Skip to Content

از نیرو بخشی تا کاهش روند پیری؛

خواص اعجاب انگیز «سرکه سیب»


سرکه سیب، از اندامهای بدن به وسیله املاح حیاتی و عناصر و مجموعه‌ای از ویتامین‌ها حفاظت می‌کند، توانایی و قدرت اعصاب را افزایش می‌دهد، عضلات را محکم کرده و به آن‌ها انعطاف می‌بخشد، بهبود زخم را تسریع می‌کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، کارشناس ارشد صنایع غذایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: سرکه سیب طبیعی دارای اسیدهایی است که محرک ترشحات سلولهای کبدی و صفرایی است و موجب جلوگیری از افزایش اوره و چربی خون می‌شود.

 

علی اکبر کمالی اردکانی با اشاره به فواید سرکه سیب گفت: نوشیدن روزانه سرکه سیب طبیعی می‌تواند از بسیاری از ناراحتی‌ها و حتی بروز آن‌ها پیشگیری کند، این ماده بیش از هر چیز متعادل کننده و مکمل مواد غذایی مورد نیاز بدن می‌باشد و از عملکرد طبیعی بدن محافظت می‌کند بدین ترتیب می‌تواند از بروز بیماری‌ها نیز جلوگیری کند.

 

وی ادامه داد: سرکه سیب طبیعی حاوی تمامی ویتامین‌های ضروری روند سوخت و ساز بدن ماست؛ پکتین موجود در سیب باعث کاهش کلسترول خون می‌شود. سیب همچنین حاوی املاح و عناصر مختلفی مانند آهن، مس فلوئور است که در عملکرد سیستم متابولیسم بدم ما به عنوان کاتالیزور عمل می‌کنند و نیز دارای پتاسیم، کلسیم، منیزیم، فسفر، سولفور و کلر است که بیش از هر چیز برای ساختار بدن ضروری هستند.

.

کمالی خاطرنشان کرد: سرکه سیب طبیعی دارای اسیدهایی است که محرک ترشحات سلولهای کبدی و صفرایی است و موجب جلوگیری از افزایش اوره و چربی خون می‌شود. میوه سیب بعلت فسفری که دارد تقویت کننده ممتازی برای دستگاههای بدن است و برای کسانی که کارفکری می‌کنند و یا بی‌خواب هستند مفیداست.

 

 وی همچنین با اشاره به فواید سرکه سیب افزود: این ماده غذایی از اندامهای بدن به وسیله املاح حیاتی و عناصر (بخصوص پتاسیم) و همچنین مجموعه‌ای از ویتامین‌ها حفاظت می‌کند،  توانایی و قدرت اعصاب را افزایش می‌دهد، عضلات را محکم و به آن‌ها انعطاف می‌بخشد،  بهبود زخم را تسریع می‌کند و  سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

 

کمالی یادآورشد: سرکه سیب سلامت عمومی فرد را بهبود بخشیده، از تکثیر باکتری‌ها و عفونت روده جلوگیری کرده، جریان گردش خون را آسان‌تر می‌سازد و  محرک سوخت و سازبدن است.

 

این کارشناس صنایع غذایی شادی آور و نیرو بخشبودن، کاهنده روند پیری را از دیگر فواید سرکه سیب دانست و عنوان کرد: افراط و تفرط در مصرف موادغذایی هر دو زیان آور است، برای متعادل نگه داشتن وضعیت جسمی و روحی باید تمامی مواد غذایی در حد اعتدال مصرف شود.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری