Skip to Content


راه آهن یزد-اقلید امسال به بهره‌برداری می‌رسد؟


رئیس‌جمهور در آبان ماه سال 98 در سفر به یزد از پیش‌بینی اعتبارات لازم جهت بهره‌برداری راه آهن یزد-اقلید در سال 99 خبر داده بود.

به گزارش یزدبانو، راه آهن یزد-اقلید به طول ۲۷۴ کیلومتر، استان‌های فارس و یزد را به یکدیگر متصل می‌کند که  ۲۸ کیلومتر آن در محدوده استان فارس قرار دارد.

تا کنون مسئولین مختلف کشور از جمله خود رئیس‌جمهور، بارها از اتمام این راه آهن نهایتا تا پایان سال 99 خبر داده‌اند.

در مهر ماه سال 98 معاون وزیر راه و شهرسازی گفته بود: عملیات اجرایی راه آهن یزد به اقلید با سرعت بالایی در دست اجرا است و امیدواریم تا سال ۹۹ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وعده روحانی در سفر به یزد

حسن روحانی رئیس‌جمهور نیز در آبان ماه سال 98 در سفر به یزد با بیان اینکه اتصال راه آهن یزد به اقلید و شیراز بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: اعتبارات لازم برای تکمیل راه‌آهن یزد به اقلید پیش‌بینی شده و امیدواریم تا پایان سال آینده شاهد تکمیل این طرح باشیم.

محمدعلی طالبی استاندار یزد نیز در بهمن ماه سال گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه سال آینده، سال رونق پروژه‌های بزرگ یزد است، عنوان کرد: امیدواریم در سال جدید پروژه‌ راه اندازی راه آهن یزد-اقلید انجام شود.

این در حالی است که چند هفته قبل سید مصطفی داودی معاون فنی و امور زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از شتاب‌بخشی به روند اجرای طرح‌های ریلی راه آهن استان یزد خبر داد و گفت: در صورت تأمین نقدینگی ساخت خط دوم بافق-زرین‌شهر و خط آهن یزد-اقلید تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد نیر در همین رابطه بیان کرد: طرح ساخت خط آهن دوم بافق- ارژنگ و خط ریلی یزد-اقلید از طرح‌های مهم استان است که در سفر رئیس جمهوری تأکید شده تا پایان سال ۹۹ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

اهمیت راه آهن یزد-اقلید برای استان یزد

همچنین چند روز قبل سیدمجتبی حسینی‌پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد از اختصاص سه هزار میلیارد ریال بودجه در سال ۹۹ برای تکمیل طرح راه آهن یزد-اقلید خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال این مبلغ نقدی است.

وی احداث راه آهن یزد- اقلید را یکی از طرح‌های بزرگ زیرساختی استان و کشور برشمرد که در توسعه متوازن و عادلانه شهرستان‌های خاتم ، ابرکوه و مهریز نقش مهمی دارد.

وی افزود: این اعتبار به دنبال درخواست استان و با توجه به سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سال گذشته  و نیز دستور صریح رئیس‌جمهوری محقق شده است.

حسینی‌پور اظهار داشت: از اهداف راهبردی راه آهن یادشده برقراری ارتباط میان‌بر ریلی استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد با استان‌های یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان است بطوریکه حلقه مفقوده ترانزیت ریلی را تکمیل می‌کند.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح شاهد رونق و آبادانی بیشتر شهرستان‌های خاتم، ابرکوه و مهریز و تکمیل مسیر ریلی گردشگری یزد، اصفهان و شیراز هستیم.

امید می‌رود، این همه تأکید مسئولین مختلف و وعده رئیس‌جمهور در سفر استانی سال گذشته به یزد، عملی شود و امسال شاهد بهره‌برداری از راه آهن یزد-اقلید باشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری