مجازی تحت عنوان آمار بهبود یافتگان افراد دیابتی با مصرف آب هوشمند در استان یزد گفت: آب هوشمند برای درمان دیابت به مرکز دیابت و هر مرکز دولتی هیچ ارتباطی ندارد و یک کذب محض است.

به گزارش یزدبانو به نقل از وب دا- یزد- مسعود رحمانیان افزود:  آب هوشمند مورد تایید مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد و وزارت بهداشت برای درمان دیابت نیست.
این فوق تخصص غدد در ادامه اظهار داشت: بعضی از محصولات ضد دیابت  که حتی به نام آب ضد دیابت  و آبهای دیگر برای درمان دیابت،  غیر قانونی یا به شکلهای خاص  و با عوامفریبی  ارائه می شود باعث عوارض شدید کلیوی ،کبدی ،چشمی و حتی عوارض حاد و بدخیم می شود،کوری و از دست دادن کلیه و کبد را تسریع کرده و عوارض حاد و بدخیم بر جای می گذارد .
رییس مرکز تحقیقاتی- درمانی دیابت یزد تصریح کرد: این محصولات در دوره های کوتاه مدت، ممکن است به صورت موردی و محدود و به طورکاذب قند خون را کنترل کند  که ناشی از سایر عوامل کنترل دیابت و نشانه شروع فعل و انفعالات بد و فاجعه بار بر روی کلیه  و کبد است.
وی خاطر نشان کرد: طبق گزارشات رسیده از برخی بیماران، این محصولات باعث افزایش ناگهانی و طوفانی قند خون شده که جای سوال زیادی را ایجاد کرده است  وحتی برای مصرف معمولی هم شرایط احتیاط دارد. .
این فوق تخصص غدد افزود: گزارش موارد کاهش قند خون، مستدل ،علمی و تحقیقاتی و مورد تایید مراجع علمی نیست و استفاده از این محصول بر اساس نظر متخصصین جهت درمان در فاز حیوانی بررسی شده است و برای ورود دارو یا هر ماده برای درمان و پیشگیری باید چهار مرحله درمانی انسانی را به صورت آزمایشی طی کند.
مسعود رحمانیان در پایان افزود: به نظر می رسد در استانی که مرکزتحقیقاتی درمانی دیابت آن در کشورجایگاه مطلوبی دارد و ملجا بیماران زیادی  از نقاط مختلف کشور است  ارائه این محصولات آبکی و عوامفریبی های هوشمندانه ،یک دروغ و شیادی بزرگ است که اعتبار یزد و درمان یزد را زیر سوال می برد و برای وجهه علم و صداقت و دیانت یزد لکه ای سیاه محسوب می شود. آگاهی بخشی به مردم در این زمینه  و  هر موضوع مرتبط با سلامت آنان، عزمی راسخ ،قاطع و دخالت نهادهای خاص را می طلبد.
 

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری