Skip to Content

مدیر سازمان حج و زیارت استان یزد خبر داد

حضور 5 هزار یزدی در مراسم اربعین کربلا


مدیر سازمان حج و زیارت استان یزد گفت: امسال بیش از پنج هزار و 500 نفر در سامانه های سما و عتبات از این استان برای حضور در مراسم اربعین امسال در کربلا ثبت کرده اند.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، مدیر سازمان حج و زیارت استان یزد گفت: امسال بیش از پنج هزار و 500 نفر در سامانه های سما و عتبات از این استان برای حضور در مراسم اربعین امسال در کربلا ثبت کرده اند.

علی اصغر شریفی  امروز پنج شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: سال گذشته سیستم خاصی برای ثبت نام و ثبت آمار نبود ولی امسال با راه اندازی این سیستم ها بخشی از علاقمندان حضور در مراسم اربعین سرشماری شده اند.

وی اضافه کرد: البته برخی افراد نیز بدون ثبت نام در این سامانه ها با حضور در نقاط مرزی قصد حضور در مراسم اربعین را دارند.

مدیر سازمان حج و زیارت در عین حال توصیه کرد با توجه به پیاده روی مسیر 80 کیلومتری نجف تا کربلا بهتر از افراد بیمار، معلول و سالمند در این ایام از حضور در مراسم اربعین خودداری کرده و در ایام دیگر سال به کربلا سفر کنند.

شریفی ادامه داد: زئران بهتر است در روز پیاده روی کرده و شب ها را استراحت کنند و عجله نداشته باشند؛ در عین حال ضمن استراحت در موکب های تدارک دیده شده از وسایل نقلیه عمومی برای جابجایی استفاده کنند.

وی همچنین از علاقمندان به حضور در مراسم اربعین کربلا خواست از قبل ویزای خود را تهیه کرده تا در مرزها معطل نمانند.

این مسوول درباره ویزای رایگان نیز گفت: ظاهرا در دادن این نوع ویزا که بدلیل شرایط خاصی پیش آمده محدودیت وجود دارد و بهتر است زوار بجای معطلی چندین ساعته در مرزها ، قبلا کارها را تسریع دهند.

مدیر حج و زیارت یزد همچنین از اختصاص یک موکب در کربلا به هیات رزمندگان یزد خبر داد و اظهار کرد: در این موکب پیش بینی پذیرایی از بیش از 400 هزار نفر دیده شده است.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری