Skip to Contentفرقي نمي‌کند اهل کدام نقطه از اين کره خاکي هستيد، به هرجا که تعلق داشته باشيد دوست داريد ظاهري زيبا، جوان و پوستي شاداب داشته باشيد و حتما نسخه‌هاي عجيب و باورنکردني را مي‌شناسيد که با کمک آن زيبايي ظاهري‌تان را چندبرابر کنيد.

یزدبانو؛ فرقي نمي‌کند اهل کدام نقطه از اين کره خاکي هستيد، به هرجا که تعلق داشته باشيد دوست داريد ظاهري زيبا، جوان و پوستي شاداب داشته باشيد و حتما نسخه‌هاي عجيب و باورنکردني را مي‌شناسيد که با کمک آن زيبايي ظاهري‌تان را چندبرابر کنيد. 
 
شايد درباره انواع ماسک‌هاي آبرسان برزيلي‌ها که از پوست و ميوه آواکادو تهيه مي‌شود يا با مرهم چاي‌نخود که چيني‌ها از آن براي پاکسازي و لايه‌برداري پوست استفاده مي‌کنند، چيزهايي شنيده و حتي آنها را امتحان کرده ‌باشيد اما حتما با جادوي مکعب‌هاي يخي و خواص معجزه‌گر آنها که اين روزها در ميان بسياري از مردم آسياي جنوبي مانند هند، تايلند، چين، اندونزي و حتي روسيه کاربرد دارد آشنا نيستيد؛ شيوه‌اي که سال‌هاست توسط زنان و دختران آسيايي براي حفظ زيبايي و شادابي پوست مورد استفاده قرار مي‌گيرد و آنها را از مصرف بسياري از لوازم آرايشي و بهداشتي بي‌نياز مي‌کند. اگر کنجکاو هستيد اطلاعات بيشتري درباره اين روش داشته باشيد با مطالعه اين مطلب مي‌توانيد با جزئيات کار و چگونگي توليد اين مکعب‌هاي جادويي آشنا شويد. 
 
لازم نيست حتما پزشک باشيد تا بدانيد که گردش خون هرچه بيشتر باشد شادابي و طراوت پوست‌تان بيشتر مي‌شود. همه ما مي‌دانيم که بهبود جريان گردش خون آبرساني و غذارساني به سلول‌هاي پوستي را چند برابر مي‌کند. راهکارهاي زيادي در جهان وجود دارد که برخي از آنها هزينه‌ زيادي دارند. 
 

با اين حال اگر مي‌خواهيد دراين امر خودکفا شويد و با کمترين هزينه اين کار را در خانه انجام دهيد بهتر است يک بطري آب معدني تهيه کنيد و آب را داخل قالب‌هاي يخ‌ بريزد و بعد از ساعتي که آب يخ زد آن مکعب‌هاي کوچک را روي پوست خود قرار بدهيد. اين روش يا به بياني ديگر يخ‌درماني باعث افزايش گردش خون مي‌شود که از بروز علائم پيري و چروک پوست پيشگيري مي‌کند. البته استفاده از اين روش براي افرادي که کمي مسن‌تر هستند کاربرد زيادي ندارد و تاثيرگذاري آن ممکن است فقط در اين باشد که مدتي پوست را شاداب‌تر نشان دهد اما چروک‌هايي که در طول ساليان دراز به‌وجود آمده را برطرف نمي‌کند.
کره‌اي‌ها با يخ جوان مي‌مانند
قرار دادن يخ روي صورت در کشورهاي آسيا بسيار رايج است. اکثر ما مي‌دانيم که مردم کشور کره جزو گروهي از مردمان هستند که بيشتر به طب‌هاي سنتي تمايل دارند و تا جايي که ممکن است سعي مي‌کنند از اين روش‌ها سلامتي خود را تضمين کنند. شايد براي‌تان جالب باشد که بدانيد برخي از هنرپيشه‌هاي کره‌اي برعکس هنرپيشه‌هاي سينماي تجاري به جاي انجام کارهاي هزينه‌دار و خطرناک سعي مي‌کنند با قرار دادن يخ روي صورت‌هاي خود به پوستي زيبا و شفاف دست پيدا کنند. يک نکته جالب ديگر در اين است که اين روش از دوران باستان وجود داشته و روش استفاه از يخ در دوران باستان توسط زنان استفاده مي‌شده که تا به امروز براي داشتن پوستي جوان ادامه دارد.

با خستگي خداحافظي کنيد
تا به حال شده براي يک قرار مهم کاري يا هر مسئله مهم ديگري سعي کنيد به خواب نرويد تا صورت‌تان ورم نکند؟ اما به جاي اينکه صورت‌تان ورم نکند در مقابل چهره‌اي خسته و کسل پيدا مي‌کنيد که اين حالت زياد تفاوتي با صورت ورم کرده ندارد. از قديم رسم بر اين بوده است که بعد از بيدار شدن صورت خود را بشوييم و اين عادت را مادران سعي مي‌کنند از همان کودکي به ما بياموزند، مي‌دانيد چرا؟ چون زدن آب خنک حال‌تان را جا مي‌آورد، اما بهتر است اين نکته را هم اضافه کنيم که معمولا صبح‌ها يا هر زماني که دراز کشيده‌ايد مايعات داخل بدن به گردش در مي‌آيند به همين علت صورت شما صبح ورم مي‌کند. 

شما با روش يخ درماني مي‌توانيد از اين پس ورم صبحگاهي‌تان را بدون استفاده از محول‌هاي شيميايي کاهش دهيد. اين روش بعد از دوش آب گرم نيز تاثيرگذار است. به خاطر داشته باشيد که اين روش موقتي است، با اين حال پوست شما پس از استفاده از يخ روشن‌تر به نظر مي‌رسد.
قبل از يخ درماني بايد بدانيد
قبل از هرچيز از گذاشتن مستقيم يخ روي صورت جدا خوداري کنيد زيرا اين کار باعث پارگي مويرگ‌هاي زير پوستي مي‌شود. پس براي جلوگيري از پارگي مويرگ‌ها بهترين شيوه اين است که يخ را در پارچه‌اي لطيف بپيچيد. دومين نکته اين است که يخ را به صورت ثابت روي پوست خود نگه نداريد بلکه به صورت مورب آن را روي پوست به آرامي ماساژ دهد. براي انجام يخ درماني بايد صورت‌تان تميز و بدون آرايش باشد زيرا وجود هرنوع کرم يا مواد آرايشي مانع از اين مي‌شود که يخ‌درماني تاثير خود را داشته باشد. 

همچنين يخ باعث مي‌شود تا پوست خيس شود، اما بهتر است پوست را بدون استفاده از حوله و به صورت طبيعي بگذاريد خشک شود و بعد از آن براي جلوگيري از حالت کشساني پوست از يک مرطوب‌کننده استفاده کنيد. با اين حال فکر نکنيد انجام هر روزه اين کار تاثيرگذاري بهتري خواهد داشت زيرا در هر چيزي که افراط وجود داشته باشد به جاي تاثير مثبت ممکن است تاثيري منفي برجاي بگذارد، پس بهتر است براي داشتن پوستي که درخشش طبيعي داشته باشد حداقل دوبار در هفته به مدت 15 دقيقه اين کار را انجام دهيد. 
هميشه يخ نقش کاربردي ندارد
اين روش براي همه افراد مناسب نيست. چنانچه‌پوست بسيارحساسي داريد يا رگ‌هاي شما به سطح پوست نزديک است يا از تماس آب سرد اذيت مي‌شويد اين روش به شما توصيه نمي‌شود. پس بهتر است روشي متناسب با وضعيت پوست خود انتخاب کنيد. اگر مي‌خواهيد بدانيد که آيا اين روش براي‌تان مناسب است؛ بايد به رنگ پوست خود بعد از يخ درماني دقت کنيد. اگر بعد از يخ درماني پوست‌تان رنگ خوب و سالمي (مانند سرخي که پس از پياده‌روي بر سطح پوست نمايان مي‌شود) پيدا کرد اين روش مي‌تواند براي شما مناسب باشد. 

منبع: بانونيوز

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری