Skip to Content

امام جمعه مهریز:

حرمت فاطیمه باید حفظ شود


امام جمعه مهریز گفت: بر همه مردم است که حرمت و شان و منزلت ایام حزن و اندوه فاطمیه و ایام شهادت صدیقه طاهره (س) را نگه دارند .

ببه گزارش یزدبانو به نقل از صبح مهریز حجت الاسلام والمسلمین علی برهان در خطبه های نمازجمعه این شهر با تسلیت  فرا رسیدن ایام فاطمیه (س) گفت: زهرای مرضیه (س) به فوز عظیم شهادت رسید و به همه انسان ها درس عشق و ایمان و وفاداری داد.


امام جمعه مهریز در ادامه با قرائت بخش هایی از متن کتاب بحارالانوار به مظلومیت ایشان در تاریخ اسلام بعد از رحلت جانسوز پدرشان نبی مکرم حضرت محمد بن عبدالله (ص) به تفصیل اشاره کرد .


برهان گفت: تمامی لحظات زندگی و دفاع ایشان از حریم ولایت برای جامعه بشریت و بخصوص برای مادران و بانوان در سطح دنیا و بخصوص مسلمانان و شیعیان درس آموز است.


امام جمعه مهریز اظهار داشت: راه عزت و سعادت بشر تنها در گرو عشق و دلبستگی عمیق به دین و ارزش های الهی و معنوی است و باید همواره برای شناخت راه حضرت زهراء (س) و ائمه طاهرین (ع) حرکت کرد .


برهان در ادامه به موضوع مهم تولی و تبری در مکتب حیاتبخش اسلام و نقش آن اشاره و از مردم خواست تا همیشه به دستورات دین در تمامی عرصه ها عنایت خاص داشته باشند .


وی اظهار داشت: ارسال رسل تمامی برای هدایت و سعادت بشر بوده است و این انسان ها هستند که باید بعد از شناخت کامل ذات اقدس ربوبی برای شناخت پیامبران و امامان معصوم (ع) تلاش کنند .


خطیب نمازجمعه مهریز گفت: ایمان در آموزه های دینی ما جز محبت به خدا چیز دیگر نیست و لذا باید با دل و قلب برای شناخت خدا گام برداشت و برای عمل به وظایف شرعی همواره آماده جهاد و ایثار بود .


برهان گفت: کسی که در عمل خدا را بشناسند و به او ایمان واقعی و قلبی داشته باشد هیچگاه در مسیر باطل قرار نمی گیرد و مسیر او تنها سیر الی الله است و بس .

 

امام جمعه مهریز گفت: عزت و عظمت ها با تاسی ائمه اطهار (ع) بوجود می آید و باید همیشه برای کسب فضائل الهی و اخلاقی تلاش مضاعف داشت .

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری