Skip to Content

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی یزد در گفت‌وگو با تسنیم:

رشته دانشگاهی «اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره)» در یزد ایجاد می‌شود


رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد گفت: دوره کاردانی جدید و غیر حضوری "اندیشه‌های امام خمینی(ره)" در یزد ایجاد می‌شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، صدرا ابرقویی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی یزد در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه اقتصاد هر جامعه به سه عامل اساسی نیروی انسانی، منابع طبیعی و علم و فناوری بستگی دارد، اظهار داشت: امروزه کشوری پیشرو است که قادر باشد نقش نیروی انسانی را در اقتصاد جامعه بیشتر به کارگیری کند.

وی با طرح این مطلب که متأسفانه در ایران نقش نیروی انسانی در پیشبرد اقتصاد پایین است، ظرفیت‌های علمی، فکری و تحلیلی گسترده در ایران اسلامی را از جمله ظرفیت‌های بارز ایران دانست و گفت: به کارگیری هوش و ذکاوت موجود در عرصه اقتصادی کشور تا کنون بسیار ضعیف بوده است.

وی توسعه آموزش‌های مورد نیاز بخش‌های 4 گانه جامعه را از جمله مهمترین رسالت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد و افزود: دانشگاه‌های علمی کابردی در جوار صنعت مشغول به فعالیت هستند و در راستای رفع نیاز صنعتگران در مباحث تخصصی اقدام می‌کنند.

وی گفت: خوشبختانه در استان یزد تاکنون 26 مرکز علمی کاربردی  با 12 هزار دانشجو در 78 کد رشته مختلف در مقاطع کاردانی تا کارشناسی ارشد ایجاد  شده و در حال فعالیت هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد گسترش مراکز آموزشی در داخل سیستم‌های تولیدی را از جمله برنامه‌های آینده این دانشگاه در استان یزد عنوان کرد و ادامه داد: هدف از گسترش مراکز آموزشی علمی کاربردی در سیستم‌های تولیدی، افزایش سهم نیروی انسانی در تولید تحت عنوان تولید دانش‌بنیان است.

وی با اشاره به صنایع دستی مختلف و زیاد موجود در استان یزد، گفت: این دانشگاه برنامه دانش‌بنیان کردن صنایع دستی موجود در استان یزد را در دستور کار خود قرار داده است.

صدرا ابرقویی با تاکید بر اینکه تولید پاک در بحث پیشرفت تولید صنایع دستی استان بسیار مفید و حائز اهمیت است و وجود صنایع آلاینده در استان سبب ناراحتی مردم را فراهم کرده، محصولات نساجی، شیرینی و تولید ترمه را از جمله ظرفیت‌های قابل پیشرفت در بحث فراهم کردن زیرساخت‌های تولید پاک در استان یزد با حمایت دانشگاه عنوان کرد.

ابرقویی تصریح کرد: آموزش‌های کاربردی در راستای اشاعه آموزش‌های صنایع دستی و توسعه اشتغال استان به وسیله فراهم کردن بازار صنایع دستی و پاک تنها راه‌حل موجود برای رهایی از ضررهای وجود صنایع آلاینده در استان یزد است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد از ایجاد دوره کاردانی غیرحضوری جدید با عنوان اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) در این دانشگاه خبر داد و افزود: این دوره کاردانی علاوه بر ارائه مدرک معتبر کاردانی، می‌تواند برای خانواد‌ه‌ها و به ویژه نسل جوان و جدید و در نهایت در جهت شناخت و تبین اهداف نظام بسیار موثر است.

انتهای پیام/ ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری