Skip to Contentرییس شورای اسلامی شهر یزد هرگونه حمایت و مداخله از دوچرخه‌سواری بانوان در مرکز استان را رد کرد و گفت: این نهاد مدنی مسوول موضوع یادشده نیست و نمی‌تواند پاسخگوی این قبیل مسایل باشد.

به گزارش یزدبانو، روز دوشنبه روابط عمومی شورای شهر یزد، غلامعلی سفید در نشستی افزود: تاکنون شورا مصوبه و یا پیگیری خاصی در مورد ورزش بانوان و دوچرخه‌سواری آنها در سطح شهر نداشته است، افزود: برخی بدون تحقیق و بررسی این موضوع را به شورا مرتبط می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر اشخاصی مدرکی در مورد تلاش شورای شهر برای ورزش بانوان در انظار عمومی جامعه دارند، ارایه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد، تاکید کرد: اعضای این نهاد مدنی معتقد است تاکنون نسبت به ورزش بانوان در شهر اقدام درخوری صورت نگرفته و شخصا به عنوان عضو و رییس شورا معترض این موضوع هستم.

استاندار سابق یزد با بیان اینکه با توجه به تذکر ائمه جمعه و بزرگان شهر، رونق ورزش بانوان را به صورت  مطلوب و اسلامی پیگیر هستیم ، تصریح کرد: جلساتی با مدیرکل مسکن و شهرسازی استان یزد برگزار و مقرر شد زمین‌هایی برای ساخت پنج مکان مناسب برای ورزش بانوان اختصاص دهد و شهرداری طبق ضوابط لازم آن را تجهیز و آماده کند.

همچنین ششم خرداد ماه جاری نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد، ساخت پارک‌ اختصاصی برای ورزش و تفریح بانوان را در مرکز استان ضروری دانست و گفت: وجود چنین فضاهایی از بسیاری ناهنجاری‌ها و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در میان این قشر جلوگیری می‌کند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با سرتیپ عباسعلی بهدانی فرد، فرمانده جدید انتظامی استان با وی افزود: ورزش و تفریح برای بانوان در فضای مناسب اختصاصی نه تنها مشکلی ندارد بلکه برای نشاط و تامین سلامتی آنها هم ضروری است .

وی ادامه داد: هیج فردی مخالفتی با ورزش بانوان ندارد و در این خصوص مرتب به اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری تاکید شد که در نقاط مختلف فضاها و مکان های اختصاصی ویژه ای را  برای این امر و دوچرخه‌سواری بانوان ایجاد کنند تا حرمت‌ها حفظ شود.

امام جمعه یزد از پارک‌های اختصاصی بانوان به عنوان یک  نیاز اجتماعی برای این قشر یاد کرد و گفت: به نظر می‌رسد برخی افراد  به جای اینکه نیاز بانوان به فضاهای تفریحی و رفاهی را تامین کنند به دنبال ترویج دوچرخه‌سواری آنها در خیابان‌های سطح شهر و در ملاعام هستند.

از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یزد، حدود ۶۳۰ هزار تن در مرکز استان زندگی می کنند و برابر سرشماری عمومی سال ۱۳۹۵، زنان ۴۹ درصد جمعیت یزد را تشکیل می دهند. 

منبع: ایرنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری