Skip to Contentدادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: چهارشنبه سوری یک جشن سنتی و باستانی ایرانیان است که اگر خانواده ها خود جوانان را کنترل و در محلات برگزاری جشن را مدیریت نمایند، هیچ اتفاق ناگواری رخ نخواهد داد.

به گزارش یزدبانو، علی اکبر شمس در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد افزود: فضای هیجانی و احساسی جوانی باید تحت نظارت خانواده قرار گیرد تا مبادا تحت شرایط و جو موجود حوادث تلخی رقم بخورد.

این مقام قضایی با اشاره به بعضی از اقدامات ضد فرهنگی و مخل در نظم در سنوات اخیر اظهار داشت:  عده ای با عنوان جشن چهارشنبه سوری اقداماتی را انجام می دهند که نه تنها ریشه در فرهنگ و سنت های این مرز و بوم ندارد بلکه مورد اعتراض و انزجار بسیاری از مردم متین و متدین یزد نیز می باشد.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی باید با جرائم مشهود برخورد کند و در مورد سایر جرائم احتمالی نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته و ساز و کار صدور مجوز های قضایی جهت برخورد با افراد مخل امنیت تدارک شده است.

دادستان یزد ایجاد فضایی امن و آرام برای شادی و تفریح مردم را خواسته مجموعه قضایی و امنیتی و انتظامی دانست و بیان داشت: تلاش همه مجموعه ها برگزاری جشن چهارشنبه سوری در یک فضای مناسب و امن برای مردم است.

وی با اعلام این مطلب که به هیچ کس اجازه خدشه به امنیت مردم را نخواهیم داد، اظهار داشت: به افراد مظنون، مشکوک و افراد دارای سابقه کیفری که بیم تخطی از قوانین و مقرارت از آنان می رود نیز پیام پیشگیرانه ارسال شده است.

شمس، بر توقیف و برخورد با خودرو های مخل نظم تأکید کرد و گفت: با خودرو هایی که با رانندگی های حادثه ساز، تجهیزات صوتی خاص و... به آرامش مردم و نظم اجتماع ضربه می زنند برخورد می شود و خودروی های توقیف شده تا پایان تعطیلات نوروزی در توقیف خواهند ماند.

منبع: یزدرسا

انتهای پیام /
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری