Skip to Content

گزارش / کارشناس سبک زندگی اسلامی:

دشمن به دنبال جایگزینی سبک زندگی غربی است


یک کارشناس مذهبی در سبک زندگی اسلامی با برشمردن تاریخچه اینترنت و روش های تبلیغات ضد اسلامی دشمن علیه سبک زندگی اهل بیت و فرهنگ 1400 اسلامی را بیان کرد.

به گزارش خبرنگاریزدبانو، حجةالاسلام حسین مداحی درجمع عده ای از بانوان مبلغ و مداح و معلمان آموزش و پرورش استثنایی درسالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی یزد با بیان این نکته که علم روز با فاصله گرفتن ازعلم اهل بیت علیهم السلام تبعات منفی اش زیاد شده است خاطرنشان کرد : اگرما محضرحضرت امیرالمؤمنین علی (ع) را درک کرده وازبیماری جسمی خود شکایت می کردیم دارویی که ایشان تجویز می کردند؛ هیچگونه عوارض منفی برای بدن نداشت درحالی که داروهای امروزدرحالی که مشکل قسمتی ازبدن را حل می کند درکارکرد قسمتی دیگراختلال ایجاد می کند.

مداحی یا بیان اجمالی تاریخچه به وجود آمدن اینترنت افزود : درست یکسال بعد از رونمایی از شبکه جهانی اینترنت پای این وسیله درسال 72 به ایران باز شد واولین وصل اینترنت  هم  در دو مرکز دانشگاهی بود؛  ابزاری  که هدفش نظامی  و یک پروژه اقتصادی  و تجاری برای استحکام تسلیحات آمریکا درمراکزی چون دارپا و پنتاگون برنامه ریزی و طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه ایرا ن درمصرف پهنای باند سهمش بیش از50 درصد سهم خاورمیانه است گفت : درسالهای اولیه تولد اینترنت تمام قد حمله به اعتقادات مسلمانان را با ساختن سوره و آیات جعلی و قرار دادن روی صفحات اصلی شان شروع کردند .

مداحی افزود : برای عدم درد هنگام عملیات پزشکی دکتر آمپول بی حسی تزریق می کند تا قدرت تحمل ما را بالا ببرد ودشمن هم برای مقابله با مسلمانان آنها را دربرابر حساسیت به اعتقاداتش آزمایش می کند به نحوی که درخود آمریکا برای شناخت لایه های فکری شیعه برای مبارزه راحت تر کنفرانس های شیعه شناسی برگزار می کنند.

وی  خاطرنشان کرد : آیت الله بهجت دردیدارگروهی ازفعالین فضای مجازی فرمودند این فضا همانند ظرف بزرگی ازنجاسات است که هرکس بی تخصص وارد آن شود نجاسات بر بدن و لباسش می نشیند .

مداحی گفت : یادمان نرود اینترنت با هدف نظامی  و دریک محیط  نظامی به وجود آمد و با این توصیف توقع از چنین وسیله ای چه می تواند باشد؟! وراستی چرا با وجود تحریم های شدیدی که علیه ما اعمال می شود وحاضر نیستند علم بسیاری ازتکنولوژی های  روز را دراختیار ما قرار دهند ولی امکانات فضای مجازی را راحت دردست ما می گذارد؟! 

وی تصریح کرد :" اریک اشمیت" مدیرعامل گوگل به صراحت گفته است ما با اجازه خودتان اطلاعات شما و دوستانتان را دراختیار می گیریم به طوری که می دانیم شما کجا هستید و به چه چیز فکر می کنید و هر وقت هم بخواهیم اطلاعات شما را به مقامات آمریکایی ارائه می دهیم.

وی با برشمردن آمارقابل توجه کاربران ایرانی درسیستم های وابسته به اسرائیل خاطرنشان کرد : حدود 60 میلیون شماره ایرانی سرور وایبرش درخاک اسرائیل است؛ سیستمی که مؤسسش یک نظامی اسرائیلی و اتاق فکرش دراین خاک است یعنی با یک حساب سرانگشتی رقم 2 میلیارد تومان  فقط  روزانه به جیب اسرائیل می ریزیم فکر می کنید پول فشنگ هایی که این رژیم با فلسطینی بجنگد ازکجا می آید؟!

وی با اشاره به تآثیر مستقیم فضای مجازی برفرهنگ  و اقتصاد تصریح کرد : تخریب سنگرهای معنوی  و عادی سازی روابط محرم  و نامحرم رآس کاراین شبکه ها است؛ درحالی که  سیستمی چون واتساپ مالیات نمی دهد ولی دارد با خارج کردن هزینه مصرف پهنای باند درایران اقتصاد ما را می مکد!

مداحی با بیان تآثیر 99 درصدی کاهش آمار گناه با تقلیل گناه چشم و زبان تآکید کرد : فضای مجازی با ارائه مستمر تصاویر نامناسب بر تصمیم  ناخودآگاه ذهن درانجام رفتارهای ناشایست فرد درجامعه اثرقابل توجه می گذارد.

وی با مقایسه بودجه جنگ نرم با بودجه کمک به فیس بوک گفت : بودجه جنگ نرم که درکنگره آمریکا علیه ایران درنظر گرفته شده ایت 20 میلیون دلار است درحالی که سیا و پنتاگون 27 میلیون دلار برای کمک به  فیس بوک تخصیص داده اند واین ساده لوحی است اگر نفهمیم  که  دلیل دریافت سرویس رایگان ازآنان چیست؟!

وی  برای تفهیم سلطه کامل دشمن بر ما درفضای مجازی  گفت : تا زمانی که شبکه اینترنت ملی ارزان و امن و باکیفیت احداث نشود گویا ما درزمین دشمنیم  و او درخانه ما رسما برای جاسوسی، نوکری ما را می کند و همه اطلاعات ما دست اوست به طوری که هروقت اراده کند ما را مورد هدف تیرهای مسموم فرهنگی خود قرار می دهد .

وی با اشاره به سیستم پایش اطلاعات  درفضای مجازی و بوجود آوردن جامعه آماری دقیق ازاطلاعات کاربران توسط دشمن گفت : مؤسس فیس بوک به عنوان پرمخاطب ترین شبکه مجازی که خود را بی خدا معرفی می کند و نامش درلیست پنجاه نفراثرگذاردردنیا ازطرف صهیونیسم  درردیف چهارمین فرد قرار گرفته است ،  تمام سرورش به اعتراف اسنودن کارمند سیا درسازمان سیا و تحت اشراف کامل اوست  و این چنین دشمنی برای همه شئون ما برنامه ریزی می کند.

مداحی با اشاره به آیة  قرآن «ولن ترضی عنک الیهود والنصری حتی تتبع ملتهم..» گفت : شما فکر می کنید دشمن تا کجا ما را تحمل خواهد کرد؛ امام خمینی(ره) فرمودند : دشمن تا جایی که بداند ارزشها را زیر پا می گذاریم تحمل می کند ولی بیشترنه  اگر بخواهیم به او ضربه بزنیم دیگر ما را تحمل نخواهد کرد . 

وی با اشاره به این نکته که یهود پیامبر(ص) را ازفرزندانش بیشتر می شناسد اظهار کرد : آنها برنامه ریزی های 300 ساله دارند  به طوری که درتعریف کاربرمی گویند داشتن دو سال سن و وصل شدن به اینترنت هر 30 روزیکبار؛ حالا به این فضا که برای بچه دو ساله ما برنامه دارد باید خوش بین بود یا بدبین ؟!

مداحی  گفت : اینترنت یک شاهراه جهانی و هم خوب و هم  بد است  به عبارتی تخصص می خواهد تا دراین فضا گوهرپیدا کرد لااقل اگر بدبین نیستیم خوش بین هم نباشیم  شاید درنظراول این وسیله دروقت واقتصاد ما صرفه جویی کرده است ولی آیا مضرات آن را هم دیده ایم  که امروز برخی شورش ها و انقلاب ها ازهمین فضا سرچشمه گرفته  و به انقلاب فیس بوکی شهرت یافته است؟!

وی با بیان اینکه هدف وسیله را توجیه نمی کند گفت : رهبری درمورد فضای مجازی فرمودند وسیله براندازی، ناتوی و استحاله فرهنگی؛ امروز یک سوم طلاق های انگلیس ازفیس بوک سرچشمه گرفته است  و جرایمی چون قتل، تجاوز، آزار جنسی کودکان، ضرب وجرح، تهدید به مرگ، ارعاب شاهد و کلاه برداری ازاین فضا پیدا شده است و برای روابط آلوده دسترس ترین مکان این فضاست !

این استاد حوزه و دانشگاه با اظهار تآسف ازاعتراف بالای 50 مورد ازدختران یک منطقه ازکشورازمورد سوء استفاده قرار گرفتن توسط همین نرم افزارهمراه خاطرنشان کرد : این وقایع دارد تدریجی رخ می دهد واین تازه یک مورد ازاینگونه مسائلی است که توسط یکی ازمبلغانی که برای دوره ده روزه تبلیغ به یکی ازمناطق رفته بیان شده است.

وی با برشمردن لیست سیستم های مشابه  داخلی گفت : به فرموده رهبر انقلاب امروز اهمیت فضای مجازی به اندازه انقلاب است واینترنت خیلی هم خوب است منتها باید روش استفاده ازآن را بلد باشیم  و یکی ازنعم الهی است که می تواند نقمت هم باشد البته امروز فضای مجازی به مجتهد دراین زمینه نیازدارد .

حجةالاسلام مداحی دربخشی ازصحبت های خود  به سبک زندگی اسلامی در تغذیه  و بیان بخشی ازمصادیق آسیب های وارد شده ازسوی دشمن  پرداخت و تصریح کرد: ژنرال آیرون ساید وقتی قرارشد برنامه کودتا را برای براندازی قاجاردرایران دنبال کند درمطالعاتش به این نتیجه رسید مردم ایران عموما انسانهای سالمی هستند و معدود بیمارانی هم  که هستند بحث پیشگیری ازبیماری را نمی دانند .

وی افزود : در این دوره زمانی که  پای غرب به ایران باز شد و حالت رفت و برگشتی بین ایران وغرب بوجود آمد؛ آنان فرهنگ 400 ساله خود را جایگزین فرهنگ 1400 ساله اسلام و نیز تمدن کهن ایران نمودند به طوری که  ما جای اعتماد به اهل بیت علیهم  السلام را به اعتماد به غربی ها دادیم.

این استاد  حوزه  و دانشگاه "پاراس لیس" را عامل ورود طب به  شیمی خواند و تصریح کرد : امروزاکثر داروها خصوصا اسید فولیک که پزشکان برای مادران باردارتوصیه می کنند پایه الکل دارند درحالی که قرآن می فرماید : « کلوا من طیبت  و اعملوا صالحا » خوردن از پاکیزه ها درعمل صالح مؤثر است  و با توجه به تآثیر تغذیه مادربرجنین اثراتی درروحیه او می گذارد که یکی ازاثرات جسمی اسید فولیک بر کودک بیش فعالی  و مستعد شدن برای بیماریهای استخوانی است.

مداحی با برشمردن برخی روش های درمانی و تغذیه ای ساده طب اهل بیت  در رفع کم خونی، قند و فشارخون گفت : جنگ نرم به گفته خود دشمنان بهره دقیق و طراحی بوسیله تبلیغات برای اثر گذاری برعقاید و فکر و رفتار است  یعنی ما دیگر به اهل بیت اعتماد نکنیم  بلکه درسبک زندگی و تغذیه به  تبلیغات کاذب تکیه  و اعتماد نماییم.

وی درپایان به برخی سئوالات و شبهات حاضران پیرامون فضای مجازی و سبک زندگی و تغذیه  پاسخ گفت و توصیه هایی به آنان دراصلاح برخی مشکلات جسمی و روحی ناشی ازتغذیه وسبک زندگی ناصحیح ارائه نمود.

 

انتهای پیام/ ص
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری