Skip to Content

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد:


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد ‎«خانواده» را اثرگذارترین نهاد تربیتی عنوان کرد و گفت: 192 برنامه به مناسبت ۲۵ شهریور روز ملی خانواده و بازنشستگان در یزد برگزار شد.

به گزارش یزدبانو؛ «رقیه کرمانیان» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ‎روز ملی خانواده و تکریم بازنشستگان و علت این نام‌گذاری اذعان کرد: بیست و پنجم ذی‌الحجه، روز مباهله پیامبر اسلام (ص) و سالگشت شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره مبارکه‌ی «انسان» است که در اهمیت جایگاه خانواده و استحکام پایه‌های آن نازل شده است.
 
وی ‎«خانواده» را در بین نهادهای اجتماعی اثرگذارترین نهاد تربیتی و از بزرگ‌ترین پشتوانه‌های تعالی و توسعه‌ی جوامع انسانی عنوان کرد و افزود: ارکان این نهاد را سالمندان تشکیل می‌دهند که توجه و تکریم آنان در آیین مقدس اسلام به‌صورت ویژه، مورد تأکید قرار گرفته است.
 
کرمانیان از سالمندان و بازنشستگان به‌عنوان پایه و اساس عواطف انسانی و اجتماعی خانواده و جامعه یاد کرد و گفت: هر چه این قشر از جامعه تکریم و احترام شوند موجبات تحکیم بنیان خانواده‌ها فراهم آمده و تربیت و پرورش نسل آینده منطبق بر آموزه‌های اسلامی و ایرانی را در پی خواهد داشت.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد اجرای 192 برنامه به مناسبت ۲۵ شهریور روز ملی خانواده و بازنشستگان توسط دفتر امور بانوان ادارات مختلف را یادآور شد و تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی با موضوع خانواده از جمله برپایی نمایشگاه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش، نشست و مراسم تجلیل اجرا شد.
 
کرمانیان با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به خانواده و اینکه در سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، «تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در آن و استیفای حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه‌ی عرصه‌ها‌ و توجه ویژه به نقش سازنده‌ی آنان» آمده است، خاطر نشان کرد: با توجه به شعار امسال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید به ضرورت حفظ و تقویت بنیان خانواده سعی کردیم برنامه‌های انجام‌شده در این راستا باشد.
 
انتهای پیام/شرای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری