Skip to Content

رتبه 8 کنکور ریاضی:


رتبه 8 کنکور ریاضی گفت: من در هیچ کلاس کنکور و تستی شرکت نکرده ام. چون به نظر من اینگونه کلاس ها بیشتر از این که مفید باشد وقت گیر است و اگر انسان خودش تلاش کند نتیجه بهتری می‌گیرد.

به گزارش یزدرسا؛ طبق اعلام سازمان سنجش کشور امیرحسین استقامت از استان یزد موفق به کسب رتبه هشتم گروه علوم ریاضی و فنی شد.

وی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا گفت: تلاش‌های خودم و کمک های پدر و مادر دو عامل مهم در موفقیت در کسب رتبه تک رقمی کنکور بود.

استقامت تاکید کرد: اعضای خانواده ام که همیشه در کنارم بودند و همچنین دلسوزی معلمین و کادر دبیرستان استعداد های درخشان برازنده مقدم یزد باعث دادن انگیزه و روحیه به من بود.

وی با تاکید بر لزوم تلاش و پشتکار افزود: بنده در روزهایی که به مدرسه می‌رفتم روزانه ۶ ساعت و در دیگر روزها حدود 12 ساعت مطالعه داشتم.

رتبه 8 کنکور ریاضی بیان داشت: اینطور نبود که در زمان درس خواندن تفریحات را کنار بگذارم. در کنار درس خواندن دید و بازدید هم داشتم. یا مثلاً چون در مقطع پیش دانشگاهی ساعت ورزش نداریم با دوستان همکلاسی سالن می گرفتیم و ورزش می کردیم.

استقامت عنوان کرد: از آنجا که دو هفته یک بار در کنکور آزمایشی شرکت می کردم،  در این دو هفته خستگی زیادی داشتم. به همین خاطر هم بعد از آزمون با تفریح و ورزش  خستگی این مدت را از تن بیرون می کردم و ذهن خودم را برای آزمون بعدی آماده می کردم. چون معتقدم اگر زمانی برای استراحت و فراغت وجود نداشته باشد افراد خسته شده و نمی‌توانند کارایی لازم را داشته باشند.

وی اظهار کرد: به نظر من یادگیری مطالب در همان کلاس درس تاثیر به سزایی در موفقیت دانش آموزان دارد. چرا که اگر دانش آموزان بتوانند خوب مطلب را درک کنند خیلی راحت تر می توانند آن را جمع‌بندی کنند. کلاس درس از این حیث خیلی مهم است.

رتبه 8 کنکور ریاضی اضافه کرد: من در هیچ کلاس کنکور و تستی شرکت نکرده ام. چون به نظر من اینگونه کلاس ها بیشتر از این که مفید باشد وقت گیر است و اگر انسان خودش تلاش کند نتیجه بهتری می‌گیرد.

استقامت در مورد انتخاب رشته نیز اظهار کرد: با تحقیقاتی که انجام داده ام رشته برق دانشگاه صنعتی شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده ام.

وی در توصیه به کسانی که میخواهند در آزمون سراسری شرکت کنند، گفت: از آنجایی که در مقطع پیش دانشگاهی حجم مطالب زیاد است و دانش آموزان هم باید دروس پایه و هم دروس پیش دانشگاهی را مطالعه کنند، گاهی پیش می آید که در آزمونهای آزمایشی تراز و رتبه پایینی کسب می کنند. توصیه می کنم در این صورت خیلی ناامید نشوند و همیشه با همان انرژی که در ابتدا داشتند کار خود را ادامه دهند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری