Skip to Content


دکتر لطفی: داوطلبان سلامت نقش مهمی در راستای تکثیر موالید و افزایش جمعیت دارند


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در همایش تجلیل از خدمات ارزشمند داوطلبان سلامت که در سالن همایش های هلال احمر یزد برگزار شده بود به مساله کاهش رشد جمعیت در سالهای آینده اشاره کرد و افزود: داوطلبان نقش مهمی در راستای تکثیر موالید و افزایش جمعیت دارند

به گزارش یزدبانو به نقل ازوب دا یزد، دکتر محمد حسن لطفی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد بااشاره به نقش داوطلبان سلامت در ارتقاء سلامت مردم اظهارکرد : آسیب های اجتماعی متفاوت در ابعاد مختلف جامعه امروزی نگران کننده است که داوطلبان سلامت در این راستا نقش مهمی می توانند ایفا کنند.

وی همچنین به مساله کاهش رشد جمعیت اشاره کرد و افزود: داوطلبان نقش مهمی در راستای تکثیر موالید و افزایش جمعیت دارند.

دکترلطفی با بیان اینکه امروزه سن ازدواج در بین جوانان بالارفته و اگر اقدامی صورت نگیرد شانس باروری در این قشر کاهش می یابد عنوان کرد: امروز باید سن ازدواج های آسان کاهش یابد و نگرش های فرهنگی مردم تغییر کند.

وی باتاکید بر کاهش تعداد طلاق در سطح جامعه تاکیدکرد: با آموزش خانواده ها باید اقداماتی صورت گیرد تا این گونه آسیب ها در جامعه کاهش یابد چرا که اگر پیشگیری نشود فرصت باروری در این افراد کاهش می یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در ادامه ضمن تاکید بر جلوگیری از مرگ های زودس گفت: افراد گروه سنی 49 تا 15 سال بیشتر در معرض این نوع مرگ در اثر حوادث ترافیکی و بی احتیاطی های محیط کار هستند که باید سعی شود در سیاستها تجدیدنظر شود. از سوی دیگر علت عمده تصادفات ، در زیرگذرها و سرعت بالای رانندگان تلقی شده است که در این خصوص نیز باید اقدام موثری صورت گیرد.

وی در ادامه کم تحرکی 57درصدی خانواده های یزدی، کم تحرکی دانش آموزان یزدی، استعمال قلیان و دخانیات، مصرف موادغذایی ناسالم، آموزش خانواده ها در این خصوص و غیره از جمله مواردی است که وظایف داوطلبان سلامت را سنگین تر می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در ادامه به تحولات اخیر در حوزه بهداشت در سطح کشور و استان اشاره کرد و تصریح کرد: در دستورکارداریم کل مناطق شهری تحت پوشش طرح پزشک خانواده قرارگیرد و محلات تحت مراقبت فعال داوطلبان سلامت قرارگیرد امیدواریم این اتفاق مبارک تا پایان سال جاری اجرایی شود.

دکترلطفی در پایان خواستار انتقال صحیح و کامل نکات آموزشی توسط داوطلبان به خانوارهای تحت پوشش شد.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری