Skip to Content

رئیس ارزیابی تعرفه و استاندارد معاونت درمان علوم پزشکی یزد :


رئیس اداره ارزیابی فناوری تدوین تعرفه و استاندارد معاونت درمان علوم پزشکی یزد گفت: تعرفه 5 درصدی کیفیت خدمات درمانی را به خصوص در بیمارستان های خصوصی کاهش می دهد.

به گزارش یزد بانو رئیس ارزیابی تعرفه و استاندارد معاونت درمان علوم پزشکی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص افزایش 5 درصدی تعرفه درمان با بیان اینکه هر سال بخش درمان نیز مانند سایر بخش‌ها با نرخ تورم مواجه است گفت: در بیمارستان‌ها اعم از خیریه، خصوصی و دولتی، درمان و هزینه های آن از جمله: لوازم، داروهای گران قیمت و حتی بسته‌های درمانی که از خارج وارد شده در داخل کشور بسته بندی می شوند، خرید تجهزات همگی وابسته به ارز است.

دکتر سیروس یارمند افزود: علاوه بر موارد ذکر شده دستمزد پرسنل نیز که در خدمات درمانی تاثیر زیادی دارد هر سال با توجه به نرخ ارز بالا می رود و در کنار همه اینها حامل های انرژی آب، برق و گاز و سایر خدمات مخابراتی و وسایل نقلیه نیز هر سال افزایش قیمت می یابند و همه اینها هزینه های بیمارستان ها و درمان را بالا می برد.

وی در خصوص چگونگی تعیین تعرفه درمان اظهار کرد: شورای عالی بیمه راهکارهایی بر اساس استعلام‌ از سازمان مدیریت و برنامه ریزی در خصوص تورم به جلسه ای که در آن نظام پزشکی به عنوان نماینده بیمارستان ها اعم از خصوصی و دولتی، وزیر بهداشت به عنوان ارائه دهنده خدمات درمانی و سازمان های بیمه گر به عنوان خریدار خدمات حضور دارند، ارئه می شود و در این جلسه راجع به تعرفه درمان چانه زنی می کنند.

یارمند تصریح کرد: در این جلسه جای بخش خصوصی خالی است و وقتی بخش خصوصی راهی برای اعتراض پیدا نکرد از طریق رسانه های اقدام می کند.

وی ادامه داد: بخش خصوصی برای ارئه خدمات درمانی با کیفیت به دارو، تجهیزات، پرسنل و حتی ساختمان قابل قبول نیاز دارد و باید برای هر کدام هزینه بالایی بپردازد.

یارمند عنوان کرد: نرخ ارز سال گذشته 3200 تومان بوده وامسال با افزایش 20 درصدی به 4200 تومان رسیده است به اضافه اینکه حقوق پرسنل نیز بر اساس قانون کارگر و کارفرما 15 درصد افزایش داشته است با توجه به این موارد باید تعرفه 20 درصدی برای درمان در نظر گرفته می شد.

رئیس اداره ارزیابی، فناوری و تدوین تعرفه و استاندارد معاونت درمان علوم پزشکی یزد گفت: تعرفه 5 درصدی کیفیت خدمات درمانی را به خصوص در بیمارستان های خصوصی کاهش می دهد به علاوه اینکه حتی ممکن است برخی جراحی های و ارئه خدمات دارویی به دلیل به صرفه نبودن در این بیمارستان ها ارائه نشود.

یارمند ادامه داد: همچنین شروع دوباره معضل زیر میزی گرفتن از سوی پزشکان نیز به دنبال این روند اتفاق خواهد افتاد که در نهایت تنها مردم هستند که در این قضیه متضرر می شوند.

وی اذعان کرد: کشور شرایطی دارد که دولت تصمیم گرفته تعرفه درمان از این حد بالا نرود و مطمئنا تفاوت این تعرفه با تعرفه واقعی، سوبسیدی دارد که بخش خصوصی باید پرداخت کند.

یارمند ادامه داد: حال باید دید بخش خصوصی تا چه حد توان پرداخت این سوبسید را دارد و تا کی می تواند درمان کشور را همراهی کند؟

رئیس اداره ارزیابی  فناوری  تدوین تعرفه و استاندارد معاونت درمان علوم پزشکی یزد خاطر نشان کرد: بخش خصوصی بازوی توانمند وزارت بهداشت در امر خدمات درمانی است که به سلامت جامعه کمک می‌کند و به طور قطع باید از این بخش حمایت شود.

انتهای پیام/ز.ک
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری