Skip to Content

مدیرکل سابق دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد:


مدیرکل سابق دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد بابیان اینکه باید برای تمامی افراد جامعه برنامه‌ عفاف و حجاب داشته باشیم، گفت: اینکه بودجه را برای افرادی که خود به حجاب اعتقاد دارند صرف کنیم، کاری از پیش نمی‌رود.

مدیرکل سابق دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو بابیان اینکه عفاف و حجاب مقوله‌ای است که با تمام افراد جامعه ارتباط دارد خاطرنشان کرد: برای تحقق عفاف و حجاب تلاش همه‌جانبه لازم است؛ تا زمانی که دیگران را به کم‌کاری متهم کرده و خود فعالیتی در این راستا نداشته باشیم عفاف و حجابی که مدنظر دین مبین اسلام است تحقق پیدا نخواهد کرد.

فخرالسادات خامسی هامانه بابیان اینکه افراد از فرافکنی پرهیزکرده و هرکس به‌ نوبه خود و بنا به وظایفی که دارد وارد صحنه شود، اذعان کرد: هرکسی به هراندازه‌ای که می‌تواند باهدف هم‌افزایی وارد عمل شود؛ چراکه دولت نه درزمینهٔ عفاف و حجاب بلکه در تمامی حوزه‌ها به‌تنهایی  و بدون كمك مردم نمی‌تواند موفقیت‌آمیز عمل کند.

وی با اشاره به اینکه هم بانوان تجمع‌کننده به عنوان اعضایي از  این جامعه و هم تك تك افراد جامعه در همه مباحث فرهنگي به اندازه مسئولين دولتي مسئول هستند و هر كدام از ما بايد از خود در  قبال مسئوليت هايي كه در جامعه داريم شروع كنيم ، تصریح کرد: تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد باید درزمینهٔ عفاف و حجاب ورود کرده و با روش‌های اقناعی برای گسترش عفاف و حجاب در جامعه تلاش کنند.

خامسی هامانه جامع‌تر و برون‌گراتر بودن برنامه‌هایی که درزمینهٔ عفاف و حجاب انجام می‌گیرد را خواستار شد و افزود: این برنامه‌ها باید برای طیف گسترده‌ای از جامعه اجرا شود نه‌فقط افرادی که معمولاً در این حوزه توجیه و فعال هستند.

وي با تاكيد بر روشهاي ايجابي با حفظ حرمت افراد افزود: روشهاي سلبي و برخوردي بدون تبيين پايه هاي علمي و عملي موضوع ؛ در درازمدت نتيجه اي معكوس خواهد داد ؛ اگر جوان ما در امري توجيه منطقي و تخصصي گردد،  خود را در هر مكان و موقعيتي ملزم به رعايت آن مي نمايد. استفاده از روش‌هاي مخاطب پسند با  استفاده از رسانه ها و وسائل ارتباط جمعي مورد وثوق و رجوع جوانان  و دوري از افراط و تفريط هاي مخرب و تبيين علت و سبب و فلسفه و چرايي موضوع در تمام احكام  ديني از جمله مبحث عفاف و حجاب  امري لازم و ضروري و داراي اثرات و نتايجي ماندگارتر است

مدیر آموزشكده فني و حرفه‌ای دختران حضرت رقيه (س) يزد با اشاره به اینکه درزمینهٔ عفاف و حجاب باید برای تمامی افراد جامعه برنامه داشته باشیم اظهار کرد: اینکه بودجه را برای افرادی که خود به حجاب اعتقاد دارند صرف کنیم، کاری از پیش نمی‌رود.

خامسی هامانه بابیان اینکه باید مخاطبان اصلی خود را پیداکرده و با روش‌های اقناعی ازجمله تولید محتوا و نشر در فضای مجازی فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه رواج دهیم، ادامه داد: با استفاده از روش‌های علمی و منطقی می‌توانیم فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه گسترش دهیم؛ لازم است جوانان از فلسفه حجاب و فواید آن اطلاع پیدا کنند و خود با علم و اگاهي  ، شكل صحيح ان  را برگزينند؛ اینکه فقط بگوییم حجاب خوب است برای جوان امروز راضی‌کننده نیست.

وی  تاكيد كرد: دو مقوله  عفاف و حجاب را بايد تفكيك نمود؛ عفاف امري دروني و فراگير است و شامل تمام حوزه هاي انساني مي گردد و رعايت امر حجاب و پوشش مي تواند نتيجه عفاف باشد. 

وي با اشاره به اینکه هم مرد و هم زن باید حیا و پاک‌دامنی پیشه کنند، خاطرنشان کرد:  نباید به مقوله عفاف و حجاب زنانه بنگریم؛ همه باید عفاف و حجاب را رعایت کنند.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری