Skip to Content

دختر تکواندو کار یزدی؛


دختر تکواندو کار یزدی حجاب را افتخار خود عنوان کرد و گفت: در وهله اول توکل به خداوند متعال و بعد از آن تلاش و پشتکار است که می‌تواند ما را به سوی موفقیت سوق دهد.

یزدبانو؛ هم اکنون تکواندو را می‌توان به عنوان پرطرفدارترین ورزش‌های رزمی در بین کشور‌ها و ملل معرفی کرد؛ چرا که در حال حاضر بیش از 150 کشور، این ورزش و هنر رزمی را به عنوان یکی از ورزش‌های رسمی کشور خود پذیرفته‌اند .

در کشور عزیزمان ایران نیز تکواندو بیش از چهل سال سابقه دارد و یکی از قطب‌های قدرت جهان در ورزش تکواندو است. بانوان همواره سعی کرده‌اند پا به پای مردان در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه ورزش ورود پیدا کرده و با تلاش و کوشش به موفقیت دست یابند.

زینب دهقان دختر تکواندوکار یزدی، 7سال است که به طور مداوم تکواندو کارمی‌کند. این بانوی تلاشگر در این مدت با شرکت در مسابقات کشوری و استانی توانسته است به مدال‌های رنگارنگ دست یابد.

این دختر 16ساله با بیان اینکه تاکنون بدون وقفه تمرین داشته‌ام، اذعان کرد: در حال حاضر عضو تیم دلبان هستم و برای این تیم پا می‌زنم؛ برای رسیدن به موفقیت بیشتر و درخشیدن در مسابقات جهانی سعی می‌کنم و تا رسیدن به هدفم تلاش خواهم کرد.

وی توکل به خدا را سرلوحه کار خود عنوان کرد و افزود: پدر، مادر، خواهرم و همچنین مربی‌ام سرکار خانم تاتی مشوق اصلی برای تلاشم بوده‌اند؛ خانواده‌ام همیشه در سختی‌ها حمایتم کرده‌اند و دربرابر شکست‌هایی که داشته‌ام صبوری به خرج داده‌اند.

دهقان با تاکید بر ضرورت تلاش حتی بعد از شکست، خاطر نشان کرد: وقتی شکست رخ می‌دهد، باید با توکل به خداوند متعال مجدد تلاش کنیم و این درس از بزرگان ماست که هرگز از کوشش باز نایستیم.

وی در مورد جمله برنامه‌های خود برای آینده اذعان کرد: با توکل به خدا، امیدوارم بتوانم در مسابقات آزاد قهرمانی کشور بهترین نتیجه را بگیرم.

این بانوی تلاشگر ضمن ابراز رضایت از عملکرد مسئولان هیات تکواندو استان یزد در سال‌های اخیر، تصریح کرد: مسئولان باید برای توسعه ورزش در رشته‌های مختلف و همچنین برای همگانی شدن آن تلاش کنند.

تکواندوکار یزدی با بیان اینکه همیشه حجابش را رعایت می‌کند، خاطر نشان کرد: با حجاب احساس خوبی دارم؛ حجاب از اولویت‌هایم در زندگی است.

وی تاکنون موفق به کسب 6مدال طلا و یک نقره در مسابقات استان یزد شده است.

دهقان در پاسخ به این سوال که چه پیشنهادی برای ارتقاء سطح دیگر تکواندوکاران یزدی دارید، تصریح کرد: در وهله اول توکل به خداوند متعال و بعد از آن تلاش و پشتکار است که می‌تواند ما را به سوی موفقیت سوق دهد.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری