Skip to Content

نماینده ولی فقیه در سپاه:


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هم امام و هم رهبر انقلاب فرمودند و هم قرآن شهادت داده که هیچ امتی مثل امت ما در تاریخ وجود نداشته است؛ هیچ امتی وجود نداشته که این طور پای ارزش‌هایش 40 سال بجنگد و بایستاد.

به گزارش یزدبانو، حجت‌الاسلام عبدالله حاج‌صادقی صبح امروز در همایش شکوه اقتدار بسیج گفت: اینکه انقلاب اسلامی و نظام ولایی ما 40 ساله شده و با وجود همه دشمنی‌ها و همه فتنه‌ها و توطئه‌ها این انقلاب و نظام مانده خود این معجزه است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در این 40 سال نه تنها مانده بلکه جلو رفته و پیشرفت داشته است، این در حالی است که دشمنانش روز به روز عقب رفته‌اند و این خودش معجزه است. اما مهم‌تر از آن این است که ما توجه کنیم که عوامل بقای این انقلاب چه بوده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در بین همه نهادها و مدیریت‌ها و اقشاری که نقش در بقای این انقلاب داشته‌اند دو نهاد نقش تعیین‌کننده‌ای داشته‌اند اول نهاد رهبری و ولایت است و دوم نهاد بسیج است.

حاج‌صادقی تأکید کرد: ولایت تضمین‌کننده حرکت انقلاب در صراط مستقیم است و جلوی هر انحرافی ایستاده و توانسته این انقلاب را از گردنه‌های سخت عبور بدهد.

وی ادامه داد: نقش دیگری که ولایت داشته این بوده که دشمنان را به خوبی شناخته و آن‌ها را افشا کرده و بهترین موضع را نسبت به آن‌ها گرفته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: این واقعیت را هم در دهه اول رهبری حضرت امام که بنیان‌گذار و موسس این انقلاب بودند و هم در ده‌های بعدی که خلف صالح او این شخصیت تربیت شده مکتب امام و واقعا تجسم امام، رهبری جامعه را برعهده دارند، شاهد هستیم.

حاج‌صادقی یادآور شد: خوب است نقش رهبری در مدیریت بحران‌ها و نقش ایشان در پیروزی‌های ما در 40 سال گذشته و نقش رهبری و ولایت فقیه در ماندگاری انقلاب با وجود این همه دشمن، بررسی شود.

وی بیان کرد: بی‌جهت نیست که استکبار از ولایت فقیه و ولی فقیه ما اینچنین عصبانی است علتش این است که مهم‌ترین و اولین نهاد تأثیرگذار در دفاع از این انقلاب ولایت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: اما تنها ولایت نمی‌تواند انقلاب را نگه دارد؛ حضرت امام و مقام معظم رهبری با همه عظمت و بزرگی که دارند نسبت به علی ابن‌ابی‌طالب (ع) قطره‌ای از اقیانوس هستند، اما چرا نظام ولایی علی (ع) عمری نداشت اما نظام ولایی ما 40 ساله شده؟ عامل بقایش چیست؟ عاملش نهاد بسیج است.

حاج صادقی خاطرنشان کرد: بسیج یعنی نیروی انقلابی آماده سربازی و پیاده کردن آن رهبری‌های ولایت. بسیج همان چیزی است که همه ائمه در فراق آن می‌سوختند، همان نهاد و همان واقعیتی که به تعبیر حضرت امام اگر حضرت علی(ع) تعدادی از این بسیجیان را داشت نظام ولایی علی(ع) ساقط نمی‌شد.

وی با بیان اینکه بسیج مهم‌ترین و فراگیرترین نهاد است، عنوان کرد: بسیج اختصاص به یک قشر خاص و گروه خاص ندارد؛ کلاس بسیج کلاس انقلاب است. بسیج یعنی سر می‌دهم، دست می‌دهم، جان می‌دهم اما دین نمی‌دهم، انقلاب را نمی‌دهم.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: خصوصیاتی که بسیج را تا به اینجا عامل بقای انقلاب معرفی کرده و در آینده هم همین عوامل بسیج را در حفاظت از این انقلاب پیش می‌برد تا تحویل مولایمان حجت‌ابن‌الحسن (ع) بدهد باید روز به روز در بین بسیجیان تقویت شود.

حاج‌صادقی اظهار داشت: دشمن امروز نیامده که جسم بسیجیان را هدف بگیرد، دشمن امروز آمده که فرهنگ بسیجیان را بزند. دسمن امروز به این جمع‌بندی رسیده که انقلاب اسلامی ایران را چیزی نمی‌شکند جز انقلابیون.

وی گفت: دشمن امروز دنبال این است که سنگرنشینان انقلاب، انقلاب را بشکنند. می‌گوید همان‌طور که حکومت علی(ع) را به وسیله یاران خودش شسکت دادیم، الان هم انقلاب را باید به وسیله همین انقلابیون شکست بدهیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه تأکید کرد: دشمنان دنبال این هستند که فرهنگ بسیج را بشکنند چون بسیج فراگیر است و همه مردم را در برمی‌گیرد؛ چون بسیج سازماندهی‌کننده امت انقلابی است در دفاع از انقلاب و بسیج تجلی قدرت الهی است.

حاج‌صادقی با بیان اینکه یکی از بزرگترین شرایط ظهور تحقق فرهنگ بسیجی یعنی فرهنگ تولی و تبری است، عنوان کرد: یکی از مختصات فرهنگ بسیج استقامت فکری، ایمانی و اعتقادی بر سر دین خدا است.

وی افزود: قرآن می‌گوید کسانی که ایمان آورده‌اند دچار شک و شبهه نمی‌شوند و پشیمان از گذشته نمی‌شوند. لذا اولین رکن فرهنگ بسیجی استقامت بر ایمان است.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اجازه ندهیم القائات و شبهه‌افکنی‌ها و تلاش فکری دشمن، اندیشه‌های ما را دچار تزلزل کند و باید با بصیرت دینی و با تعمیق معرفت دینی خودمان روز به روز این معرفت را بالا ببریم.

حاج‌صادقی تأکید کرد: بدانید این خطر وجود دارد، هم در صدر اسلام عده‌ای را سراغ داریم که گرفتار لغزش فکری شدند و هم در زمان ما این نمونه‌ها هستند. اولین عاملی که مسلمانان مجاهد رزمنده در رکاب پیامبر را مقابل اسلام قرار داد و اولین عاملی که مسلمان نمازشب‌خوان را به جایی کشاند که فرزند رسول خدا امام حسین را با آن وضعیبت به شهادت برسانند لغزش فکری بود.

وی ادامه داد: گفتند جنگ علی (ع) با طلحه و زبیر و با معاویه این اختلاف سلیقه دو تا صحابه است. بزرگانی از شیعیان مانند ربیع‌ابن‌خثیم آمدند مقابل علس (ع) ایستادند و گفتند یا علی ما نمی‌توانیم در این جنگ با تو همراه باشیم چون شک داریم!

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: باید مراقب باشیم دشمن به دنبال این است که در ما شک ایجاد کند، خیلی‌ها گرفتار این لغزش شدند. به یاد داریم در هیمن زمان خود ما دانشجوی پیرو خط امام که از دیوار لانه جاسوسی بالا رفت آن انقلاب بزرگ را آفرید امروز توبه‌نامه می‌نویسد و ابراز پشیمانی می‌کند و می‌گوید اشتباه کردیم. این همان لغزش‌ها است. ما باید مراقب خودمان باشیم باید از خدا بخواهیم که عاقبت ما را ختم به خیر کند. پایان کار مهم است.

حاج‌صادقی با بیان اینکه اولین چیزی که باید بسیج از آن پاسداری کند، بنیه ایمانی و اعتقادی و ایستادگی است، اظهار داشت: دومین ویژگی بسیج که او را اینچنین زیبا کرده است، ویژگی‌های اخلاقی و اخلاص و خدامحوری بسیج و ارزش‌های معنوی و صداقت بسیج است.

وی ادامه داد: بسیج به خود دعوت نمی‌کند، بسیج دنبال نشان دادن خود نبوده است. هر کس دنبال این نبود که خود را نشان دهد، خدا او را نشان می‌دهد. این خصوصیات معنوی بسیج را باید روز به روز تقویت کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه عنوان کرد: سومین ویژگی بسیج که او را اینچنین در حفظ انقلاب قرار داده، روحیه جهادی و انقلابی بسیج است. روحیه انقلابی و جهادی یعنی سازش‌ناپذیری بر سر اصول، یعنی استقامت یعنی آمادگی جانفشانی در راه خدا چه در دوران جهاد اصغر باشد -که دشمن جنگ سخت را انجام می‌دهد- و چه در دوران جهاد کبیر باشد که دشمن حمله فرهنگی را آغاز کرده است.

حاج‌صادقی با بیان اینکه بسیج تحمل می‌کند بسیج صبر می‌کند اما بسیج روحیه انقلابی‌اش را از دست نمی‌دهد، تأکید کرد: با پیامبر(ص) بودن با امام زمان(عج) بودن و با حسین(ع) بودن اقتضائش این است که «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» و بسیجیان از سرزنش و ملامت دیگران نباید خسته شوند.

وی افزود: ویژگی دیگر بسیجی التزام فکری و عملی و تبعیت مطلق از ولایت است. بسیج نسبت به تدابیر رهبری گزینشی عمل نمی‌کند، بسیج اجتهاد در برابر نص نمی‌کند، بسیج با عقلانیت و خردمنددی و علم و آگاهی پذیرفته است که حکم‌الله بر او حکومت کند و یگانه راه دستیابی به حکم‌الله را هم حکم ولی فقیه می‌داند.

نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: بسیج می‌داند تبعیت از ولایت فقیه تبعیت از یک فرد نیست، که در فرهنگ اسلامی خداوند اراده هیچ فردی مافوق اراده دیگران قرار نداده، در فرهنگ اسلامی در مهندسی حکومت دینی فقط اراده خدا حکومت می‌کند حتی اراده پیغمبر و اراده امام معصوم مبین اراده خداست و خودشان فی‌نفسه حکومت ندارند بلکه اجرا کننده حکم خدا هستند.

حاج‌صادقی تصریح کرد: بسیجی نه مقدم بر ولایت و نه متأخیر از ولایت عمل نمی‌کند. بسیجی باید در درک و فهم مواضع رهبری قوی باشدو به موقع بفهمد و به موقع هم عمل کند.

وی گفت: پنجمین ویژگی بسیج خلاقیت و آمادگی و پا به کار بودن در همه عرصه‌ها است. بسیج با بصیرت واقعیت‌ها را می‌فهمد، بسیج با واقعیت جبهه‌ها و فتنه‌ها را تشخیص می‌دهد و با بصیرت عکس‌العمل نشان می‌دهد. بسیج می‌داند در مقابل هر حرکت ضدانقلابی چگونه واکنش نشان دهد.

نماینده ولی فقیه در سپاه عنوان کرد: بسیج می‌داند نسبت به اسرائیل و آمریکا و استکبار چگونه واکنش نشان دهد و نسبت به منافقین داخلی و جریان‌های معاند داخلی چگونه واکنش نشان دهد. بسیج سختی‌ها را تحمل می‌کند اما می‌داند که بی‌عدالتی‌ها و سختی‌ها و مشکلات نباید جبهه انقلاب را تضعیف کنند.  

نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: این یعنی بسیجی کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کند اما به مسئولین هم می‌گوید قدردان مردم باشید. هم امام و هم رهبر انقلاب فرمودند و هم قرآن شهادت داده که هیچ امتی مثل امت ما در تاریخ وجود نداشته است؛ هیچ امتی وجود نداشته که این طور پای ارزش‌هایش 40 سال بجنگد و بایستاد. 40 سال داریم شهید می‌دهیم اما هنوز مطلوب‌ترین و بهترین نعمتی را که از خدا می‌خواهیم باز هم شهادت است.

حاج صادقی اظهار داشت: ما وظیفه داریم از فرهنگ بسیجی پاسداری کنیم. ما وظیفه داریم فرهنگ بسیجی را در همه جا تقویت کنیم و نگذاریم این فرهنگ کمرنگ بشود. مسئولین عزیز و مدیران کشور به فرموده رهبر انقلاب حتی اگر به فکر سازندگی کشور هم هستید از این بسیجی‌ها استفاده کنید که چیزی برای خود نمی‌خواهد.

وی یادآور شد: طبق گزارش‌هایی که من گرفته‌ام، راهپیمایی 13 آبان امسال در تهران و استان‌های مختلف هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی بسیار متفاوت از گذشته بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اگر سال‌های قبل بیشتر شرکت‌کنندگان دانش‌آموزان و دانشجویان بودند امسال ما در 13 آبان همه اقشار را داشتیم و فریاد نفرت مردم از آمریکا و روحیه استکبارستیزی امسال بیشتر شده بود و ما شاهد خواهیم بود که 22 امسال هم متفاوت از قبل خواهد بود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری