Skip to Content

حجت الاسلام مدرسی در جشن «فرشته های زمینی»

خدمت پرستاران گمنام به جانبازان و معلولین نشان از هویت شخصیتی آن هاست/بیمار؛ امتحانی الهی برا پرستاران


امام جمعه محمد آباد یزد گفت: کسانی که در مسیر پرستاری جانبازان و معلولین کشور سرمایه گذاری می کنند هویت شخصیتی خودشان را نشان دادند چراکه در پرتو تشخیص مسیر، انسان می تواند هویت شخصیت خود را نشان دهد.

به گزارش  یزدبانو به نقل از خبرنگار یزد رسا، حجت الاسلام سید کاظم مدرسی در جشن فرشته های زمینی ویژه تجلیل از پرستاران گمنام معلولین و جانبازان اظهار کرد: اگر بخواهیم یک فضا یا زمینی را اندازه گیری کنیم به ابزارهای خاصی نیاز است یا اگر بخواهیم میزان هر عمل بدن مانند فشار خون، ضربان قلب، حرارت بدن را به دست آوریم دستگاه خاصی نیاز است تا به این خواسته برسیم اما جای سؤال اینجا است که میزان انسانیت انسان ها چگونه اندازه گیری می شود؟

این روحانی وارسته یزد ادامه داد: با گذشت میلیون ها سال از زندگی بشر در این کره خاکی و گذشت 7 هزار سال از عمر انسا ن این نسل هنوز دستگاهی برای اندازه گیری میزان انسانیت انسان اختراع نشده است اما در تقابل انسان ها می توان به میزان انسانیت فرد پی برد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه انسان ها در تقابل به هم به دسته ای مختلفی تقسیم بندی می شوند افزود: یک دسته انسان های حسود هستند که نمی توانند زندگی  دیگران را ببیند، یک دسته دیگر انسان های کسانی هستند که سبک «اگر من داشته باشم دیگران هم داشته باشند» را در زندگی دنبال می کنند که این روش خوب است اما عده ای سبک « اگر من ندارم، حداقل دیگران داشته باشند» را برای زندگی پیش می گیرند که به آن ها ایثارگر می نامند.

وی تصریح کرد: ایثارگران، جانبازان و پرستارانی که از معلولین و جانبازان پرستاری می کنند از جمله کسانی هستند که با خود گذشتی در پی حفظ داشته های دیگران هستند.

حجت الاسلام مدرسی با بیان اینکه شخصیت ایثارگران و جانبازان و پرستاران در پرتوی ایثارگری آن ها مشخص می شود گفت: یکی از راه های تشخیص شخصیت انسان ها، انتخاب مسیر زندگی ان ها است که آیا این مسیر ار برای راحت طلبی خود انتخاب می کند یا برای فداکاری نسبت به دیگران؟

وی ایثارگری و فداکاری را یکی از ارزش هایی دانست که در پرتو انقلاب و اسلام پدید آمده است و تصریح کرد: کسانی که در مسیر پرستاری جانبازان و معلولین کشور سرمایه گذاری می کنند هویت شخصیتی خودشان را نشان دادند چراکه در پرتو تشخیص مسیر، انسان می تواند هویت شخصیت خود را نشان دهد.

حجت الاسلام مدرسی با بیان روایتی از پیامبر اکرم(ص) و امیر المؤمنین(ع) خاطر نشان کرد: اگر می خواهید ببینید چقدر عاقل هستید ببینید چقدر به همنوع خود محبت می کنید چراکه عاقل ترین انسان ها از دیگاه پیامبر (ص) کسی است که دو عنصر اساسی در وجودش باشد یکی ایمان به خدا و یک هم خدمت رسانی به مردم، پس چه خدمت رسانی بهتر و بالاتر از پرستاری به مؤمن؟

وی یکی از ابعاد شخصیت حضرت زینب را پرستاری عنوان کرد و افزود: انسان بیمار برای یک پرستار امتحان و پرستار نیز برای فرد علیل و بیمار یک امتحان دیگر محسوب می شود که خوشبختانه جامعه اسلامی ایران همیشه سربلند از این امتحانات بیرون آمده است.

مشاور فرهنگی صدا و سیمای مرکز یزد امروز با ایمان ترین و با عاطفه ترین انسان در ایران اسلامی هستند چراکه ایرانی ها در پرتوی ایمان زیبایی شناس هستند و قدرت زیباییی شناسی مردم ایران، قابل مقایسه با زیبایی شناسی سایر ملل نیست.

این عالم برجسته در پایان پیروزی انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس نشانی از زیبایی شناسی ایرانی ها دانست و اذعان داشت: همیشه در روز پرستار از پرستارانی تجلیل می شد که در بیمارستان ها زحمت می کشند که اقدام آن ها جای خود دارد اما این پرستاران گمنامی که در محیط های خانوادگی بدون هیچ مزد و مواجبی زحمت می کشند قدرشان ناشناخته است و خوشحالیم که امروز عده ای هستند که این زوایای پنهان جامعه را می بیند و برای آن توجه قائلند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری