Skip to Content

(7)دهه فجر93/ در نشست کمیته بانوان دهه فجر مطرح شد

دهه فجر فرصت مناسبی برای بازخوانی حضور زنان در عرصه های انقلاب اسلامی است


اعضای کمیته بانوان ستاد دهه فجر استان یزد، نقش کلیدی زنان از ابتدای انقلاب اسلامی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی را یاداور شدند و دهه فجر را فرصت مناسبی برای بازخوانی حضور زنان در عرصه های مختلف انقلاب دانستند.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، مدیر کل امور بانوان و خانواده استان یزد در نشست استانی کمیته بانوان سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی که در فرمانداری یزد برگزار شد، هدایت زنان جامعه اسلامی در مسیر اسلام وارزش های الهی را یکی از هنرهای انقلاب اسلامی دانست و افزود : بانوان ایران اسلامی از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون سهم بسزایی در پیشبرد برنامه ها و فعالیت های انقلابی داشته اند.
فخرالسادات خامسی با تأکید بر این مطلب که انقلاب اسلامی توانست زنان ما را از دون مایگی به اوج انسانیت ارتقا دهد تصریح کرد : زنان از بی هویتی و بی بند و باری نجات یافتند و به کمال جویی و تحول فکری و روحی هدایت شدند که  امروز زنان و مادران ما باید از این هدیه خدادادی نهایت استفاده را ببرند و از دسیسه های دشمنان کشور جلوگیری کنند.
وی زنان جامعه را به دفاع هوشیارانه و همه جانبه بانوان را از حریم خانواده و فرزندان و دفاع زینب گونه از انقلاب اسلامی و ارزش های آن فراخواند و گفت :  در دنیای امروز انواع  و اقسام ابزار جنگ نرم، ماهواره ها، فضاهای مجازی، اینترنت و وسایل ارتباط جمعی، تار و پود خانواده ها را نشانه گرفته است.
مدیر کل امور بانوان استان که ریاست کمیته بانوان ستاد دهه فجر را نیز عهده دار است با مهم خواندن تحکیم بنیان خانواده اظهار کرد : مسلما دستیابی به  پیشرفت های علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور، تحکیم بنیان خانواده، تعمیق باورهای دینی و نهادینه سازی فرهنگ بومی و ملی بدون حضور چشکگیر بانوان میسر نمی شود.


***

*جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: شیوه مدیریت زنان باعث دلاورمردی مردان است

در ادامه این نشست، جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یکی از عوامل رشادت دلاورمردان در انقلاب اسلامی را شیوه مدیریت صحیح زنان در خانواده عنوان کرد و افزود : دهه فجر فرصت مناسبی است تا کیفیت برنامه ها در اولویت برنامه ریزان قرار گیرد .
سعید زارع با اعلام اینکه 15 بهمن به عنوان روز استحکام خانواده، زنان و نقش انان در نظام انقلاب اسلامی نام گرفته است تصریح کرد : ما باید با ایجاد انگیزه تمام زنان و به واسطه آنان تمام خانواده ها را در جشن انقلاب مشارکت دهیم.


***

مشاور امور بانوان فرماندار : ضرورت تشکیل کمیته فرهنگی بانوان دهه فجر در طول سال

خدیجه نجفی مشاور امور بانوان فرماندار یزد هم در این نشست، تشکیل کمیته فرهنگی و علمی را در راستای عناوین و برنامه های دهه فجر خواستار شد و گفت : جلسات برای برنامه ریزی دهه فجر در طول سال برگزار شود.
وی بستر سازی مبتنی بر گفتگوی سازمان یافته و مستمر را یکی از راههای انتقال تجربیات دانست و افزود :  برگزاری چنین جلساتی می تواند در این خصوص نتایج خوبی را داشته باشد.


***
ا

*معاون فرماندار یزد : خنثی سازی توطئه دشمنان یکی از دستاوردهای زنان است

افسانه شهابی پورمعاون فرماندار یزد در ادامه این نشست ، یکی از دستاوردهای حضور زنان در انقلاب اسلامی را خنثی سازی توطئه های دشمنان در عرصه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی عنوان کرد .
وی با بیان این مطلب که زنان در انقلاب اسلامی به اخلاق اسلامی، حجاب و عفاف زیبنده شده اند اظهار کرد : بعداز پیروزی انقلاب اسلامی، درباره احیای جایگاه زنان و دفاع از حقوق آنها ، فعالیتهای بسیاری انجام شده است.
 




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری