Skip to Content

بانوی مدال‌آور مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا:


بانوی مدال‌آور مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا با بیان اینکه افتخار می‌کنم که بانوان یزدی به حجاب شهره‌اند گفت: در هر جای دنیا که باشم حجاب مایه افتخارم بوده و سعی می‌کنم در هر مرحله‌ای آن را حفظ کنم.

به گزارش یزدبانو؛ «مبینا فلاح» ورزشکار تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان در مسابقات مختلف مقام کسب کرده است و ازجمله دخترانی است که برای استانمان افتخارات زیادی را به ارمغان آورده است.

مبینا فلاح متولد سال 1378 و دانشجوی رشته تربیت‌بدنی است؛ در خانواده‌ای مذهبی در شهر بافق به دنیا آمد. برادرش محمد مبین و خواهر رومینا در حال حاضر تحصیل می‌کنند. پدر وی مهندس معدن و مادرش خانم منصوریان فرهنگی هستند.

وی بابیان اینکه به دلیل بزرگ شدن در خانواده ورزشی از کودکی عاشق ورزش بوده‌ام، خاطرنشان کرد: تا سه سال پیش در رشته کاراته ‌کار می‌کردم و موفق به کسب چندین مقام اول و دوم کاراته در سطح استان شدم. آخرین موفقیتم درزمینهٔ کاراته کسب مقام اولی در المپیاد دارالعباده استان بود.

فلاح ادامه داد: سه سال است که تیراندازی را شروع کردم به علت علاقه زیاد به این رشته با سختی‌های فراوانی که داشت آن را ادامه دادم. چند مقام اول و دومی استان، یک طلا و سه مدال برنز کشوری دارم.

این بانوی ورزشکار بابیان اینکه اکنون عضو تیم ملی هستم، تصریح کرد: در مسابقات جهانی مراکش مقام هفتم، در تایلند مقام پنجم و مقام سوم جهانی را در لاس‌وگاس آمریکا به دست آوردم.

وی عوامل موفقیت خود را 4 مورد عنوان کرد و افزود: توکل بر خدا، پشتکار و تلاش فراوان، حمایت خانواده و امید به آینده جمله عواملی است که کسب موفقیت را برایم رقم زد.

** افتخار می‌کنم که بانوان یزدی به حجاب شهره‌اند

وی به مناسبت آغاز هفته عفاف و حجاب در گفتگو با خبرنگار یزدبانو، اذعان کرد: حجاب نشانه وقار و متانت یک بانوی مسلمان ایرانی است؛ در هر جای دنیا که باشم حجاب مایه افتخارم بوده و سعی می‌کنم در هر مرحله‌ای آن را حفظ کنم.

فلاح خاطرنشان کرد: حجاب من در مراکش، تایلند و آمریکا با وقتی‌که در ایران هستم هیچ فرقی نداشت و مقنعه بود. من نماینده دختران استان یزد بودم و افتخار می‌کنم که بانوان یزدی‌ را به‌عنوان افراد با محجبه می‌شناسند.

قهرمان مسابقات جهانی تیر و کمان افزود: متأسفانه بعضی از جوانان ناآگاه فصل تابستان و گرمای آن را بهانه قرار می‌دهند و لباس‌های نامناسب می‌پوشند. نکته مهمی که دختران باید به آن توجه داشته باشند این است که حتی پسرانی که با افراد بی‌حجاب روی خوش نشان می‌دهند هنگام تشکیل خانواده به دنبال یک دختر باحجاب و باوقار می‌گردند و آن‌ها هم باور دارند که شأن و منزلت یک فرد در حفظ و پوشش مناسب است.

این بانوی افتخارآفرین تصریح کرد: باحجاب ظاهر شدن در عرصه جهانی چه مسابقات ورزشی، علمی و ... هیچ محدودیتی برای بانوان ایجاد نمی‌کند.

** لزوم حمایت مسئولان از ورزشکاران

وی در ادامه با اشاره به مشکلات پیش روی ورزشکاران، حمایت مسئولان از بانوان ورزشکار را خواستار شد و افزود: مسئولان باید از دختران یزدی جهت پیشرفت آنان تلاش کنند؛ دختران استان یزد، دخترانی توانمند هستند؛ اگر ناامید نشده و باپشتکار و ایمانی که دارند، ادامه دهند، حتماً به موفقیت دست میابند.

فلاح برای ارتقا سطح دیگر کمانداران یزدی پیشنهاد کرد: تیراندازان با غلبه بر سختی و امید می‌توانند به موفقیت دست یابند، مربیان مجربی درزمینهٔ تیراندازی در یزد داریم که علاقه‌مندان می‌توانند با بهره‌گیری از آن‌ها پیشرفت کنند. تیراندازی ازجمله رشته‌هایی است که پیامبر اکرم (ص) بر آن تأکید داشته‌اند.

وی ادامه تمرینات با جدیت بیشتر تا افتخارآفرینی‌های بیشتر برای ایران اسلامی را ازجمله برنامه‌های آتی خود عنوان کرد و گفت: تا هر وقت که توان داشته باشم تیراندازی را ادامه می‌دهم؛ البته این رشته پرهزینه است و اگر مسئولان حمایت نکنند ورزشکار دچار مشکل می‌شود. اگر حمایت‌های مالی خانواده‌ام نبود هرگز نمی‌توانستم با سختی‌هایی چون نبود مربی و ... به این مقام برسم؛ ازلحاظ مالی و معنوی مدیون خانواده‌ام هستم.

مدال‌آور قهرمانی جهان در آمریکا، امید به خدا را از مؤلفه‌های اصلی در رسیدن به موفقیت دانست و اذعان کرد: در طول مدتی که در اردو بودیم، از 6 صبح تا شب تمرین داشتیم، بااینکه خسته می‌شدم امیدم به خدا بود و در مسابقات آمریکا از ناحیه پشت دست دچار آسیب‌دیدگی شده بودم، ایمان داشتم که می‌توانم.

انتهای پیام/ش

 

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری