Skip to Contentحضور اقشار مردم و مسئولان در راهپیمایی یوم الله 13 آبان شهر یزد مصداق بارز مواضع انقلابی مردم دارالعباده را در برابر توطئه های آمریکا و انسجام ملت ایران در محکومیت سیاست های ضد حقوق بشری آمریکا به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرنگار یزدبانو؛ یوم الله 13 آبان 96 سالروز ملی مبارزه با استکبار جهانی در استان یزد حال و هوای دیگری داشت؛ برپایی راهپیمایی در بیش از 70 نقطه استان و از ورود رحمانی فضلی وزیر کشور به یزد برای حضور در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید یزد قبل از برگزاری راهپیمایی تا حماسه آفرینی یزدی ها در راهپیمایی امروز با سخنرانی سردار شریف سخنگوی سپاه پاسداران کشور، یک روز کاری پربرکتی را برای خبرنگاران استان رقم زد.

*انسجام مردم و مسئولان دارالعباده در راهپیمایی

راهپیمایی یوم الله 13 آبان در اولین روز هفته حضور پرشور دختران و پسران دانش آموز و دانشجوی یزدی را به همراه داشت که همگام با مسئولان و دیگر آحاد جامعه اعم از روحانی، کارمند، اصناف و بازاریان، نسل دیروز و امروز و زن و مرد، حماسه ای دیگر را در محکومیت سیاست های ضد حقوق بشری آمریکا و انسجام مردم انقلابی یزد علیه استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.

حضور آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، زمانی قمی استاندار جدید در اولین روز رسمی کارش، میرمحمدی استاندار اسبق، مسئولان آموزش و پرورش، طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار، مسئولان نظامی و انتظامی استان، سردار شریف سخنگوی سپاه پاسداران کشور، رحمانی فضلی وزیر کشور، علما از جمله آیت الله سید کاظم مدرسی و حجت الاسلام والمسلمین فخرالدینی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دیگر علما از جمله حجج اسلام والمسلمین کارگر و محمدی رؤسای حوزه علمیه خواهران یزد و دفتر شورای نگهبان در یزد و دیگر مسئولان از جمله رؤسای دانشگاهها در جمع راهپیمایان، مصداقی  از انسجام مردم و مسئولان به شمار می رفت.

*جلوه های زیبای مراسم یوم الله 13 آبان

لباس های متحدالشکل برخی تشکل های دانش آموزی از جمله بسیج دانش آموزی با چفیه و سربند در دو قشر دختر و پسر، نمایش ماکت موشک سجّیل، حمل پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی، جمل پلاکاردهای بی شمار مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی، بستن سربند یا اباعبدالله یاداور در پیش بودن اربعین حسینی، تمثال مبارک امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، پوشش چادر به عنوان حجاب برتر اسلامی از سوی دختران دانش آموز و دانشجو و بانوان یزدی و پارچه نوشته های بسیاری از اسامی مدرس دخترانه و پسرانه شهر یزد از جلوه های به یادماندنی این راهپیمایی باشکوه بود.

ساخت آدمک های دست ساز سران استکبار از جمله ترامپ توسط دانش آموزان و دست نوشته هایی با مضمون «نطق ترامپ نشانه واماندگی و سبک مغزی اوست»، به آتش کشیدن پرچم سران استکبار از جمله اسرائیل و آمریکا و شرکت نوجوانان و جوانان در تریبون آزاد ضد آمریکایی نشانه شعور و روشن بینی نسل امروز در راهپیمایی 13 آبان  بود.

دانش آموزان معلولی را دیدم که با دیگر همکلاسی هایشان در مسیر راهپیمایی حرکت می کردند و شعارهای ضد استکباری مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دادند.

*خبرنگاران خط مقدم مراسم راهپیمایی

خبرنگاران به عنوان خط مقدم مراسم و اطلاع رسانی ابعاد مختلف شور و شعور راهپیمایی ضد استکباری یوم الله 13 آبان از جمله خبرگزاری ها، پایگاههای خبری، عکاسان و صدا و سیما با انجام مصاحبه  های خبرنگاران در گوشه و کنار مراسم، انعکاس خوب این مراسم در رسانه های داخلی و محلی را حکایت می کرد.

بافت تاریخی شهر یزد به ویژه مجموعه تاریخی و جهانی امیرچخماق یزد و شهدای گمنام آرام گرفته در آن سالهاست نظاره گر مردان و زنان انقلابی مردم دارالعباده است تا این بار هم مناره های امیرچخماق به خود ببالید و نظاره گر این شور و شعور انقلابی باشد.

*گردشگران خارجی

گردشگران خارجی در گوشه و کنار خیابان و در میدان امیر چخماق با صدای فلاش دوربین هایشان نشانه بهت و حیرت آنان از این حضور حماسی و ضد آمریکایی و ثبت لحظه ها بود.

راهپیمایان امروز که از سه نقطه چهارراه بعثت در مسیر خیابان قیام، مسجد روضه محمدیه و میدان شهید بهشتی در مسیر خیابان امام خمینی(ره) خود را به چهارراه شهدا و میدان امیرچخماق یزد رسانده بودند به استماع سخنرانی سردار شریف سخنگوی سپاه پاسداران نشستند.

*سخنرانی سخنگوی سپاه پاسداران کشور در یزد

سردار شریف در بخشی از سخنانش حمایت های شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی از آرمان های انقلاب و امام (ره) قبل و بعد از انقلاب و رشادت های تیپ الغدیر استان یزد در دفاع مقدس و دوران سازندگی را یادآور شد.

وی در مورد مردم یزد گفت:  یزدی ها به مانند همه مردم ایران در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره پشتیبان و حامی آرمان های انقلاب و گوش به فرمان امام جامعه بودند و همین حمایت،ایستادگی و تدین مردم است که استکبار را خشمگین کرده و توطئه های آنان را یکی پس از دیگری خنثی ساخته است.

سخنگوی سپاه بیان کرد: آمریکا و استکبار جهانی  می داند تا زمانی که ملت یزرگ ایران پایبند به آرمان انقلاب، استقلال و آزادی کشور باشد همجون دهه های پس از پیروزی انقلاب اسلامی کاری از پیش نخواهند برد .

*قطعنامه پایانی راهپیمایی و محکومیت استکبار جهانی

قرائت قطعنامه پایانی و سراسری راهپیمایی یوم الله 13 آبان یکی دیگر از جلوه های همه راهپیمایی ها به شمار می رود که در بخشی از این قطعنامه که با شعار الله اکبر شرکت کنندگان مورد تأیید قرار گرفت؛ امده است: ملّت ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را سد مستحکم در برابر نفوذ دشمنان و برهم زننده توطئه‌های استکبار در منطقه و خار در چشم آمریکا و رژیم نامشروع و جعلی اسرائیل و ضّد انقلاب می‌داند.

بند دیگر این قطعنامه 9 بندی تأکید می شود:  عیان شدن چهره بی‌نقاب آمریکای جهانخوار در مقابله با انقلاب اسلامی و مردم ایران برای چندمین بار نشان داد که آمریکا همچنان غیرقابل اعتماد است و راهپیمایان حمایت از مواضع ضدّآمریکایی رهبری معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی مقتدای عظیم الشأن عزیزتر از جانشان، در تبعیت از رهنمودهای حکیمانه معظم له، مخالفت قاطع خود با هر نوع مذاکره درباره هر موضوعی با شیطان بزرگ را اعلام کردند.
 

انتهای پیام/ زهرا صبوحی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری