Skip to Contentواقعاً باورکردنی نبود هم برای خود من و هم برای خانواده که آزادشده‌ام...

به گزارش یزدبانو، ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی همان‌های که جان خود را کف دستشان گرفتند و رفتند برای دفاع از وطن و ناموس، دلشان گرفته از دوستانی که تنهایشان گذاشتند و طعم شیرین شهادت را چشیده‌اند، اسارت ولی صبورشان کرده چیزی نمی‌گویند جز قطره‌های اشک روی گونه‌هایشان که لیز می‌خورد تازه می‌فهمی بغض‌ها دیگر جواب دل‌گرفتگی‌شان را نمی‌دهد دوست داشتند بپرند اما صبوری قسمتشان شد.

به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و گرامیداشت یاد مردانی که تمام هستی خویش را برای حفظ کیان انقلاب اسلامی و دفاع از اسلام در طبق اخلاص گذاشتند و باتحمل سخت‌ترین شرایط و شدیدترین تنگناها و مضایق از باورهای دینی و انقلابی خویش در وفاداری به انقلاب و آرمان‌های امام راحل (ره) دست برنداشته‌اند و کماکان به این نظام مقدس خدمت می‌کنند گفتگوی خبرنگار صبح بافق با شهید زنده دوران دفاع مقدس را از دست ندهید:

حسن عبداللهی دولت‌آبادی فرزند بمانعلی ساکن روستای دولت‌آباد بافق از آزادگانی است که در دوران دفاع مقدس برای دفاع از کوی و برزن راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و همراه با دیگر رزمندگان به دفاع پرداخت. نام عملیات تک دشمن.     سال اعزام 1365 منطقه ابوغریب سال اسارت 1367 مدت 3 سال ازادی سال 1369. جگونگی اسارت براثر تک دشمن وقیچی شدن از پشت سر.    اتفاق بعد از اسارت شهید اوردن بجای من

این آزاده سرافراز در سال 1365 از طریق ارتش جمهوری اسلامی ایران در ابوغریب در منطقه موسیان و دهلران اعزام شد و در عملیات تک دشمن اسیر و در اردوگاه تکریت 11 عراق بمدت 3 سال در بند اسارت رژیم بعثی بود.

وی گفت: بعد از اسارت در سال 1369 نزدیک به سه سال مفقود بودم که وقتی نتوانستند نام ونشانی از زنده‌بودن من پیدا کنند خبر شهادت من را به خانواده‌ام اعلام کردند که به‌اشتباه جنازه شهیدی که هم‌اسم من بود به روستا آوردند و مراسم برای من گرفتند.

عبداللهی از روش‌های شکنجه در اسارت گفت و بیان داشت: در زندان‌های عراق انواع شکنجه‌های روحی و روانی و جسمی را روی اسرا انجام می دادند و بدترین شکنجه، شکنجه روحی و روانی و زبانی بیشتر از جسمی بود که بچه‌ها را بیشتر اذیت می‌کرد.

وی در ادامه از خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارت گفت و افزود: بدترین خاطرت اعلام خبر رحلت حضرت امام خمینی (ره) بود که همه ما را اندوهگین کرد و خبر آزادی از زندان‌های عراق بهترین خاطران دوران اسارت بود.

این آزاده سرافراز در پاسخ به این سؤال که آیا امیدی به بازگشت به وطن داشتید یا خیر تصریح کرد: با توجه به شرایط سختی که داشتیم اصلاً امیدی به آزادی و بازگشت خیلی کم و یا اصلاً نبود چون مفقود بودیم.

عبداللهی اظهار داشت: همه آزادگان باتحمل سختی‌ها و شکنجه‌هایی که در دوران اسارت دیدند همچنان پای این انقلاب و اسلام ایستاده‌اند و اگر بازهم جنگی اتفاق بیافتد باجان و دل درراه دفاع از اسلام و انقلاب خواهیم رفت.

وی ادامه داد: باید هرچه بهتر و بیشتراز این برای شهدا اهمیت قائل شویم چون همه ما مدیون شهدا هستیم و همه باید شرمنده باشیم مخصوصاً افرادی که از قدرت و مقام خود سوءاستفاده می‌کنند.

عبداللهی از روز آزادی خود و چگونگی خبردار شدن خانواده خود گفت و افزود: واقعاً باورکردنی نبود هم برای خود من و هم برای خانواده که آزادشده‌ام چون به‌جای من یک شهید آورده و دفن کرده بودند و همین بود که برای خانواده من باورکردنی نبود که من آزادشده‌ام.

این شهید زنده دوران دفاع مقدس به مهم‌ترین وظیفه نسل امروز در برابر ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس اشاره و بیان داشت: به نظر من باید نسل جدید با ایثارگری‌های رزمندگان بیشتر آشنا شوند و جامعه باید به ایثارگران بیشتر اهمیت داده و از پیشکسوتان بیشتر استفاده و تقدیر شود تا این نسلی که دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی را ندیده با فداکاری‌های آن‌ها بیشتر آشنا شوند.

عبداللهی در پایان گفت: حرف آخر اینکه همه باید مطیع امر رهبری و ولایت‌فقیه و دنباله‌رو شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بوده چون ما هرچه داریم از شهدا داریم و ایمان به خدا، رهبری و شهدا از عوامل موفقیت و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/ع.ع

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری