Skip to Content

مسئول تغذیه رایگان اداره کل آموزش و پرورش یزد:


مسئول تغذیه رایگان اداره کل آموزش و پرورش یزد گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس این استان از سوم دیماه آغاز شده و دانش آموزان هفته ای سه نوبت شیر دریافت می کنند.

به گزارش یزد رسا، مسوول تغذیه رایگان اداره کل آموزش و پرورش یزد گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس این استان از سوم دیماه آغاز شده و دانش آموزان هفته ای سه نوبت شیر دریافت می کنند.
محمدحسین رعیت پور در گفت وگو با ایرنا افزود: در سال تحصیلی جدید 22 نوبت شیر رایگان بین دانش آموزان این استان توزیع می شود.

وی اظهار کرد: جامعه هدف این طرح تمام دانش آموزان دختر و پسر مقاطع ابتدایی، متوسطه دوره اول اعم از دولتی و غیر دولتی، مراکز شبانه روزی، مراکز کودکان بی سرپرست، پیش دبستانی های ضمیمه مدارس ابتدایی و کارکنان شاغل در این واحدهای آموزشی هستند.

این مسوول خاطرنشان کرد: در مجموع 140 هزار دانش آموز یزدی امسال از شیر رایگان بهره مند می شود.

وی، بابیان انیکه 'شیر توزیع شده دربسته های 200 سی سی و از نوع استریلیزه و هموژنیزه با 2.5 درصد چربی است، اضافه کرد: این طرح در راستای سلامت دانش آموزان و داشتن نسلی سالم و پویا اجرا می شود

رعیت پور یادآور شد: توزیع شیر رایگان در مدارس تا اسفندماه ادامه دارد و در صورت تامین اعتبار در ماههای فروردین و اردیبهشت هم توزیع می شود.

گزارش ها حاکی است، تحقیقات نشان می دهد کودکانی که روزانه شیر مصرف می کنند، از سایر کودکانی که علاقه ای به خوردن آن ندارند، باهوش ترند.

براساس تحقیقات به عمل آمده، مشخص شد که مصرف شیر در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مؤثر است و می توان با مصرف حداقل یک لیوان شیر مقداری از نیاز جسمی دانش آموزان را تامین کرد.

هم اکنون 195 هزار دانش اموز در یکهزار و 500 باب مدرسه در استان یزد مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام /ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری