Skip to Content

راز معمای اسیدپاشی در غرب پایتخت کشف شد

حل معمای اسیدپاشی غرب تهران/ قربانی، طراح اسیدپاشی!


پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شد تا راز معمای اسیدپاشی در غرب پایتخت را کشف کند؛ معمایی که در آن زن قربانی، خود سناریوی اسیدپاشی را طراحی کرده بود.

به گزارش یزدبانو ، در ساعت ۱۱ روز بیست و سوم آذر ماه امسال وقوع یک فقره اسیدپاشی در خیابان مرزداران – خیابان سازمان آب – روبروی پارک پرند به کلانتری ۱۳۹ مرزداران اعلام شد که پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «اسیدپاشی» و به دستور قاضی حسین پور، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در بررسی این پرونده، خانم ۲۷ ساله‌ای که از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مدعی اسیدپاشی بر روی خودرو ۲۰۶ خود شده بود، پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در روز حادثه در حالیکه در کنار خیابان توقف کرده و با تلفن همراهم در حال صحبت بودم، یک موتورسیکلت با دو سرنشین از کنار اتومبیلم عبور کرد که ناگهان ترک نشین موتور اقدام به پرت کردن یک قوطی به سمت خودرو من کرد و خوشبختانه به واسطه بالا بودن شیشه خودرو، محتویات قوطی به داخل ماشین نفوذ نکرد؛ این در حالی است که هر دو سرنشین موتورسیکلت، کلاه ایمنی به سر داشتند و من موفق به مشاهده چهره آنها نشدم و زمانیکه از ماشین پیاده شدم، متوجه شدم که بطری پرتاب شده به سمت شیشه سمت راننده حاوی اسید است و بلافاصله موضوع را به ۱۱۰ اطلاع دادم.

این زن در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از چندی پیش فرد ناشناسی از طریق تماس‌های تلفنی دائماً برای من ایجاد مزاحمت کرده و تهدید می‌کرد که خودرو مرا آتش خواهد زد و بر روی صورتم نیز اسید می‌پاشد؛ این شخص چندی پیش تهدید خود مبنی بر آتش زدن اتومبیلم را عملی کرد و خساراتی به خودرو ۲۰۶ من وارد کرد. لذا مدتی از تهدیدهای این شخص خبری نبود تا اینکه مجدداً مزاحمت و تهدیدها آغاز شد و اینبار فرد ناشناس مرا به اسیدپاشی تهدید کرد؛ از این رو احتمال می‌دهم که اسیدپاشی نیز توسط این همین شخص ناشناس صورت گرفته باشد.

با توجه به اظهارات این خانم جوان، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مرد ۲۵ ساله‌ای به نام «سعید . ف» در منطقه خلیج شدند که پس از دستگیری، وی را به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

«سعید . ف» در اظهارات اولیه منکر هرگونه اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکیه و همچنین حریق عمدی خودرو ۲۰۶ وی می‌شد اما در ادامه و با توجه به دلایل و مدارک به دست آمده از داخل منزلش، به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که به دلیل جواب منفی زن جوان به پیشنهاد ازدواجش، اقدام به ایجاد مزاحمت و نهایتاً آتش زدن خودرو وی کرده است.

مرد جوان در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: حدود یک سال پیش به واسطه ارتباط کاری که با شاکیه پیدا کرده بودم، به او علاقه مند شده و تصمیم گرفتم تا با او ازدواج کنم اما او با پیشنهاد ازدواج من مخالفت کرد و همین موضوع انگیزه ایجاد مزاحمت و نهایتاً آتش زدن خودرو وی شد.

سعید در ادامه اعترافات خود منکر هرگونه اقدام به اسیدپاشی شد و اعلام کرد که هیچگونه اقدامی در خصوص اسیدپاشی نکرده و از این موضوع بی اطلاع است.

با توجه به تحقیقات گسترده پلیسی و بررسی اظهارات متهم پرونده حریق خودرو، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سعید هیچگونه نقش و مشارکتی در پرونده اسیدپاشی نداشته است؛ لذا در ادامه رسیدگی به پرونده اسیدپاشی، تحقیقات از شاکیه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که با انجام تحقیقات گسترده، سرانجام شاکیه لب به بیان حقیقت گشود و به طراحی سناریو اسیدپاشی و اجرای آن توسط خودش اعتراف کرد؛ این خانم جوان در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: زمانیکه تهدیدهای فرد ناشناس در خصوص اسیدپاشی آغاز شد، ترسیدم که این بار نیز همانند تهدید به آتش زدن خودرو، این شخص اقدام به عملی کردن تهدید خود و اسیدپاشی به صورتم کند؛ لذا به همین علت و با اطلاع از حساسیت ایجاد شده در خصوص موضوع اسیدپاشی تصمیم گرفتم تا با طرح دروغین موضوع اسیدپاشی، توجه پلیس را به موضوع جلب کنم.
منبع: تسنیم
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری