Skip to Contentرئیس فدراسیون ووشوی ایران با اشاره به رتبه 25 یزد در ووشوی کشور گفت: متأسفانه استان یزد در افتخارآفرینی ووشوی ایران هیچ سهمی ندارد.

به گزارش خبرنگار یزدبانو؛ «مهدی علی نژاد»، رئیس فدراسیون ووشوی ایران در مجمع انتخابات هیئت ووشوی استان یزد که پیش از ظهر امروز در اداره کل ورزش و جوانان یزد برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول خاطرنشان کرد:  150 کشور در دنیا عضو هیئت جهانی ووشو هستند و به‌صورت رسمی درزمینهٔ ووشو فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز یکی از ورزش‌های مهم  در کشور ما ووشو است، اذعان کرد: ووشوکاران ایرانی تاکنون در 14 دوره مسابقات ووشو جهانی شرکت کرده‌اند و تلاش می‌کنند تا جایگاه خود را ارتقاء ببخشند.

علی‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته سال خوبی برای ورزش ووشوی کشورمان بود، تصریح کرد: سال قبل برای اولین بار در تاریخ ووشوی ایران توانستیم چینی‌ها را کنار زده و رتبه اول را به دست آوریم.

وی با اشاره به اینکه ووشو در کشور ما به خاطر شرایط تحریمی و وضعیت خاصی که دارد با مشکلات مالی روبرو است اما این باعث نشده که دست از تلاش برداریم، گفت: با تمام توان تلاش می‌کنیم؛ در حال حاضر بسیاری از کشورهای مطرح درزمینهٔ ورزش ووشو خواستار برگزاری اردوی مشترک با ووشوکاران ایرانی هستند.

رئیس فدراسیون ووشوی ایران با بیان اینکه سال گذشته هم درزمینهٔ کسب مدال‌های رنگارنگ و هم درزمینهٔ تعداد شرکت‌کنندگان در مسابقات ووشو پیشرفت قابل‌توجهی داشتیم، اظهار کرد: تمام موفقیت‌های کسب‌شده در کنار تلاش، همدلی و همکاری فعالان ورزش ووشو در ایران به‌دست‌آمده است.

علی‌نژاد خاطرنشان کرد: متأسفانه استان یزد در مسابقاتی که سال گذشته برگزار شد و مدال‌هایی که به دست آمد هیچ سهمی نداشته است.

وی با بیان اینکه طبق ارزیابی صورت گرفته توسط فدراسیون ووشو حال این رشته ورزشی در یزد خوب نیست و با تلاش مضاعف می‌توان رتبه کنونی یزد را که در حال حاضر در کشور رتبه 25 را دارد را بهبود ببخشیم، ادامه داد: انتظار داریم با راه‌اندازی خانه ووشوی یزد، روی کار آمدن رئیس جدید هیئت ووشوی استان یزد و دور جدید تلاش‌ها برای پیشرفت ووشو در یزد، این استان جایگاه خوبی در ووشو پیدا کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام گیرد تا جایگاه این رشته در یزد بالاتر رود، اذعان کرد: به دلایلی تعداد بیمه‌شده‌های رشته ووشو در یزد که در سال 95 تعداد 640 نفر بوده‌اند در سال گذشته به تعداد 389 کاهش‌یافته‌اند که این زنگ خطری برای ووشوی یزد به‌حساب می‌آید.

وی در پیش داشتن مسابقات ووشو جوانان کشور را فرصتی برای پیشرفت در ووشو عنوان  کرد و گفت: خانواده‌های یزدی دغدغه ورزش دارند؛ وقتی دریچه‌ای از ووشو به روی مردم باز شود خانواده‌ها از آن به‌خوبی استقبال خواهند کرد.

علی‌نژاد ابراز امیدواری کرد:  با رویدادهای اخیر جایگاه ووشو در یزد ارتقا پیدا کرده ووشوکاران با داشتن پایگاهی محکم بتوانند جایگاه این رشته را در یزد بهبود بخشند.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری