Skip to Content

گزارش / نماینده ولی فقیه دراستان یزد

خطبه های حضرت زینب (س) ادامه رسالت حسینی است


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد گفت : حضرت زینب (س) دست پرورده خاندان پیامبر(ص)، کسی است که 40 روز مصائب بزرگی را تحمل نموده و دشمنان را با خطبه هایش رسوا و حقایق جریان کربلا را بر همگان برملا کرده است.

به گزارش خبرنگاریزدبانو، آیت الله محمد رضا ناصری درخطبه های دوم نمازجمعه این هفته یزد با اشاره به سالروزشهادت دکتر مفتح اظهار داشت : روز شهادت دکتر مفتح که به عنوان روز "وحدت حوزه و دانشگاه" نام گذاری شده است می توانیم با ایجاد وحدت بیشتر بین حوزه  و دانشگاه موجب  ترویج علم و تقوا با همدیگر درجامعه شویم.

آیت الله ناصری گفت : حضرت زینب (س) دست پرورده خاندان پیامبر (ص)، کسی است که 40 روزمصائب بزرگی را تحمل  نموده  و دشمنان را با خطبه هایش رسوا  و حقایق جریان کربلا را برهمگان برملا کرده است 

* پیوند علم و تقوا درجامعه رسالت حوزه و دانشگاه است 

وی با افزودن این مطلب که جوانان درحوزه و دانشگاه باید با علم و تقوا به جامعه خود خدمت بکنند عنوان کرد: باید مردم را درپیمودن مسیرکمال الهی یاری کنیم  و سعی ما بر این باشد که  نه  تنها خود مان که همه مردم از زندگی سراسرمعنویت و پیروزی برخوردار شوند.

امام جمعه شهریزد با اشاره به این نکته که تمام جهت گیریهای زندگی انسان باید الهی باشد اذعان کرد:  هدف از تعلیم و تربیت نیز باید به حرکت  به  سوی خدا باشد و در این زمینه ضروری است  که جوان  و نوجوان ما راه رسیدن به کمال الهی را یاد بگیرد .

ناصری با اظهار تأسف نسبت به اینکه اکثرسخنرانیها در روز دانشجو سیاسی بود یاد آور شد : دانشگاه ما باید انسان ساز باشد و دانشجو را با خدا آشنا کند درحالی که هدف  اصلی دشمن سیاست زده کردن محیط دانشگاه، به فساد کشاندن  و دورکردن دانشجو از مسیرخداست.

وی تصریح کرد : دانشجو باید دردانشگاه با هویت دینی  و خانواده داری آشنا شود تا درآینده  بتواند یک زندگی موفق تشکیل دهد.

* با اقتصاد مقاومتی ترسی ازتحریم ها نداریم 

ناصری به تأکید رهبری نسبت به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت : شروع این کارباید ازدانشگاه باشد و دانشجوی ما با تقویت شدن دراین زمینه  نباید دیگر ترسی ازتحریم های دشمن داشته باشد.

نماینده ولی فقیه دربخش دیگر ازخطبه هایش با یاد آور شدن  فرارسیدن اربعین حسینی و بیان روایاتی پیرامون اهمیت بزرگداشت این روزاظهار داشت : اربعین حسینی همان ادامه رسالت اهل بیت امام حسین (ع) همچون امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) دراسارت و دوران پس ازآن است .

آیت الله ناصری افزود : حضرت زینب (س) دست پرورده خاندان پیامبر (ص)، کسی است که 40 روزمصائب بزرگی را تحمل  نموده  و دشمنان را با خطبه هایش رسوا  و حقایق جریان کربلا را برهمگان برملا کرده است.

* یزرگترین درس بانوی کربلا حق گویی است 

وی حق گویی  و روشن نگاه داشتن چراغ ایمان الهی همواره  و درهمه جا را ازبزرگترین درس های این بانوی قهرمان برشمرد و خاطرنشان کرد : هنوزهم برای زنده نگه داشتن این چراغ فروزنده شیعیانی کشته می شوند و حرکت امام حسین (ع) ادامه حرکت نبوی  و ازخواسته های ایشان است  و به همین علت مجالس عزای حسینی دارای ارزش و ثواب بالایی است .

وی با اشاره به شوق حضور زائران درکربلای معلی در روز اربعین و خدمت گذاری خالصانه مردم در پذیرایی از زائران حسینی گفت : خاموشی رسانه های دشمن  این روزها  از ضعف  و حقارتشان در تحلیل  این  صحنه  با عظمت است  و ما باید این  روحیه "عشق حسینی" را حفظ کنیم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری