Skip to Content

به مناسبت دهه بصیرت؛


پنج جفت پشتی طرح زیلو از طرف واحد تولید و اشتغال پایگاه بسیج علمی قمر بنی هاشم (ع) شهیدیه به بیت رهبری اهدا می شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از میبد خبر، محمد سعید کارگر مسئول واحد تولید و اشتغال این پایگاه و کارگاه تولید پشتی در مورد طرح جدید پشتی با استفاده از زیلو بیان داشت: این طرح جزء ابتکارات و خلاقیت های این واحد در عرصه صنعت زیلو و حرفه پشتی دوزی بوده و برای نخستین بار است که به این صورت رونمایی می شود.

وی افزود: با توجه به دوام بالای زیلو و زیبایی این محصول تصمیم گرفتیم از زیلو در کار پشتی دوزی استفاده کنیم تا بعنوان یک سرویس کامل نمایانگر فرهنگ و آداب و سنن میبد در خانه ها، حسینیه ها و اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرد. هنگام تولید این محصول با دیدن نمایی از بیت رهبری که مفروش به زیلو می باشد به این فکر افتادیم که از این محصول برای نخستین بار در بیت رهبری رونمایی کنیم.

کارگر ادامه داد: کلیه مراحل تولید از بافتن زیلو تا دوخت جلد پشتی ها و پر کردن و آماده سازی نهایی این پشتی ها همه با عشق و ارادت به رهبری عزیزمان بوده و تمام هزینه تولید این پشتی ها نیز توسط بچه های کارگاه تامین شده است.

مسئول واحد تولید و اشتغال  پایگاه بسیج علمی قمر بنی هاشم (ع) درباره هدف این جوانان برای تولید و اهدای این پشتی ها به مقام معظم رهبری در دهه بصیرت اظهار داشت: ما نیز کارگر هستیم و سختی های قشر کارگر جامعه را به خوبی درک می کنیم ولی هیچگاه این مشکلات را به پای رهبری نمی گذاریم. رهبری چند سال است که از اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات اقتصادی کشور می گوید یعنی خود مردم و جوانها باید وارد عرصه شده و به بازار رونق دهند. در این ایام برخی از مردم نسبت به مشکلات اقتصادی اعتراضاتی داشتند که متاسفانه برخی افراد سود جو و فرصت طلب با هماهنگی دشمنان با ایجاد اغتشاش در شهرهای مختلف توهین و ظلم زیادی را به نظام و رهبری معظم انقلاب کردند ما این زمان را برای هدف و کار خود در نظر گرفتیم تا به رهبری عزیز انقلاب بگوییم که ایشان را دوست داشته و تا پای جان در راه دفاع از ولایت و انقلاب ایستاده ایم و تمام تلاش خود را برای تحقق و عملی کردن شعار اقتصاد مقاومتی انجام می دهیم.

وی در مورد هدف دیگر انجام این کار گفت: صنعت زیلو برای رشد و توسعه خود نیاز به نوآوری و خلاقیت و تنوع محصول دارد و در این زمینه می توان آن را با صنایع دستی دیگر ترکیب و محصولات جدیدی را تولید کرد. این کارگاه تولیدی در این زمینه ایده و طرح های مختلفی را داشته که در آینده به آنها می پردازد.

کارگر در پایان اذعان داشت: جهت ارسال این پشتی ها به بیت مقام معظم رهبری با دفتر امام جمعه شهرستان هماهنگی صورت گرفته است و باعث افتخار ماست که تولید بچه های کارگاه به جایی برود که نگاه همه جهان به آنجا دوخته شده است. امیدواریم که این هدیه ناقابل ما موجب رضایت و خشنودی مقام معظم رهبری شده و مایه سربلندی و افتخار ما و شهرمان شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری