Skip to Content

امام جمعه بهاباد:


امام جمعه بهاباد گفت: امروزه شاهد آن هستيم كه در جوامع غرب گرا زنان به‌عنوان كالا و ابزار سودآور صنعت مد، تبليغات و رسانه‌ها براى نظام ليبرال‌سرمايه‌دارى غرب محسوب می‌شوند.

به گزارش یزد بانو به نقل از بهابادنیوز، امام جمعه بهاباد در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره یه جايگاه و كاركرد بنياد شهيد و امور ايثارگران در نظام جمهورى‌اسلامى، گفت:  بنیاد شهید نهادی است که به‌دلیل کارکردها و توانایی‌هایی که دارد،‌ می‌تواند نقش مهمی در زنده نگه داشتن ارزشهای دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت در نظام اسلامی ایفا نماید.

حجت الاسلام ابراهیمی بشکانی اظهار داشت: هدف از تشکیل نهادی با عنوان بنیاد شهید و امور ایثارگران را احیاء، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.

وی افزود: امروز با اقداماتی که این نهاد انقلابی انجام داده است، شاهد پراکنده شدن عطر شهادت در جامعه، حفظ آثار شهدا، تجلیل و تکریم از خانواده‌های معظم شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان هستیم.

امام جمعه بهاباد به وظایف و فعالیتهای بنیاد شهید در قبال خانواده شهدا اشاره کرد و گفت: تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران و پاسخگویی به نیازهای آنان و نیز بازخوانی تجربیات آنان در تربیت فرزندان شهید خود و بازگویی خاطرات آنان برای نسل جوان از مهمترین وظایفی است که این نهاد در راستای خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران و نیز ترویج ارزشهای انقلابی می‌تواند برعهده داشته باشد.

ابراهیمی بشکانی با تبریک ولادت با سعادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام مادر و روز زن و تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به شخصیت زندگی این بانوی بزرگ اسلام اشاره کرد و گفت: حضرت زهرا(س) الگوى زيبا و درس‌آموزى براى «مادران» جامعه ما هستند.

وی با بیان اینکه فاطمه زهرا (س) اسوه و الگوی زنان عفیف و پاکدامن است گفت : حضرت زهرا(س) محبوب‌ترین چهره دینی، علمی، ادبی، تقوایی و اخلاقی  است و همه زنان جهان باید از این بانوی بزرگوار الگوبرداری کنند.

امام جمعه بهاباد به جایگاه و منزلت زنان در جامعه اسلامی و غرب اشاره کرد و گفت: امروزه شاهد آن هستيم كه در جوامع غرب گرا زنان به‌عنوان كالا و ابزار سودآور صنعت مد، تبليغات و رسانه‌ها براى نظام ليبرال‌سرمايه‌دارى غرب محسوب شده و وضعيت فرودستى و منزلت انسانى و اجتماعى آنان نه تنها ارتقاء نيافته، بلكه با دورى از فطرت الهى و خداجوى خود، از مرتبه انسانى نيز تنزل‌يافته و حتى جامعه و خانواده غربى را دچار انحرافات اخلاقى و جنسى و مشكلات و معضلات گوناگونى نموده است.

ابراهیمی بشکانی اضافه کرد: فرق زنان جامعه اسلامی ما این است که با اين نوع نگاه به زن در نظام متعالى جمهورى اسلامى، در عين مشاركت داشتن در فعاليتهاى مختلف و قادر بودن به طى مدارج تحصيلى و علمى و نيز كسب درآمد و اشتغال، به نقشهاى اصلى خود همچون مادرى و همسرى نيز مى‌پردازد و به آن‌ها اهميت مى‌دهد.

وی به سالروز تشکیل کانونهای فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و افزود : تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در راستای جذب جوانان انقلابی و تعلیم و تربیت و بصیرت‌افزایی نسل جوان است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری