Skip to Content

دبیر شورای فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی یزد:


دبیر شورای فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی یزد گفت: اگر بخواهیم حمایت از کالای ایرانی بهتر اجرا شود باید به لایه‌های مختلف جامعه نفوذ پیدا کند.

به گزارش یزدبانو؛ «محمدحسین ماجدی اردکانی» دبیر شورای فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی یزد در گفتگو با خبرنگار ما خاطرنشان کرد: قرار شده است با تشکیل کارگروه حمایت از کالای ایرانی، اقداماتی که در این صورت می‌گیرد را به‌صورت متمرکز مطرح و پایش شود.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌های دولتی استان یزد ملزم شده‌اند که برنامه‌های خود و نتایج آن را در راستای حمایت از کالای ایرانی به این کارگروه اعلام کنند، ادامه داد: در حال حاضر بررسی 10 برنامه پیشنهادی به کارگروه حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار داریم.

ماجدی اردکانی افزود: این 10 پیشنهاد جدای از وظایف تخصصی دستگاه‌های مربوط بوده و جنبه عمومی برای اجرا در سطح استان دارد.

این مقام مسئول راه‌اندازی کلینیک حمایت از کالای ایرانی، حمایت‌های قانونی چون کاهش مالیات و عوارض برای فروشگاه‌هایی که فقط کالای ایرانی می‌فروشند را ازجمله طرح‌های پیشنهادی عنوان کرد و گفت: البته برای کاهش مالیات نیاز به قانون داریم؛ در این راستا اقداماتی که در اختیار استان هست را انجام خواهیم داد و پیگیری می‌کنیم تا قوانین لازم نیز وضع شود.

وی با بیان اینکه کلینیک حمایت از کالای ایرانی یک ngo هست، اذعان کرد: اگر بخواهیم مقوله حمایت از کالای ایرانی بهتر اجرایی شود باید به لایه‌های مختلف جامعه نفوذ پیدا کند؛ درنتیجه قرار است برای پاسخگویی، حل مشکلات و مشاوره «کلینیک حمایت از کالای ایرانی» تشکیل و زمینه حضور مردم، دستگاه‌های دولتی و تمامی صاحبان صنایع استان و ارائه مشاوره‌های آنان فراهم شود.

انتهای پیام/ش

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری