Skip to Content

رحمانی فضلی:

دبیرخانه دائمی امور زائران حسینی تشکیل می‌شود


وزیر کشور گفت: این دبیرخانه در سه حوزه حمل و نقل، خدمات رسانی و فرهنگی، برنامه ریزی دقیقی برای زایران حسینی خواهد داشت تا در سال آینده بتوانیم این مراسم معنوی را به شکل مطلوبی اجرا کنیم.

به گزارش یزدبانو به نقل ازنسیم، رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست بررسی روند خدمات رسانی زایران اربعین حسینی در جمع خبرنگاران گفت: هر چند مسوولیت اجرایی برگزاری مراسم معنوی اربعین حسینی در کربلا با سازمان حج و زیارت است اما ما نیز در این موضوع ورود کرده و با برنامه ریزی دقیق کمک خواهیم کرد.


وی اظهار داشت: دغدغه اصلی ما این است که چگونه بتوانیم در این دبیرخانه برای سامان دهی موضوع حضور زایران در کربلا برنامه ریزی کنیم و چگونه بتوانیم این مراسم را ساماندهی نماییم.


وزیر کشور ادامه داد: پیشنهادهای زیادی برای انجام این امور از سوی مسوولان و دستگاه های ذیربط ارایه شده که باید به جمع بندی نهایی در همین دبیرخانه دایمی ایجاد شده، برسد.


رحمانی فضلی اضافه کرد: یکی از پیشنهادهای ارایه شده این است که مسوولیت برنامه ریزی و ساماندهی هر پنج کیلومتر از مسیر نجف تا کربلا را به یکی از استان ها واگذار کنیم و پیشنهادات دیگر این است که بتوانیم کاروان های اعزامی را به کربلا برای سال آینده به شکل کاروان های راهیان نور و یا به شکل کاروان های آزاد اعزام کنیم.


وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا در بخش گذرنامه و ویزا مشکلی وجود داشته است یا خیر گفت: با هماهنگی انجام شده در پروسه زمانی تصمیم به لغو ویزا گرفته شد اما در همین ایام که زایران به کربلا اعزام شدند برای 500 هزارزایر گذرنامه صادر کردیم.


وزیر کشور تاکید کرد: خوشبختانه با هماهنگی که با کشور عراق داشتیم مشکلی در زمینه گذرنامه به وجود نیامد به طوری که حتی در مواردی زایران با کارت شناسایی معمولی و کارت ملی پذیرش شدند.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری