Skip to Content

وقتی اقتصاد مقاومتی در معنا عمل می شود


دهقان جوان 24 ساله یزدی در زمینه تولید محصولات لبنی با تلاش و پشتکار خود توانسته اقتصاد مقاومتی و رسیدن به خودکفایی را به معنای واقعی در عمل نشان دهد.

به گزارش یزدبانو؛ حسین علی دهقان جوان 24 ساله یزدی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه در ابتدا فقط فروشگاه تولید محصولات لبنی داشت، اظهار کرد: برای تامین شیر برای فروشگاه همیشه با مشکل روبرو بودم و زمانی که بازار شیر خوب می شد نمی توانستم به میزان کافی شیر تامین کنم یا اصلا شیری به دستمان نمی رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه بعد از مدتی به این فکر افتادم که برای تامین شیر فروشگاه یک گاوداری راه اندازی کنم و حداقل بتوانم نیازی از مصرف روزانه فروشگاه خود را تامین کنم، افزود: نزدیک یک سال است که گاوداری خود را با 30 میلیون وام و قرض راه انداختم.

دهقان گفت: در حال حاضر 8 راس گاو شیری دارم و با اجاره محلی برای گاوداری شروع به فعالیت کردم و روزانه به طور میانگین 230 لیتر شیر تولید می کنیم.

این دامدار جوان اذعان کرد: از میزان تولید شیر گاوداری حدود 150 لیتر آن به فروش می رود و باقیمانده آن نیز روزانه برای تولید محصولات لبنی شامل ماست، پنیر، دوق و ماست چکیده می شود.

وی با بیان در مجموع کل فروشگاه و گاوداری سه نفر مشغول فعالیت می باشند، افزود: هنوز برای تامین شیر با مشکل مواجه هستیم و به دلیل نداشتن سرمایه کافی قادر به گسترش دامداری نیستم و مابقی نیاز شیر خود را از بیرون تامین میکنیم.

دهقان در پایان خاطرنشان کرد: کل سرمایه فروشگاه و گاوداری 50 میلیون می باشد و به شکر خداوند درآمد خوبی داشته و با توجه به اینکه محل گاوداری اجاره می باشد و حقوق سه کارگر را نیز پرداخت می شود در انتها حدود 3 میلیون تومان سود خالصی برای من باقی می ماند.

انتهای پیام/ه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری