Skip to Content

دبیر انجمن خرما:


دبیر انجمن خرما از افزایش ۱۰ برابری قیمت خرما از نخلستان تا سفره مردم خبر داد و گفت: اقدامی برای تنظیم بازار خرما انجام نمی‌شود و با نزدیک شدن به ماه رمضان، هر کیلوگرم رطب به قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش یزدبانو؛ علی‌اصغر موسوی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: خرمای رطب مضافتی را در فصل برداشت و در شهریور و مهر از کشاورزان هزار و 500 تومان تا 2 هزار تومان خریداری می‌کنند و الان با 10 برابر قیمت به نرخ 15 هزار تومان تا 20 هزار تومان به فروش می‌رسانند.

وی افزود: هیچ اصولی در قیمت‌گذاری و فروش خرما وجود ندارد، زیرا دلالان خرما را با قیمت کمی از دست کشاورزان در می‌آورند و در ماه رمضان به قیمت بالایی به فروش می‌رسانند.
بازار خرما رها شده

دبیر انجمن خرما ادامه داد: در این ارتباط 100 تا 150 نفر سود زیادی را به جیب می‌زنند اما 3 میلیون کشاورز و 80 میلیون نفر مردم ضرر می‌کنند.

وی تصریح کرد: در گذشته ستادی به نام ستاد خرمای کشور وجود داشت که قیمت‌ این محصول را  برای مصرف‌کننده  تنظیم می‌کرد اما اکنون این ستاد برچیده شده و اقدامی برای تنظیم بازار انجام نمی‌شود و دلال‌ها ترک تازی می‌کنند.
موسوی گفت: در حالی که خرمای رطب را از کشاورزان 1500 تا 2 هزار تومان از کشاورزان می‌خرند که سایر انواع خرما 700 تا هزار تومان در هر کیلوگرم از کشاورزان خریدای می‌شود و به قیمت 5 تا 10 هزار تومان به مردم می‌فروشند.
انتهای پیام/  غ
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری