Skip to Content

در حاشیه سخنان اخیر وزیر بهداشت مطرح می‌شود؛


این درس عبرتی است برای عموم مردم تا در انتخابات‌های آتی، کسانی را به کرسی‌های مسؤولیت بنشانند که با تمام وجود شیفته خدمت و نوکری برای ملت باشند.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزدرسا، تلخ است اما واقعیت دارد که عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم به‌ویژه در ماه‌های اخیر، اسباب ناراحتی و احیانا خشم طیف‌های قابل توجهی از جامعه را برانگیخته است؛ به گونه‌ای که به آسانی می‌توان سقوط آزاد پایگاه اجتماعی دولت و دولتمردان را در بین اکثریت جامعه به خوبی احساس کرد.

افزایش شدید تورم و بالارفتن قیمت ارز در ماه‌های اخیر واقعیت دردناکی است که عموم مردم را در تنگنا قرار داده است؛ واقعیت دردناکی که بخش مهم آن نه حاصل تحریم و فشار دشمن، بلکه نتیجه قهری بی‌تدبیری و نوع عملکرد دولت و دولتمردان شمرده شده است. حراج بی ضابطه سکه‌ از طرف بانک مرکزی و مقابله با جنگ اقتصادی دشمن با ابزارهایی همچون دلار موسوم به جهانگیری نمونه‌ای عینی از بی‌تدبیری‌های دولت است که آثار ناگوار آن بر زندگی آحاد مردم به‌‌ویژه قشرهای ضعیف و متوسط آوار شده و می‌شود.

در کنار عملکرد غیرقابل دفاع دولتمردان اما رفتار و گفتار آنان و حامیانشان نیز در مواردی معتنابه، همچون نمکی است که بر آلام مردم دردکشیده پاشیده می‌شود و روحشان را بیش از پیش سوهان می‌کشد. در این باره می‌توان به توچال‌گردی رئیس‌جمهور اشاره کرد در زمانی که به گفته ظریفان، اقتصاد به دلیل تلاطمات ارزی تو چال بوده است. برای مردم قابل هضم نیست که رئیس‌جمهور این‌گونه آسوده و خندان به تفریح در توچال برود در حالی که به دلیل آشفتگی ارزی و بی‌تدبیری دولت، قیمت‌ها سر به فلک کشیده و قاطبه مردم در مشکلات معیشتی و اقتصادی دست و پنجه نرم‌ می‌کنند. اعلام نرخ‌های عجیب و غریب از تک‌رقمی بودن تورم، در حالی که قیمت بسیاری از کالاهای موردنیاز جامعه سر به فلک کشیده، از دیگر نمودهای این رویکردهای غیرمدبرانه است.

رفتارهای اشرافی و تجمل‌گرایانه در سطوح بالای دولت از دیگر نمونه‌هایی است که روح و روان جامعه را به شدت آزار داده و می‌دهد. ادبیات ناهمخوان با رویکرد مردمدارانه و متعهدانه نیز از جمله مواردی است که بیش از پیش اسباب ناراحتی و احیانا خشم جامعه را موجب شده و می‌شود. در این باره می‌توان به سخنان اخیر وزیر بهداشت در نیشابور اشاره کرد که گفته است:«...فعلأ مدیریت همین و وضعیت همین است، شما مردم رأی داده‌اید، رئیس جمهور و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بیخود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلأ همین هستیم و باید درست مدیریت کنیم.»

سخنان قاضی‌زاده هاشمی که وزیر هزار میلیاردی دولت و وثیقه‌گذار برای آزادی حسین فریدون-برادر رئیس‌جمهور- به شمار می‌آید، می‌تواند تا حدودی واقعیت نگاه دولتمردان به مردم و مشکلات اقتصای و معیشتی جامعه را افشا کند؛ نگاهی حاکی از فقدان اراده‌ای محکم برای مقابله با معضل و معضل‌آفرینان؛ نگاهی که نمی‌‌خواهد یا اصولا نمی‌تواند واقعیت‌های جامعه بخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی را دریابد و برای حل فوری و قاطع آنان، آستین همت بالا زند و طرحی مؤثر دراندازد؛ نگاهی که می‌گوید رأی دادید، باید تحمل کنیم، فعلا مدیریت و وضعیت همین است! و البته این درس عبرتی است برای عموم مردم تا در انتخابات‌های آتی، ژرف‌تر بیندیشند و بتوانند از ورای شانتاژهای رسانه‌ای و هیاهوهای تبلیغاتی و معرکه‌گیری‌های سلبریتیون، کسانی را به کرسی‌های مسؤولیت بنشانند که با تمام وجود شیفته خدمت و نوکری برای ملت باشند؛ نه این‌که .... تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

نویسنده: مریم شورکی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری