Skip to Content

ابتکار:


معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: راهپیمایی اربعین نشان از زنده بودن قیام عاشورا در جهان امروز دارد.

به گزارش یزدبانو؛ معصومه ابتکار در نشست شورای اداری شهرستان دماوند، اظهار کرد: امیدواریم این نشست‌ها در جهت تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های دولت و ارائه گزارش نسبت به وضع کشور مفید باشد و گام‌هایی را برداریم.

وی ضمن تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی افزود: اربعین حسینی متعلق به حضرت زینب (س) به عنوان پیام‌آور کربلاست؛ حضور میلیونی مردم از نقاط مختلف جهان در راهپیمایی اربعین نشان از زنده بودن قیام عاشورا و معنادار بودن این پیام در جهان امروز دارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهور گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات هستند و روزبه‌روز اصالت قیام عاشورا برای بشر سرگشته و سرگردان روشن می‌شود.

ابتکار تصریح کرد: امروز در هر کجایی که به عنوان مدیران و اعضای شوراها قرار داریم، رسالت سنگینی بر عهده داریم و آن تحقق کارآمدی نظام است؛ تولید و توزیع عادلانه ثروت و رشد اقتصادی و اشتغال از شاخصه‌هایی است که به کارآمدی یک نظام ارتباط دارد.

وی بیان کرد: در حوزه سیاسی نیز موضوع مردم سالاری، اجرای قانون، پاسخ‌گویی، شفافیت و مسیر دستیابی به قدرت توسط مردم در حکومت دینی و اخلاق‌مداری همراه با حفظ موازین و چهارچوب‌های دین از جمله امانت‌داری و وفای به عهد مطرح است که دولت و حکومت بر مبنای این مسائل سنجش می‌شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهور با اشاره به توطئه‌های دشمن علیه ایران اسلامی افزود: امروز با جریانی مواجه هستیم که تمامیت اراضی و یکپارچگی ملت ایران را مورد هدف قرار داده و سرسختانه تلاش می‌کند که این کشور را زمین بزند.

ابتکار گفت: دولت آمریکا امروز در بعد اقتصادی با عهد شکنی و غیرقانونی در برجام روندی آغاز کرده تا ایران را در معرض شرایط سخت تحریم‌های جدید قرار دهد و اقتصاد ما را آسیب بزند.

وی ادامه داد: آمریکا یک عملیاتی از جهت انتشار دروغ و نفرت‌پراکنی انجام می‌دهد برای اینکه هرچه بیشتر مردم ایران به سمت تفرقه و ناامیدی سوق داده شوند تا کشور و دولت آسیب بخورد و ما نتوانیم در چهلمین سالگرد انقلاب به اهداف متعالی که انقلاب اسلامی مد نظر قرار داده است، دست یابیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهور تصریح کرد: در این شرایط ویژه‌ای که قرار داریم، همه وظیفه داریم که مسؤولیت خود را در جهت تحقق کارآمدی بیشتر دولت، جامعه و کشور با صداقت و شفافیت بیشتر که زیبنده مدیر دولت است به ویژه با مردم‌داری و توجه به خواسته‌های مردم انجام دهیم و با این روند با خواب‌های آشفته ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا مقابله کنیم.

ابتکار بیان کرد: امروز با منویات مقام معظم رهبری و با سیاست‌های روشنی که رئیس جمهور در عرصه‌های مختلف به خصوص اقتصادی و بین‌المللی ابلاغ کردند، شاهد گام‌های مؤثری برای مقابله با اقدامات یک سوی دشمن هستیم و سخنرانی حقوقی و ارزشمند رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل یک دستاورد و پیروزی برای ایران بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین آمریکایی‌ها در شورای امنیت سازمان ملل متحد طراحی کرده بودند که این شورا علیه ایران شکل گیرد، اما نشست شورای امنیت کاملاً در جهت سیاست‌های ایران برگزار و سبب حذف نماینده آمریکا از این شورا شد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهور افزود: همچنین دعوایی که در دیوان حقوقی ایتالیا برای حفظ منافع ایران شکل گرفته بود در آنجا نیز پیروز شدیم و این روند استمرار دارد؛ از سوی دیگر، امیدواریم که قانون مربوط به سی.اف.تی هرچه زودتر تصویب شود و با تأیید شورای نگهبان بتوانیم فعالیت‌های بانکی و پولی کشور را با رعایت همه قوانین استمرار دهیم.  

ابتکار در ادامه با اشاره به موضوع عدالت در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گفت: در برهه‌ای عدالت تنها در حوزه اقتصادی تعریف می‌شد، اما این محدود نگری به واژه عدالت است؛ امروز عدالت ابعاد مختلفی دارد که یکی از آن عدالت جنسیتی است.

وی تصریح کرد: هیچ فرقی بین زن و مرد وجود ندارد و تقوا و پروا به عنوان اصل و امتیاز برای انسان‌ها محسوب می‌شود و لزوماً جنسیت مورد ملاک قرار ندارد و توجه به این امر سرلوحه سیاست‌هایی بوده که امام راحل از زمان بنیان‌گذاری جمهوری اسلامی ایران بنا کردند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهور بیان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، سیاست‌هایی را در ابلاغ برنامه ششم توسعه و برنامه‌های دولت با محوریت عدالت جنسیتی در سطح ملی مد نظر قرار دارد که مربوط به تمام بخش‌ها و دستگاههای دولتی و ملی است.

ابتکار اضافه کرد: بر مبنای این سیاست، خدمات‌رسانی برای بانوان و مردان برابر می‌شود؛ یعنی اگر آموزشی ارائه می‌شود، دسترسی برای دختران و پسران از نظر دسترسی برابر باشد.

وی اظهار کرد: امروز در هفته ملی سلامت بانوان برنامه‌هایی جهت اجرا توسط وزارت بهداشت، وزارت ورزش و معاونت امور بانوان ریاست جمهوری در جهت ترویج سلامت و ورزش به عنوان یکی از راه‌های دستیابی به نشاط اجتماعی تدوین شده که این برنامه‌های نیازمند توجه بیشتر است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهور افزود: امروز کم تحرکی و افزایش وزن مشکلات زیادی را می‌تواند برای جوانان به دنبال داشته باشد و اگر امروز برای این موضوع برنامه‌ریزی نکنیم، فردا هزینه‌های درمانی بیشتر و خانواده‌ها گرفتار هزینه‌های سنگین می‌شوند.

ابتکار با اشاره به در بعضی نقاط دسترسی به خدمات به خصوص برای بانوان و دختران با مشکلاتی مواجه است، گفت: وقتی آمار تفکیک حوزه‌های مختلف را مشاهده می‌کنیم، می‌بینیم که در بعضی شهرستان‌ها دختران عقب‌ماندگی جدی دارند و در بعضی از نقاط مرزی بازماندگی تحصیل به دلایل مختلف نرخ بالاتری دارد

وی تصریح کرد: سواد بانوان ایران در قبل از انقلاب حدود 40 درصد بود، اما این آمار امروز به بالای 86 درصد رسیده است؛ قبل از انقلاب، تنها پنج درصد بانوان تحصیلات دانشگاهی داشتند، اما امروز 27 درصد آنها تحصیلات دانشگاهی دارند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بیان کرد: دولت در ستاد ملی زنان و خانواده شاخص‌های عدالت جنسیتی را ابلاغ کرده که به زودی در بخش‌های مختلف اجرا خواهد شد و این شاخص‌ها باید در همه دستگاه‌ها اتفاق بیفتد؛ همچنین بر اساس ابلاغ رئیس‌ جمهور، 30 درصد از پست‌های دولتی باید بر اساس شایستگی و توانمندی به بانوان تعلق گیرد.

ابتکار تأکید کرد: همچنین اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند و این طرح تاکنون دو بار در کشور اجرا شده است.

انتهای پیام/فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری