Skip to Content

معاون فرهنگی حوزه علمیه حضرت زینب(س):


معاون فرهنگی حوزه علمیه حضرت زینب(س) با تاکید بر ضرورت مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن گفت: حفظ خانواده در گرو تلاش مادر بوده و آنان باید بکوشند تا به اصالت دینی و فرهنگی خانواده گزندی نرسد.

یزدبانو؛ اقدس خاتم‌الحسینی در گفتگو با خبرنگار یزدبانو خاطر نشان کرد: همواره باید تلاش کنیم تا بنیان خانواده از هرگونه هجمه‌ای در امان باشد؛ چرا که آسیب خانواده آثار مخربی بر جامعه اسلامی خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه در روایات از ائمه معصوم(ع) آمده است که نهادی محبوب‌تر از خانواده در نزد پروردگار نداریم، خاطر نشان کرد: اهمیت خانواده و حفظ آن در اسلام به حدی است که حتی این نهاد از خانه کعبه که محبوبیت و عظمت زیادی دارد، بالاتر است.

خاتم‌الحسینی تخریب بنیان خانواده را از جمله اهداف دشمن دانست و ادامه داد: دشمنان خانواده اسلامی، خود اذعان دارند که تخریب را از خانواده شروع کرده و نقطه عطف آن مادر خانواده است. این برنامه دشمن بخاطر آن است که مادر نقش بسیار محوری در خانواده دارد.

وی اهمیت و تاثیرگذاری نقش مادر را یادآور شد و تصریح کرد: به گفته یکی از بزرگان مادر با یک دست گهواره را و با دست دیگر جهان را به حرکت در می‌آورد.

این کارشناس مذهبی افزود: آگاه‌سازی خانواده‌ها و سعی در سوق دادن آنان به تعالی از وظایفی است که مادر خانواده باید برای مقابله با تهاجم فرهنگی انجام دهد.

وی با بیان اینکه حفظ خانواده در گرو تلاش مادر است و آنان باید بکوشند تا به اصالت دینی و ایمان خانواده گزندی نرسد، ادامه داد: به عنوان مثال؛ مشکلات اقتصادی و گرانی از جمله مسائلی است که امروز خانواده‌ها با آن مواجه‌اند؛ اگر مادر خانواده‌ را به این موضوع که رزق هرکسی به دست خداوند روزی‌رسان است، واقف کند و آنان یقین پیدا کنند که خداوند خلف وعده نمی‌کند؛ راحت‌تر بر مشکلات فائق خواهند آمد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه حضرت زینب(س) با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای هجوم به فرهنگ تمام گروه‌های سنی اظهار کرد: امروز وجود فضای مجازی و حضور در آن به صورت افسارگسیخته، ضربه‌های مهلکی به خانواده می‌زند. لازم است کارشناسان، متخصصان و دلسوزان وارد عمل شده، تلاش کرده و در این زمینه فرهنگ ایران اسلامی را حاکم کنند.باید برنامه‌هایی مطابق با فرامین دینی و مناسب گروه‌های مختلف سنی طراحی شود تا از آسیب‌ها جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری