Skip to Content

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد اعلام کرد

دولت؛ مخالف جدی تعطیلی پنج‌شنبه‌ها


فاطمی با بیان اینکه موافقت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بزرگ‌ترین کمک به اقتصاد کشور است، گفت: دولت تا به امروز مخالف اجرایی شدن این طرح بوده است.

به گزارش یزدبانو، سید مصطفی فاطمی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اثرات تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بر اقتصاد و گردشگری استان یزد، گفت: شرایط کنونی که مشکلات زیادی در حوزه گردشگری به وجود آمده یکی از راه‌هایی که می‌تواند این جریان را در کشور راه بیاندازد و از ظرفیت داخلی بتوانیم به‌خوبی استفاده کنیم این است که امکان سفر برای مردم در تعطیلات آخر هفته‌ها فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه تعطیلات آخر هفته و سفر برای مردم یک مسئله مرسوم در تمام دنیا است اضافه کرد: اکثر کشورهای دنیا تعطیلات پایان هفته‌های دو یا سه‌روزه دارند و تنها چند کشور هستند که تعطیلاتشان یک روز است.

وی با تأکید بر اینکه تعطیلات پایان هفته سبب رونق گردشگری در جهان شده است ادامه داد: گردشگری استحکام‌بخش اقتصادهای دنیا، تامین کننده نقدینگی، فراهم‌کننده کار و رفاه اجتماعی و محرک بقیه بخش‌های اقتصادی در دنیا است.

فاطمی خاطرنشان کرد: با مشاهده بحث گردشگری در یزد خیلی از عوامل مختلف به این موضوع وابسته و امروز که در جریان کرونا با محدودیت‌هایی در گردشگری روبه‌رو شده‌ایم، بسیاری از مشاغل مانند حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری، صرافی‌ها، صنایع‌دستی و بازار به مشکل خورده و وابسته به صنعت گردشگری به‌عنوان صنعت مادر شده‌اند. در این شرایط وقتی بتوانیم این صنعت را به‌درستی در کشور رونق دهیم درواقع محرکی برای کل اقتصاد شده و جریان اقتصاد را در استان یزد و کشور ایجاد کرده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد عنوان کرد: موافقت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بزرگ‌ترین کمکی است که می‌تواند در شرایط کنونی به رونق گردشگری و ایجاد نقدینگی در کشور و استان‌های گردشگر پذیر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه استان‌های یزد، شیراز و اصفهان به‌عنوان مثلث گردشگری مرکز کشور می‌توانند از تعطیلات پنج‌شنبه‌ها بهترین استفاده را ببرند اضافه کرد: پیشنهاد این طرح از سوی ما داده‌شده و برای تصویب آن کار سختی را پیش روداریم چون دولت و مجلس باید آن را تصویب کنند. علی‌رغم اینکه بخش‌های مدیریتی شهری موافقت خود را اعلام کردند و حتی بحث کاهش هزینه‌ها را نیز داشتند ولی دولت تا به امروز مخالف اجرایی شدن این طرح بوده است.

فاطمی در پایان خاطرنشان کرد: استانداران سه استان، عوامل بخش خصوصی و دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این حوزه موافقت‌های خود را به‌صورت ضمنی اعلام کردند و امیدواریم که این طرح در مجلس ارائه و مصوب شود.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری